Судове рішення #12707875

Справа № 2-2755/10

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

                                             

23 листопада 2010 року Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області, у складі:    

    головуючої судді Сороки О.В.,

        секретаря Черкасової М.О.,    

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Керносівської сільської ради, третя особа – Новомосковська районна державна нотаріальна контора, Новомосковське районне КП БТІ «Інвентаризатор» про визнання права власності на нерухоме майно, в порядку спадкування за законом, -    

                   

в  с  т  а  н  о  в  и  в:

ОСОБА_1 звернулася до Новомосковського міськрайонного суду з позовною заявою до Керносівської сільської ради, третя особа – Новомосковська районна державна нотаріальна контора, Новомосковське районне КП БТІ «Інвентаризатор», в якій просить визнати за нею право власності на житловий будинок з надвірними побудовами та спорудами по вул. Харківська, 15 в с. Орілька Новомосковського району Дніпропетровської області, в порядку спадкування після смерті ОСОБА_2.

В обґрунтування своїх позовних вимог позивач вказує, що її батько  – ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1,  у зв’язку з чим відкрилася спадщина у вигляді житлового будинку з надвірними побудовами та спорудженнями, який розташований за адресою АДРЕСА_1 Позивач, як спадкоємець першої черги після смерті ОСОБА_2, звернулася до державної нотаріальної контри з заявою про прийняття спадщини у вигляді зазначеного будинку, в  зв’язку з чим  була направлена до Новомосковського районного КП БТІ «Інвентаризатор» за отриманням витягу з реєстру прав власності. Рішенням реєстратора у видачі витягу прав власності їй було відмовлено, оскільки батько за життя не оформив правовстановчих документів.

 Таким чином позивач звернулася до суду з зазначеною позовною заявою, однак в судове засідання не з’явилася, надавши суду заяву про слухання справи у її відсутність, одночасно позовні вимоги підтримала та просить задовольнити у повному обсязі.

Відповідач, представник Керносівської сільської ради, в судове засідання не з’явився, надавши заяви про слухання справи у їх відсутність, одночасно позовні вимоги визнали у повному обсязі.

    Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного висновку.

    Згідно технічного паспорту на житловий будинок АДРЕСА_1 стверджується, що ОСОБА_2 є власником вказаного будинку (а.с. 17-20), однак помер ІНФОРМАЦІЯ_1, що стверджується свідоцтвом про смерть (а.с. 6 ), в зв’язку з чим припинилося його право власності, відповідно до п. 11 ст. 346 ЦК України.

    Частина  2 ст. 331 ЦК України передбачає, що право власності на нерухоме майно виникає з моменту завершення будівництва. Якщо договором або законом передбачено прийняття нерухомого майна в експлуатацію, право власності виникає з моменту прийняття його до експлуатації.

    В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1  є спадкоємцем першої черги після смерті ОСОБА_2, що стверджується свідоцтвом про народження (а.с. 8), і на виконання вимог ст. 1268 ЦК України вона звернулася до державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, однак рішенням реєстратора їй було відмовлено у видачі витягу з реєстру прав власності на нерухоме майно, оскільки спадкодавець не здійснив реєстрацію права власності на нерухоме майно.

    Аналізуючи викладене, суд  вважає, що позовна заява обґрунтована та має бути задоволена, оскільки ОСОБА_2 за життя на законних підставах набув право власності на спірне нерухоме майно, а до позивача, відповідно до ст. 1216 ЦК України, перейшло таке право в порядку спадкування після його смерті.

    На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 60, 88, 213, 214 ЦПК України, ст.ст. 331 ч.2, 1216,1218,1261,1269 ЦК України, суд,-

в и р і ш и в:

Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок з надвірними побудовами та спорудами, що розташовані за адресою: АДРЕСА_1 та складаються з : будинку А, прибудови, ганку а, літньої кухні Б, прибудови б, сараю В, погрібу пг, сараю Г, гаражу Д, вбиральні Е, сараю Ж, колодязю к, огорожі № 2, воріт № 3, хвіртки № 4, в порядку спадкування після смерті ОСОБА_2, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1.            

Рішення може  бути оскаржене в апеляційній суд Дніпропетровської області в слідуючому порядку: заява на апеляційне оскарження надається протягом 10 днів до Новомосковського міськрайонного суду, а апеляційна скарга – протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя                           О.В. Сорока.                

   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація