Справа 2-1376/2007р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 березня 2007 року Центрально-міський районний суд м. Горлівки Донецької області в
складі головуючого судді Реутової В.І., при секретарі Кобець О.П., розглянувши у
відкритому судовому засіданні в місті Горлівці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання договору
довічного утримання,
ВСТАНОВИВ: Позивач звернулась до суду з позовом в якому вказала, що 21 березня 1997 року вона уклала з ОСОБА_2 договір довічного утримання, який засвідчили у державного нотаріуса Першої Горлівської державної нотаріальної контори. Відповідно до умов договору відповідач зобов'язалася довічно утримувати її, забезпечувати харчуванням і одягом, доглядати за нею, надавати їй необхідну грошову та іншу допомогу, підтримувати її житлове приміщення у належному стані. Замість цього вона передала їй у власність квартиру АДРЕСА_1 жилою площею 16,8кв.м. Спочатку відповідач сумлінно виконувала свої обов'язки, а з листопада 2006 року перестала приходити до неї і забезпечувати харчуванням і доглядом. Просила розірвати договір довічного утримання з відповідачем. В судовому засіданні позивач наполягала на вимогам.
Відповідач в судовому засіданні позов визнала і не заперечує проти розірвання договору довічного утримання.
Вислухавши сторони, дослідивши матеріали справи и надавши їм оцінку у їх сукупності, суд вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню з наступних підстав. Згідно ст..744 ЦК України за договором довічного утримання (догляду) одна сторона (відчужувач) передає другій стороні (набувачеві) у власність житловий будинок, квартиру або їх частину, інше нерухоме майно або рухоме майно, яке має значну цінність, взамін чого набувач зобов'язується забезпечувати відчужувача утриманням та (або) доглядом довічно.
Згідно ст..745 ЦК України договір довічного утримання (догляду) укладається у письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню.
Як вбачається із матеріалів справи, договір довічного утримання від 21.03.1997 року, укладений між позивачем і відповідачем в письмовій формі і нотаріально посвідчений. Згідно п. 6 договору довічного утримання від 30.05.1997 року договір може бути розірваний за домовленістю сторін, а у разі невиконання його умов в судовому порядку. В судовому засіданні сторони не заперечували проти розірвання договору довічного утримання.
Згідно ст..755 ЦК України договір довічного утримання (догляду) може бути розірваний за рішенням суду - на вимогу відчужувача, у разі невиконання або неналежного виконання набувачем своїх обов'язків, незалежно від його вини.
Суд вважає, що вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню і договір довічного утримання між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 необхідно розірвати.
На підставі ст.ст.744,745,755 ЦК України, керуючись ст.ст. 10,11,209,212,214-215 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Розірвати договір довічного утримання від 21 березня 1997 року укладений між ОСОБА_1та ОСОБА_2, посвідчений державним нотаріусом Першої Горлівської державної нотаріальної контори і зареєстрований в реєстрі НОМЕР_1.
Рішення може бути оскаржене в Апеляційний суд Донецької області через
2
Центрально-Міський районний суд м. Горлівки шляхом подання заяви про оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, з одночасним надсиланням копії скарги в суд апеляційної інстанції.
Рішення суду набирає законної сили, якщо після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів з дня проголошення) заяви не було подано, а також, якщо суду було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя