Судове рішення #12725670

Справа № 2-а-2860/10р.  

ПОСТАНОВА  

Іменем України    

15 грудня 2010 року                                                                             м. Феодосія  

Феодосійський  міський суд Автономної Республіки Крим   у  складі:  головуючого - судді  Микитюк  О.А., при  секретарі  -  Тєлкове О.Ю. розглянувши у відкритому судовому  засіданні справу за адміністративним позовом     ОСОБА_1   до Управління пенсійного фонду України у м. Феодосії в АР Крим про зобов’язання нарахувати та виплатити недоплачену, як дитині війни, щомісячну державну соціальну допомогу,  

  ВСТАНОВИВ:  

  Позивач     звернувся до суду із позовом до Управління пенсійного фонду України у м. Феодосії в АР Крим про зобов’язання нарахувати та виплатити недоплачену, як дитині війни, щомісячну державну соціальну допомогу за   період з 29 березня 2010 року   . Вимоги мотивовані тим, що позивач має статус «дитини війни» та згідно із положенням Закону України «Про соціальний захист дітей війни» з 01.01.2006 року має право на отримання щомісячної державної соціальної допомоги у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком,  відповідач зазначені виплати здійснював не в повному обсязі, внаслідок чого позивач звернувся до суду за захистом своїх прав.  

Позивач просив позов розглянути у його відсутність.  

Від представника відповідача до суду надійшло письмове заперечення по справі, яке мотивоване тим, що Управління пенсійного фонду України у м. Феодосії АР Крим не є належним відповідачем по справі та, що виплата соціальної пільги, як дитині війни передбачена за рахунок Державного бюджету України, якими запланована виплата зазначених пільг в розмірі, що передбачений постановою Кабінету Міністрів України № 530 від 28 травня 2008 року у повному обсязі, що і здійснювалося Управлінням пенсійного фонду України у м. Феодосії АР Крим.  

Відповідач просив розглянути справу за відсутністю свого представника.  

 

Оцінивши повідомлені сторонами обставини, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги позивача підлягають частковому задоволенню з наступних підстав:  

Відповідно до ст. 21 Конституції України, зміст та обсяг прав і свобод людини при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не може бути звужений.  

При вирішенні спору суд виходить із загальних засад пріоритету законів над підзаконними актами і з того, що при розрахунку державної та додаткової пенсій, застосуванню підлягає розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, установлений у законі про державний бюджет на відповідний рік, з урахуванням якого визначається мінімальний розмір пенсії за віком.  

Відповідно до пункту 1.1. розділу 1 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженого Постановою Пенсійного фонду України від 30.04.2002 року, № 8-2 управління Пенсійного фонду України у районах, містах і районах у містах є органами Фонду, підвідомчими відповідно головним управлінням Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, що разом з цими управліннями утворюють систему органів Фонду.  

Статтею 58 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"  на Пенсійний фонд покладене керівництво та управління солідарною системою, збір, акумуляція та облік страхових внесків, призначення пенсії та підготовка документів для її виплати, забезпечення своєчасного і в повному обсязі фінансування та виплати пенсій, допомоги на поховання, здійснення контролю за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду, вирішення питань, пов'язаних з веденням обліку пенсійних активів застрахованих осіб на накопичувальних пенсійних рахунках, здійснення адміністративного управління Накопичувальним фондом та інші функції, передбачені Законом і статутом Пенсійного фонду.  

Таким чином, Управління Пенсійного фонду в м. Феодосії АРК у відносинах з фізичними та юридичними особами, під час реалізації своїх завдань та функцій, встановлених законодавством України, являються органами виконавчої влади та суб’єктами владних повноважень.  

Судом встановлено, що позивач народився   ІНФОРМАЦІЯ_1   , що підтверджується паспортом, тобто станом на час закінчення Другої світової війни йому було менше 18 років, тому він являється особою, яка віднесена до категорій осіб, визнаних дітьми війни.  

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2010 рік», розмір прожиткового мінімуму для осіб, які  втратили працездатність встановлений: з січня по березень – 695 грн.; з квітня по червень -706 грн.; з липня по вересень – 709 грн. з жовтня по листопад 723 грн., з грудня - 734 грн.  

Щомісячна державна соціальна допомога виплачена відповідачем позивачу у 2010 році складає 547,80 грн.  

Відповідно до ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.  

Відповідно до частини 1 статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003, № 1058-IV мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеному законом.  

Статтею 72 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003, № 1058-IV передбачено, що джерелами формування коштів Пенсійного фонду є також кошти державного бюджету та цільових фондів, що перераховуються до Пенсійного фонду у випадках, передбачених цим Законом. Статтею 113 Закону встановлено що у разі виникнення дефіциту коштів Пенсійного фонду для фінансування виплати пенсій у солідарній системі (перевищення видатків над доходами, у тому числі з урахуванням резерву коштів Пенсійного фонду) у зв'язку із забезпеченням виплати пенсій в розмірі, передбаченому статтею 28 цього Закону такий дефіцит покривається за рахунок коштів Державного бюджету України.  

На підставі наведених вище доводів суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, а саме донарахуванню підлягає щомісячна державна соціальна допомога у розмірі, передбаченому ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»   за  період з 29 березня по 15 грудня  2010 року   .  

Задовольняючи позовні вимоги частково, суд виходить з того, що вимоги про зобов’язання Управління ПФУ у м. Феодосії нарахувати недоплачену, як дитині війни, щомісячну державну соціальну допомогу у визначеній позивачем грошовій сумі не підлягають задоволенню, оскільки такі виплати не були йому нараховані, а суд не може перебрати на себе функцію здійснення перерахунку та нарахування пенсії замість органу якому надані такі повноваження.  

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, відповідно до частини 3 ст. 94 КАС України, суд вважає необхідним стягнути на користь позивача судовий збір  в сумі  03,40 грн.  

На підставі викладеного, керуючись статтями 7 – 12, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 167 КАС України, суд  

 

ПОСТАНОВИВ:  

  Позов задовольнити частково.  

  Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в м. Феодосії АР Крим (м. Феодосія вул. Українська, 44) нарахувати та виплатити   ОСОБА_1     доплату до пенсії у розмірі 30% мінімальної  пенсії за віком, встановленої ч. 2 ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне  пенсійне страхування» від 09.07.2003 року відповідно до ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” за період   з 29 березня по 15 грудня 2010 року   .  

Стягнути на користь   ОСОБА_1     з Державного бюджету України судові витрати у сумі 3,40 грн.  

В задоволені решти позовних вимог відмовити.  

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду АРК через Феодосійський міський суд АР Крим шляхом подачі в 10-денний строк апеляційної скарги. Копія  апеляційної  скарги  одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Постанова  суду  набирає  законної  сили   після закінчення  строку   для  подання апеляційної  скарги, а в разі  подання  скарги,  після  перегляду  рішення в апеляційній  інстанції,  якщо його не буде скасовано.  

   

  Суддя         (підпис)             О.А.  Микитюк  

    Копія  вірна:   суддя -             секретар -  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація