Судове рішення #12724742

Справа № 2-а-1042/10 р.

УХВАЛА  

про відмову у відкритті провадження по справі  

           08 жовтня 2010 року суддя Жовтневого районного суду м. Харкова Срокіна І.І., розглянувши скаргу ОСОБА_1 на постанови Управління ДАІ Харківської області про адміністративне правопорушення,-  

                                                                   встановив:  

          Позивач звернулася до суду зі скаргою на постанови Управління ДАІ Харківської області у справі про адміністративне правопорушення.

Відповідно до ст. 3 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.  

Згідно  ч. 1 ст. 15 ЦПК України суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.    

Відповідно до ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб’єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Згідно п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України  юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних осіб із суб’єктом владних повноважень  щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності.  

Відповідно до ч.2 ст. 19 КАС України  адміністративні  справи  з  приводу  оскарження  правових актів індивідуальної дії,  а також дій чи бездіяльності  суб'єктів владних  повноважень,  які  прийняті (вчинені,  допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за  вибором  позивача  адміністративним  судом за зареєстрованим у встановленому  законом  порядку  місцем  проживання  (перебування, знаходження)  цієї  особи-позивача,  або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача,  крім  випадків,  передбачених  цим Кодексом.

Згідно п. 1 ч. 4 ст. 105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги про скасування  або  визнання  нечинним  рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень.

Відповідно до ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються: найменування  адміністративного  суду,  до якого подається позовна заява; ім'я (найменування)  позивача,  поштова  адреса,  а  також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; ім'я  (найменування)  відповідача,  посада  і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; зміст позовних вимог і виклад обставин,  якими позивач обґрунтовує свої вимоги; у разі необхідності клопотання про звільнення від сплати судового  збору;  про  звільнення  від  оплати правової допомоги і забезпечення надання правової  допомоги,  якщо  відповідний  орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової  експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків; заява  про  поновлення  строку звернення до адміністративного суду тощо; перелік документів та інших матеріалів, що додаються. На  підтвердження обставин,  якими обґрунтовуються позовні вимоги,  позивач зазначає докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом. До  позовної  заяви  додаються  її  копії  та  копії всіх документів,  що  приєднуються  до  неї,  відповідно  до  кількості відповідачів    і    третіх    осіб,    крім    випадків   подання адміністративного  позову  суб'єктом  владних повноважень. До  позовної  заяви  додається  також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати. Позовна   заява   підписується  позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.

Згідно п. 1 ч. 2 ст. 122 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду у судах в порядку цивільного судочинства.  

Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне відмовити у відкритті провадження у справі за скаргою ОСОБА_1 на постанови Управління ДАІ Харківської області про адміністративне правопорушення, оскільки позов не підлягає розгляду у судах у порядку цивільного судочинства.

Керуючись  п. 1 ч. 2 ст. 122 ЦПК України,  суддя

ухвалив:  

            Відмовити у  відкритті провадження у справі за скаргою ОСОБА_1 на постанови Управління ДАІ Харківської області про адміністративне правопорушення.

Роз’яснити ОСОБА_1, що вона не позбавлена можливості звернутися до   суду з відповідним адміністративним позовом в порядку КАС України.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня отримання копії ухвали.  

              Суддя                                                                                                           І.І.Срокіна

                                                                                                                                        ОСОБА_1

                                                                           АДРЕСА_1

08.10.2010 р. К-16

      Жовтневий районний суд міста Харкова направляє на Вашу адресу копію ухвали від 08.10.2010 р.  

  Додаток на 1 арк.

  Суддя Жовтневого  

районного суду

м. Харкова                                         І.І.Срокіна

                                                                                                              ОСОБА_1

                                                                           АДРЕСА_1

08.10.2010 р. К-16

      Жовтневий районний суд міста Харкова направляє на Вашу адресу копію ухвали від 08.10.2010 р.  

  Додаток на 1 арк.

  Суддя Жовтневого  

районного суду

м. Харкова                                         І.І.Срокіна

   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація