Справа № 2о-34/2007р. РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 березня 2007 року Центрально-Міський районний суд міста Горлівки Донецької області у складі:
головуючого судді - Реутової В.І.
при секретарі - Кобець О.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Горлівці цивільну справу за заявою Горлівської міської ради про визнання спадщини відумерлою, заінтересована особа - КП "Центральний",
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду із заявою, в якій зазначає, що в житловому фонді територіальної громади знаходиться житлове приміщення за адресою: АДРЕСА_1. 2/7 частини цієї квартири належали на праві власності ОСОБА_1. ОСОБА_1 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року, що підтверджується актовим записом про смерть від ІНФОРМАЦІЯ_2 року. Після її смерті будь-хто зі спадкоємців за отриманням квартири у спадщину не з'явився, про що свідчить довідка Першої Горлівської державної нотаріальної контори та акт КП "Центральний" від 06.12.2006 року. Згідно з цивільним кодексом України спадщина, за отриманням якої протягом року не звернувся будь-хто зі спадкоємців, може бути визнана відумерлою та перейти у розпорядження територіальної громади. Тому, просить суд постановити рішення, яким визнати 2/7 частини квартири 70 будинку 23 по
проспекту Леніна міста Горлівки відумерлою спадщиною.
У судовому засіданні представник заявника доводи своєї заяви підтримав.
Представник зацікавленої особи - КП "Центральний" не заперечував проти задоволення вимог заявника.
Суд, заслухавши пояснення сторін, перевіривши матеріали справи, дійшов до наступного.
Відповідно до ст. 1277 ЦК України у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття суд визнає спадщину відумерлою за заявою відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини. Заява про визнання спадщини відумерлою подається після спливу одного року з часу відкриття спадщини.
Так, відповідно до листа комунального підприємства «Горлівське бюро технічної інвентаризації» № 788 від 25.05.2006 року квартира АДРЕСА_1 зареєстрована за ОСОБА_1 - 2/7 частини на підставі свідоцтва про право власності на житло від 22.02.1995 року, виданого Артемівським в/о "Артемвугілля" за наказом № 29 від 20.02.1995 (видана довідка-характеристика для відчудження 2/7 частин 27.03.1998 року), ОСОБА_2 - 5/14 частини, ОСОБА_3 - 5/14 частини на підставі свідоцтва про право власності на житло від 08.04.2004 року, виданого відділом
2
обліку, розподілу і приватизації держжитлфонду виконкому міськради за рішенням № 331 від 07.04.2004 року.
Згідно свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла, про що в книзі реєстрації смертей 11 вересня 2005 року зроблено відповідний актовий запис № 1755. За повідомленням Першої Горлівської державної нотаріальної контори після смерті ОСОБА_1, померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 року до нотаріальної контори з питань прийняття та оформлення спадщини ніхто не звертався.
Відповідно до акту КП "Центральний" від 06.12.2006 року, після смерті ОСОБА_1, якій на праві власності належить кімната АДРЕСА_1, з питанням прийняття спадщини до КП "Кіровський" ніхто не звертався. На теперішній час в квартирі ніхто не зареєстрований та не проживає. Майно померлої знаходить ся в кімнаті, а ключі від кімнати знаходяться в сусідів кімнати АДРЕСА_1 ОСОБА_2
Допитані в судовому засіданні в якості свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_2, кожен окремо показали, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_1 померла. До смерті вона проживала в кімнаті АДРЕСА_2 Дітей та інших родичів в неї не було.
З урахуванням наведеного, у суду немає підстав ставити під сумнів достовірність і правдивість фактів, повідомлених заявником.
Таким чином, зібрані у справі докази та їх належна оцінка вказують на наявність достатніх підстав для визнання спадщини у вигляді 2/7 частин квартири АДРЕСА_1 відумерлою.
Керуючись ст.ст. 10,11, 209, 212, 214, 215, 224-226, 269, 270 ЦПК України, на підставі ст. 1277 ЦК України, суд
ВИРІШИВ:
Заяву Горлівської міської ради - задовольнити.
Визнати спадщину, що залишилася після смерті ОСОБА_1 у вигляді 2/7 частин квартири АДРЕСА_1 відумерлою.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через Центрально-Міський районний суд міста Горлівки шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Рішення суду набирає законної сили, якщо після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів з дня проголошення) заяви не було подано, а також, якщо суду було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: