АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
''18 '' листопада’ 2010 року
Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Тернопільської області в складі:
Головуючої -Фащевської Н.Є.,
Суддів: -Гурзеля І.В., Кузьми Р.М.
при секретарі Сенику В.В.
з участью апелянта ОСОБА_3
розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Тернополі цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_3 на ухвалу судді Тернопільського міськрайонного суду від 01 жовтня 2010 року в справі за позовом ОСОБА_3 до ВАТ Національної акціонерної страхової компанії “Оранта” про зобов’язання виконання умов договору страхування -
ВСТАНОВИЛА:
ОСОБА_3 звернулась із позовом до ВАТ Національної акціонерної страхової компанії “Оранта” про зобов’язання виконання умов договору страхування .
Ухвалою Тернопільського міськрайонного суду від 17 вересня 2010 року позовну заяву ОСОБА_3 залишено без руху і надано строк пять днів для усунення недоліків, а саме чіткого викладення обставин, якими позивачка обгрунтовує свої позовні вимоги, не аргументовано розміру коштів, не зазначено доказів .
30 вересня 2010 року ОСОБА_3 подала заяву про виправлення недоліків.
1 жовтня 2010 року ухвалою судді Тернопільського міськрайонного суду позовну заяву повернено позивачу з мотивів невиконання вимог попередньої ухвали.
В своїй апеляційній скарзі ОСОБА_3 просить скасувати ухвалу Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 1 жовтня 2010 року, а також передати справу на новий розгляд до Тернопільського міськрайонного суду , посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права.
Апелянтка ОСОБА_3 підтримала доводи апеляції та пояснила, що в в позовній заяві на її думку виклала всі обставини справи, вказала свої позовні вимоги, а в ухвалі про залишення позовної заяви без руху перекручано її доводи.
Заслухавши апелянта, дослідивши матеріали справи вбачається, що апеляція є обгрунтованою тому підлягає до задоволення.
Так у відпоівідності до ст.cт. 119. ЦПК України позовна заява повинна містити:
1) найменування суду, до якого подається заява;
2) ім'я (найменування) позивача і відповідача, а також ім'я представника позивача, якщо позовна заява подається представником, їх місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв'язку, якщо такі відомі;
3) зміст позовних вимог;
4) ціну позову щодо вимог майнового характеру;
5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги;
6) зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування;
7) перелік документів, що додаються до заяви.
3. Позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її подання.
Постановляючи ухвалу про залишення позовної заяви без руху суддя зазначає про нечіткий виклад обставин. З таким твердженням погодитись не можна оскільки позивачка виклала обставини, які з її точки зору стосуються справи. Перевірку обставин доказами здійснюється в судовому засіданні. Докази в позовній заяві зазначені в додатку. Оцінка доказів на предмет їх належності та допустимості проводиться судом під час розгляду справи, а не при прийнятті позовної заяви.
Позовні вимоги теж зазначені, а тому підстав для повернення позовної заяви колегія не вбачає.
За вказаних обставин оскаржена ухвала суду підлягає до скасування, як така що постановлена з порушенням норм процесуального права та порядком вирішення, а матеріали направленню на новий розгляд.
Керуючись п.4 ч.2 ст.307, п.4 ч.1 ст.311 ст.312, 315, 319 ЦПК України, колегія суддів,-
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_3 - задоволити.
Ухвалу судді Тернопільського міськрайонного суду від 01 жовтня 2010 року скасувати. Справу направити в Тернопільський міськрайсуд для вирішення питання про відкриття провадження .
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення.
Головуючий:
Судді: