Справа №2-299-2007
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 квітня 2007 року Горохівський районний суд
Волинської області в складі:
головуючого Чонки В.В.
при секретарі Федонюк О.М.
за участю:
позивача ОСОБА_1.,
відповідача ОСОБА_2.
розглянувши у попередньому судовому засіданні в місті Горохові справу за позовом ОСОБА_1 до Берестечківської міської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,-
встановив:
позивачка звернулася з позовом до відповідача про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини.
Мотивує свій позов тим, що вона є спадкоємицею за заповітом після смерті її діда ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1. Позивачка ОСОБА_1. спадкового законодавства не вивчала і тому не знала, що потрібно звернутися до нотаріальної контори для оформлення спадщини у шестимісячний строк. Просить визначити додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини, так як на даний час вона не може розпоряджатися належним їй майном через відсутність правовстановлюючих документів.
Представник відповідача в судовому засіданні не заперечує відносно заявленого позову.
Суд вважає, що позов підставний і підлягає до задоволення.
Згідно з ст.1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
2
Копією свідоцтва про смерть (а.с.6) стверджується, що спадкодавець ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 ( свідоцтво -серія НОМЕР_1 видане Берестечківською міською радою, актовий запис № 30
Копією заповіту (а.с.5) стверджується, що ОСОБА_3. 15 березня 2000 року заповів своїй внучці ОСОБА_1 майновий та земельний паї.
Згідно копії свідоцтва про одруження стверджується, що ОСОБА_1 одружилася 29 січня 2006 року, ( свідоцтво -серіяНОМЕР_2 видане Берестечківською міською радою, актовий запис № 2), і змінила прізвище на ІНФОРМАЦІЯ_2.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 є спадкоємицею за заповітом на майно після померлого ОСОБА_3., але через відсутність правовстановлюючих документів не може розпоряджатися належним їй майном. Так як ОСОБА_1. пропустила строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд вважає, що їй слід визначити додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини.
Керуючись ст. ст. 10,60,212,215 ЦПК України ст. ст. 1272 ЦК України суд,-
вирішив:
Позов задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 строк до 10 червня 2007 року для подання заяви про прийняття спадщини після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 цього Кодексу, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.