Судове рішення #12714294

 

                                    

  АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ  

У Х В А Л А  

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И                              

  “02 ”  грудня  2010 року  

  Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду     Тернопільської області в складі:  

головуючого – Козака І. О.  

суддів – Гурзеля І. В., Демковича Ю. Й.  

при  секретарі   Саланді О. М.  

з участю   ОСОБА_1 та її представника                           ОСОБА_2,    представника - ОСОБА_3  

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Тернополі цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Тернопільського міськрайонного суду від 18.10.2010 р. про відмову у задоволенні заяви про забезпечення позову по справі ОСОБА_1 до ОСОБА_4,  ОСОБА_5, ОСОБА_6, третіх осіб ТОВ Міське бюро                                  технічної інвентаризації, Комунального підприємства «Тернопільміськтеплокомуненерго", Приватого нотаріуса Тернопільського міського нотаріального округу ОСОБА_3 про застосування наслідків недійсності нікчемного правочину – договору дарування 86/100 квартири АДРЕСА_1, укладеного 23.10.2007 року, зобов’язання скасувати реєстрацію право власності на вищезгадану квартиру за ОСОБА_6 та повернення сторін в попередній стан,-  

  В С Т А Н О В И Л А:  

Ухвалою Тернопільського міськрайоного суду від 18.10.2010 р. в заяві ОСОБА_1 про забезпечення позову відмовлено.  

  ОСОБА_1 звернулась з апеляційною скаргою, в якій просить  скасувати, як незаконну, ухвалу суду першої інстанції і постановити нову ухвалу, якою в порядку забезпечення позову оголосити заборону на відчуження квартири АДРЕСА_1 із внесенням до Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна, шляхом накладення арешту на цю квартиру. Посилається  на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права.  

_______________________________________________________________   Справа №22ц- 2654                                                Головуючий у 1 інстанції –Братасюк В. М. Категорія-   5                                                                Доповідач – Гурзель І. В.

В суді апеляційної інстанції  ОСОБА_1 та її представник ОСОБА_2 підтримали подану нею апеляційну скаргу, в межах наведених доводів. Представник ОСОБА_3 заперечила вимоги апеляційної скарги за їх безпідставністю.  

Заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення учасників процесу, перевіривши за матеріалами справи в межах наведених у скарзі доводів, суд апеляційної інстанції приходить до висновку, що апеляційна скарга      ОСОБА_1 до задоволення не підлягає, виходячи з наступних підстав.  

Відповідно до ч.І ст. 151 ЦПК України, суд за заявою осіб, які беруть участь справі може вжити заходи забезпечення позову. При цьому заява розглядається в день її надходження без повідомлення відповідача й інших осіб, які беруть участь у справі, (ст.153 ЦПК України.)  

Види забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами. (ч. З ст. 152 ЦПК України).  

Згідно Постанови Пленуму ВСУ №9 від 22.12.2006 року «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову», суд повинен з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження позовних вимог, пересвідчитись зокрема в тому, чи існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову, застосувати обсяг позовних вимог, відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.  

Відмовляючи в заяві про забезпечення позову суд  першої інстанції виходив з того що існує інший правовстановлюючий документ - рішення Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 13.01.2009 року про визнання за ОСОБА_7 права власності в цілому на квартиру АДРЕСА_1, відтак забезпечення позову призведе до порушення її інтересів, як власника нерухомого майна, набутого за рішенням суду.  

  З таким висновком суду колегія погоджується, оскільки він відповідає встановленим обставинам та відповідним правовідносинам.  

  Згідно зазначеного рішення  за ОСОБА_6 визнано право власності на цілу оспорювану квартиру, а право власності ОСОБА_1 на 14/100 цієї квартири припинено в зв'язку зі стягненням з ОСОБА_6 грошової компенсації в розмірі 55000 грн. рішення виконано, що визнається сторонами.  

  Згідно ст. 14 ЦПК України судові рішення, що набрали законної сили, обов'язкові для всіх органів державної влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій і підлягають виконанню на всій території України.  

  В своїх позовних вимогах ОСОБА_1 ставить питання   про застосування наслідків недійсності нікчемного правочину – договору дарування 86/100 квартири АДРЕСА_1, укладеного 23.10.2007 року, який враховувався у рішенні суду від 13.01.2009 року  при визнанні за ОСОБА_6 права власності на всю квартиру, чим фактично ставиться     питання про перегляд попереднього рішення суду, що повино робитись в іншому процесуальному порядку.  Застосування засобів забезпечення позову є правом суду а не обов’язком. Оскільки право власності на оспорюване майно відповідачкою набуто за рішенням суду, то суд першої інстанції вірно не вбачав підстав обмежувати це право ухвалою суду, з чим погоджується апеляційна інстанція. Доводи апеляційної скарги не є вірними.  

  Виходячи з вищенаведеного, колегія суддів вважає, що ухвала     Тернопільського міськрайонного суду від 18.10.2010 р. про відмову у забезпеченні позову постановлена з додержанням норм процесуального права, а тому відсутні підстави для її скасування.  

  Керуючись ст. ст. п.1 ч.2 ст. 307, ст.ст. 312, 315, 324 ЦПК України, колегія суддів  ,-  

  У Х В А Л И Л А:  

  Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.  

Ухвалу Тернопільського міськрайонного суду від 18.10.2010 року залишити без змін.  

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення і   оскарженню не підлягає.  

  Головуючий  

  Судді  

           

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація