№2-а-1357/10р
У Х В А Л А
25 листопада 2010 року м. Вінниця
Суддя Замостянського районного суду м. Вінниці Ковальчук О.В., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Державтоінспекції УМВС України у Вінницькій області про визнання протиправною та скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просив визнати протиправною та скасувати постанову в справі про адміністративне правопорушення серії АВ № 145732 від 17 червня 2010 року, винесену інспектором ДПС роти ДПС ВДАІ м. Вінниці прапорщиком Санукевичем Євгеном Сергійовичем про накладення на позивача адміністративного стягнення у розмірі 510 гривень.
Позивачем також подано клопотання про поновлення строку на оскарження постанови відповідача.
30 липня 2010 року набув чинності Закон України від 07.07.2010 № 2453-VI «Про судоустрій і статус суддів», яким внесені зміни до чинного законодавства України, зокрема до Цивільного процесуального кодексу України та Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до п. п. 5, 6 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення); немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Згідно ч. ч. 2, 5, 7 ст. 107 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі. Про залишення позовної заяви без розгляду, відкриття провадження у справі чи відмову у відкритті провадження у справі суддя постановляє ухвалу. Копія ухвали про залишення позовної заяви без розгляду невідкладно надсилається особі, яка подала позовну заяву, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
У ст. 288 КпАП України зазначено, що постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено: постанову іншого органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення - у вищестоящий орган (вищестоящій посадовій особі) або в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з особливостями, встановленими цим Кодексом.
Згідно ст. 289 КпАП скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.
Згідно ч. 1, 2, 3 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.
Відповідно до ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Приймаючи до уваги те, що предметом спору по даній справі є постанова по справі про адміністративне правопорушення, яка позивачем оскаржується відповідно до ст. 288 КпАП України у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з особливостями, встановленими цим Кодексом , враховуючи, що про існування вказаної постанови, яка є предметом оскарження та про порушення свого права позивач дізнався 17.06.2010 року, 25.06.2010 року звернувся до Ленінського районного суду м. Вінниці, тобто з порушенням правила підсудності, після чого йому було повернуто матеріали адміністративного позову, лише у вересні 2010 року звернувся до Замостянського районного суду м. Вінниці, тобто з пропуском строку (десять днів) звернення до адміністративного суду, ухвалою якого від 16.09.2010 року адміністративний позов було залишено без розгляду у зв’язку з повторною неявкою позивача до суду, і знов, лише 15.11.2010 року звернувся до Ленінського районного суду м. Вінниці, тобто знов з пропуском строку (десять днів) звернення до адміністративного суду, який направив матеріали адміністративного позову до Замостянського районного суду, та враховуючи, що підстави поважності пропуску строку взагалі не викладені позивачем в клопотанні про поновлення пропущеного строку, тому суд вважає за необхідне відмовити в поновленні процесуального строку на оскарження постанови серії АВ № 145732 від 17 червня 2010 року та залишити даний позов без розгляду.
Враховуючи викладене та керуючись ст. ст. 99, 100, 107, 160, 165, 185 КАС України, ст. 288, 289 КпАП України, суд,
У Х В А Л И В:
Відмовити в поновленні пропущеного процесуального строку ОСОБА_1 на оскарження постанови АВ № 145732 від 17 червня 2010 року по справі про адміністративне правопорушення.
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Державтоінспекції УМВС України у Вінницькій області про визнання протиправною та скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення залишити без розгляду.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали до Київського апеляційного адміністративного суду через Замостянський районний суд м. Вінниці. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя:
ОСОБА_1,
АДРЕСА_1
0.1.1. К-а-1357
Направляємо для відома копію ухвали про залишення позову без розгляду разом із адміністративним позововом та усіма доданими до нього матеріалами.
Додаток: копія ухвали на 1 арк. та адміністративний позов на ___ аркушах.
Суддя:
копія
ОСОБА_1,
АДРЕСА_1
25.11.2010 К-а-1357
Направляємо для відома копію ухвали про залишення позову без розгляду разом із адміністративним позововом та усіма доданими до нього матеріалами.
Додаток: копія ухвали на 1 арк. та адміністративний позов на ___ аркушах.
Суддя:
- Номер:
- Опис: перерахунок пенсії
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-1357/10
- Суд: Таращанський районний суд Київської області
- Суддя: Ковальчук Олександр Васильович
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 18.10.2010
- Дата етапу: 18.10.2010
- Номер:
- Опис: перерахунок пенсії
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-1357/10
- Суд: Славутицький міський суд Київської області
- Суддя: Ковальчук Олександр Васильович
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 09.12.2010
- Дата етапу: 31.12.2010