Судове рішення #12702490

Справа № 2-13402/10  

  РІШЕННЯ  

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ  

  08 грудня 2010 р.     Приморський районний суд м. Одеси  

у складі:     головуючого судді - Науменко А.В.,  

при секретарі – Коваленко Д.А.,  

розглянувши у  відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Одесі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,  

  ВСТАНОВИВ :  

  27 жовтня 2010 року позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу пояснивши при цьому, що спільне життя з відповідачем не склалося, з квітня 2010 року, сторони припинили подружні відносини і стали господарювати окремо. На теперішній час шлюб носить формальний характер, тому подальше сумісне життя з відповідачем та збереження сім’ї неможливі.  

Позивачка – у  судове засідання не з`явилася, надала заяву про розгляд справи у її відсутність, просить суд  позов задовольнити у повному обсязі.  

Відповідач – у судове засідання не з’явився, проти задоволення позову не заперечував, про що надав суду письмову заяву про визнання позову, на розірвання шлюбу згоден, проти проживання дітей разом з позивачкою не заперечував.  

Відповідно до ч.4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 ЦПК України. Згідно з ч.4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.  

Дослідивши матеріали справи, з’ясувавши фактичні взаємини подружжя, дійсні причини звернення за розірванням шлюбу та інші обставини життя подружжя, вислухавши пояснення сторін, суд вважає, що шлюб підлягає припиненню з наступних підстав.    

Судом встановлено, що сторони зареєстрували шлюб 21 липня 2007 року у Третьому  відділі реєстрації актів цивільного стану Приморського районного управління юстиції м. Одеси (актовий запис № 309). Свідоцтво про  шлюб НОМЕР_1.  

Шлюб у сторін перший.  

Фактичні шлюбні відносини припинені з квітня 2010 року, однією сім’єю сторони не проживають, спільне домогосподарство не ведеться.  

Причиною розірвання шлюбу стала відсутність взаєморозуміння між сторонами та несхожість характерів. Діти після розірвання шлюбу залишаються на вихованні у матері. Майнового спору між сторонами не має.  

За таких обставин збереження шлюбу та подальше спільне життя суперечить інтересам сім’ї та унеможливлює примирення сторін.  

В силу статті 51 Конституції України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка.    

Виниклі між сторонами правовідносини регулюється статтею 112 Сімейного Кодексу України, відповідно якої, суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них,  що мають істотне значення.    

При таких обставинах, суд вважає, що за відсутності вільної згоди на шлюб подружжя сім’я між сторонами розпалася остаточно і не може бути відновлена. Подальше сумісне життя подружжя і збереження шлюбу неможливі, тому позов про розірвання шлюбу підлягає задоволенню.    

Позивачка ОСОБА_1, яка змінила прізвище під час державної реєстрації шлюбу заявила про вибір прізвища після розірвання шлюбу «Шех».    

Керуючись ст. 51 Конституції України, ст.ст. 110-112 СК України, ст.ст. 208-215, 235 ЦПК України, суд  

-  

В И Р І Ш И В:  

    Позовну заяву  ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу – задовольнити.  

Розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2,  зареєстрований 21 липня 2007 року у Третьому  відділі реєстрації актів цивільного стану Приморського районного управління юстиції м. Одеси (актовий запис № 309). Свідоцтво про  шлюб НОМЕР_1.  

ОСОБА_1, яка змінила прізвище під час державної реєстрації шлюбу заявила про вибір прізвища після розірвання шлюбу «Шех».    

Стягнути з відповідача  ОСОБА_2 усі витрати, пов’язані з реєстрацією розірвання шлюбу у органах РАЦСу, а саме 17 грн. державного мита.  

Звільнити позивачку від сплати витрат, пов’язаних з реєстрацією розірвання шлюбу у органах РАЦСу.  

Відповідно ч.2 ст. 115 Сімейного кодексу України копію рішення суду про розірвання шлюбу після набрання ним законної сили надіслати до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та поставлення відмітки в актовому записі про шлюб.    

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Одеської області, через Приморський районний суд міста Одеси, шляхом подачі апеляційної скарги на рішення  суду протягом десяти днів з дня його проголошення.    

  Суддя                   А.В. Науменко      

 

                         

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація