Судове рішення #1269308


ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД  міста КИЄВА

01025,  м. Київ,  вул. Десятинна,  4/6


УХВАЛА

про закриття провадження з розгляду справи

 09.10.2007 р.                                                                                                     № 9/21  


За позовом            Державної податкової інспекції Подільського району м.Києва      

до    Приватного підприємства "Міранда"   


про    стягнення 35 774,27 грн.  


Суддя: Кротюк О.В.

Секретар судового засідання: Рудик Т.О.

Представники:

Від позивача                    Петелько К.О. (довіреність № 28/9110 від 10.01.2007 р.

Від відповідача          Кілн А.В. (довіреність б/н від 02.10.2007 р.)

Обставини справи:

Державна податкова інспекція у Подільському районі міста Києва звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва із адміністративним позовом до Приватного підприємства «Міранда»про стягнення податкового боргу у розмірі 35 774,27 грн.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва № 9/21 від 11.09.2007 р. відкрито провадження в адміністративній справі за позовом Державної податкової інспекції у Подільському районі міста Києва до Приватного підприємства «Міранда»про стягнення 35 774,27 грн. та призначено попереднє засідання на 19.09.2007 р.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва № 9/21 від 19.09.2007 р. витребувано у Київського міського управління статистики (04050, м. Київ, вул. Тургенівська, 71) довідку про внесення Відповідача –Приватне підприємство «Міранда»(код 31170258) до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України із зазначенням його місцезнаходження,  закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду в судовому засіданні на 09.10.2007 р., про що належним чином повідомлено сторін по справі.

09.10.2007 р. під час судового розгляду представник Відповідача –Приватного підприємства «Міранда»заявив клопотання про закриття провадження у справі, мотивоване тим, що в провадженні Господарського суду міста Києва знаходиться справа № 15/375-б про банкрутство Приватного підприємства «Міранда». Представник Позивача не заперечив проти заявленого клопотання.

ч. 3 ст. 51 Закону «України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»встановлено, що кредитори мають право заявити свої претензії до боржника, який ліквідується, в місячний строк з дня публікації оголошення про визнання боржника, який ліквідується, банкрутом.

Відповідно до Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»встановлено, що цей Закон не регулює також питання погашення податкових зобов'язань або стягнення податкового боргу з осіб, на яких поширюються судові процедури, визначені Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та погашення зобов'язань зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб’єктів при здійсненні ними владних управлінський функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб’єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

ст. 157 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд закриває провадження у справі: 1) якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства; 2) якщо позивач відмовився від адміністративного позову і відмову прийнято судом; 3) якщо сторони досягли примирення; 4) якщо є такі, що набрали законної сили, постанова чи ухвала суду з того самого спору і між тими самими; 5) у разі смерті або оголошення в установленому законом порядку померлою особи, яка була стороною у справі, якщо спірні правовідносини не допускають правонаступництва, або ліквідації підприємства, установи, організації, які були стороною у справі. Якщо провадження у справі закривається з підстави, встановленою пунктом 1 частини першої цієї статті. Суд повинен роз’яснити позивачеві, до юрисдикції якого суду віднесено розгляд таких справ. Про закритті провадження у справі суд постановляє ухвалу. Ухвала суду про закриття провадження у справі може бути оскаржена. Повторне звернення з тією самою позовною заявою не допускається.

Враховуючи те, що постановою Господарського суду міста Києва № 15/375-б від 24.07.2007 р. Приватне підприємство «Міранда»визнано банкрутом відповідно до ст. 51 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», суд вважає необхідним закрити провадження у справі, в зв’язку з тим, що справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства. Крім того, суд роз’яснює Позивачеві, що даний спір належить розглядати в межах справи про банкрутство за нормами Господарського процесуального кодексу України з врахуванням особливостей Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»в Господарському суді міста Києва.

Враховуючи вищезазначене, керуючись п. 1 ч. 1 ст.ст. 157, ст.160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

УХВАЛИВ:

1.          Закрити провадження в адміністративній справі № 9/21.

Роз’яснити Позивачеві, що даний спір належить розглядати в межах справи про банкрутство за нормами Господарського процесуального кодексу України з врахуванням особливостей Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»в Господарському суді міста Києва.

2.          Попередити Позивача, що повторне звернення з тією самою заявою не допускається.

3.          Ухвалу направити сторонам.


Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п’яти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує ухвалу, за правилами, встановленими ст. ст. 185 -187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.



Суддя                                                                                                        О.В. Кротюк


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація