Справа № 2-1783/2010р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 грудня 2010 року Новоукраїнський районний суд Кіровоградської області в складі головуючого: Русіна А.А.
при секретарі: Пінчук І.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Новоукраїнка справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу ,-
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 посилаючись на те, що шлюб між ними зареєстрований 20 листопада 1993 року Іванівській сільській раді Новоукраїнського районну Кіровоградської області, актовий запис № 11.
Від спільного проживання мають двох неповнолітніх дітей: дочку ОСОБА_3 - ІНФОРМАЦІЯ_1 та дочку ОСОБА_4 - ІНФОРМАЦІЯ_2, які проживають разом з позивачкою, та знаходиться на її утриманні.
Подружнє життя з відповідачем не склалося, між сторонами часто виникали конфлікти по різним побутовим питанням, зумовлені несхожістю їх характерів. Відповідач не надає матеріальної допомоги, не цікавиться життям позивачки та дітей, не поважає її як дружину та матір своїх дітей, тому позивачка просить суд розірвати шлюб між нею та відповідачем.
Ухвалою суду від 17.11.2010 року сторонам надавався строк терміном один місяць для примирення, проте позивачка свого наміру розлучитись з відповідачем не змінила.
Позивачка в судове засідання не з»явилася, надавши суду заяву про розгляд справи у її відсутності, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Відповідач позов не визнає та заперечує проти розірвання шлюбу між ним та позивачкою.
Заслухавши пояснення відповідача та дослідивши матеріали справи суд вважає позовні вимоги підлягають задоволенню за наступних обставин.
Згідно ч.3 статті 105 СК України шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, відповідно до статті 110 цього Кодексу.
Відповідно до ст.112 СК України, суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного.
Шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка, а тому, враховуючи обставини справи, суд дійшов висновку, що шлюб між сторонами існує формально, подальше спільне проживання і збереження сім’ї стали неможливими і суперечить інтересам сторін.
Приймаючи до уваги, що шлюб зареєстровано сторонами вперше, з відповідача підлягає стягненню в дохід держави держмито за реєстрацію розірвання шлюбу в сумі 17 гривень.
Отже, позовні вимоги, щодо розірвання шлюбу є обґрунтованими та доведеними у судовому засіданні, у зв'язку з чим підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 56, 112 Сімейного кодексу України, ст. 130 ч. 4, ст. 174 ч. 4, ст. 209, 213, 214, 215, 224, 246 ЦПК України, суд –
ВИРІШИВ :
Позовні вимоги задовольнити повністю.
Розірвати шлюб укладений між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 зареєстрований 20 листопада 1993 року в Іванівській сільській раді Новоукраїнського районну Кіровоградської області, актовий запис № 11.
Стягнути з ОСОБА_2 при видачі свідоцтва про реєстрацію розірвання шлюбу державне мито в дохід держави у сумі 17 (сімнадцять) грн. 00 коп.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Головуючий: А.А. Русіна