Справа №1-60-2007
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м.Горохів 18 квітня 2007 року
Горохівський районний суд під головуванням
судді Чонки В.В.
за участю секретаря Федонюк О.М.
прокурора Овсієнка С.А.
адвоката ОСОБА_1.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Горохові кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с.Конюхи, Локачинського району, Волинської області, українця, гр. України, з неповною середньою освітою, не одруженого, працюючого дояром ПОСП «Скобелка», Горохівського району, раніше не судимого, мешканця АДРЕСА_1, у вчиненні злочинів, передбачених ст.ст. 310 ч.1; 309 ч.1 КК України, -
встановив :
Весною 2006 року, в с.Бисторовиця, Горохівського району, ОСОБА_2. на своїй присадибній ділянці незаконно посіяв та виростив біля 270 рослин снотворного маку.
В серпня 2006 року, ОСОБА_2. зібрав насіння вирощеного снотворного маку, а макову солому зберігав під ліжком свого помешкання.
11 січня 2007 року, біля 16-ї години працівниками Горохівського РВ УМВС у будинку ОСОБА_2., що в АДРЕСА_1 було виявлено та вилучено 225,7 грама наркотичної речовини.
В судовому засіданні підсудний ОСОБА_2. свою вину в інкримінованих йому злочинах визнав повністю, суду пояснив, що дійсно весною 2006 року посіяв на своїй присадибній ділянці мак. Коли насіння проросло, він рослини обробляв і виростив біля 270 рослин. В серпні, після дозрівання маку, зібрав його. Насіння мав намір використовувати для кулінарних потреб. Макову солому зберігав під ліжком у своєму помешканні. Мети збувати її не переслідував.
Крім повного визнання вини самим підсудним, його винність у скоєних злочинах повністю підтверджується зібраними по справі матеріалами, фактичні обставини яких не оспорюються учасниками судового розгляду, зокрема: протоколом огляду місця події від 11.01.2007 року (а.с.4); актом зважування речовини рослинного походження (а.с.5); висновком судової експертизи наркотичних засобів (а.с.8-9), де зазначено, що надана на експертизу речовина рослинного походження подрібнена являє собою особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено - макову солому (висушену). Маса наркотичного засобу макової соломи (висушеної) складає 225,7 грама; квитанцією за № 04288 від 20.02.2007 року про здачу у камеру схову речових доказів макової соломи та іншими матеріалами справи.
Таким чином суд приходить до висновку, що підсудний ОСОБА_2. незаконно посіяв та виростив снотворний мак, який згодом незаконно придбав та зберігав по місцю свого мешкання буз мети збуту, а відтак дії підсудного слід кваліфікувати за ст..ст. 310 ч.І та 309 Ч.1КК України.
2
При обранні покарання суд враховує ступінь тяжкості вчинених підсудним злочинів, всі обставини справи, дані про особу підсудного, пом»якшуючі відповідальність обставини.
До обставин, що пом»якшують відповідальність підсудного, суд відносить щире його каяття у скоєному, сприяння у розкриттю злочину.
Обставин, що обтяжують його покарання суд не вбачає.
Враховуючи, що підсудний раніше не судимий, характеризується позитивно, займається суспільно-корисною працею, у скоєному щиро розкаюється, активно сприяв у розкриттю злочину, суд приходить до висновку, що виправлення та перевиховання його можливе без ізоляції від суспільства і призначає йому покарання з застосуванням ст. 75 КК України.
Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України , суд -
засудив:
ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні злочинів, передбачених ст.ст.310 ч.1; 309 ч.1 КК України та призначити йому покарання: за ст. 310 ч.1 КК України - чотири місяці арешту; за ст. 309 ч.1 КК України обрати покарання у вигляді 2-х (двох) років позбавлення волі.
На підставі ст.70 КК України, шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим, остаточно підсудному ОСОБА_2. обрати покарання у вигляді 2-х (двох) років позбавлення волі.
Згідно ст. 75 КК України звільнити засудженого від відбування призначеного покарання, якщо він протягом однорічного іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов"язки:
не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи;
повідомляти ці органи про зміну місця проживання, роботи, навчання; періодично з"являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи. Міру запобіжного заходу засудженому до вступу вирока в законну силу залишити попередню - підписку про невиїзд.
Речовий доказ по справі (а.с.14) макову солому - знищити.
Стягнути з засудженого ОСОБА_2. в користь держави судові витрати в сумі 205 (двісті п»ять) гривень за проведення судової експертизи наркотичних засобів.
На вирок суду може бути подано апеляцію до судової палати у кримінальних справах апеляційного суду Волинської області, через Горохівський районний суд, протягом п"ятнадцяти діб, з моменту проголошення вироку.