Справа № 2-106, 2007 р.
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05.03.2007р. Перемишлянський районний суд Львівської області в складі головуючого- судді Гулид P.M. при секретарі Гуняк О.Я. з участю адвоката розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Перемишляни цивільну справу за позовом ОСОБА_1до виконкому Білецької сільської ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
вс т а новив:
Позивач просить в судовому порядку винести рішення про визначення додаткового строку для прийняття спадщини після смерті бабці ОСОБА_2, покликаючись на те , що при зверненні в Перемишлянську нотконтору з заявою про прийняття спадщини , йому у цьому було відмовлено по причині пропущення строку для подачі такої заяви. Дана обставина стала перепоною в реалізації законного права позивача на прийняття спадщини.
Представник Білецької сільської ради в судове засідання не з'явився, але подав заяву про визнання позовних вимог.
Представник Перемишлянської держнотконтори в судове засідання не з"явився з невідомих суду причин,хоча належним чином повідомлявся про час та місце розгляду справи, відтак суд ухавалює заочне рішення на підставі наявних у справі доказів. Позивач не заперечив проти такого вирішення справи.
Вислухавши доводи позивача, а також проаналізувавши обставини та документальні докази по справі, суд вважає, що позов обгрунтований і підлягає до задоволення мотивуючи це слідуючим.
З огляду витягу державного акта на право приватної власності від 31.08.2001р., вбачається, що власником даного спадкового майна, а саме земельної ділянки площею 0,7721 га, розташованої на території Білецької сільської ради ( с.Новосілка), являлась бабця позивача ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1., згідно свідоцтва про смерть НОМЕР_1від ІНФОРМАЦІЯ_1.
Згідно спадкового законодавства, після смерті ОСОБА_2. в 2002 році, єдиним спадкоємцем на її спадкове майно, а саме : земельну ділянку та інше майно, являється позивач.
В судовому засіданні встановлено, що позивачем пропущено строк для прийняття спадщини через незнання вимог законодавства по дотриманню строків на прийняття спадщини, а також через те, що останній фактично прийняв спадщину, обробляє земельну ділянку . Виходячи з наведеного, зазначені причини не повинні стати на перешкоді в реалізації законного права позивача, що й передбачено чинним законодавством.
А тому , керуючись ст.ст.213,215,224,225 ЦПК, 1261, 1268, 1272,1276 ЦК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задоволити. Визначити ОСОБА_1строк для подання ним заяви про прийняття спадщини терміном - 3/ три/ місяці, починаючи з моменту вступу рішення в законну силу.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвлив , за письмовою заявою відповідача протягом 10-ти днів з дня отримання його копії.