Справа №2-9152/2010
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(заочне)
21 грудня 2010 року Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі :
головуючого – судді Лівандовської-Кочури Т.В.
при секретарі – Лаць А.В.
з участю представника позивача –Поляк В.Р.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Луцьку цивільну справу за позовом кредитної спілки “Альянс Україна” (надалі КС “Альянс Україна”) до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про стягнення боргу,
В С Т А Н О В И В :
06.10.2010 року КС “Альянс Україна” звернулася в суд з позовом до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про стягнення боргу. Свій позов мотивує тим, що 16.02.2007 року між кредитною спілкою та відповідачем ОСОБА_2 було укладено кредитний договір №256-07 КЛн, відповідно до якого, кредитна спілка надала кредит в розмірі 6000 грн. під 0,1918 % за кожен календарний день на термін до 15 лютого 2010 року. Згідно п.1.2 договору кредит надавався на засадах строковості, зворотності, цільового характеру використання та забезпеченості. У якості додаткового забезпечення виконання договору було укладено договір поруки №256-07КЛн від 16.02.2007 року з ОСОБА_3 та договір поруки №256-07КЛн від 16.02.2007 року з ОСОБА_4 Проте, відповідач взяті на себе зобов’язання не виконує. Внаслідок чого, станом на 05 жовтня 2010 року в неї перед кредитною спілкою рахується заборгованість в сумі 27525 грн., яку позивач просить стягнути та відшкодувати понесені судові витрати по справі.
В судовому засіданні представник позивача підтримала позов, з підстав зазначених у заяві. Просила його задовольнити в повному обсязі.
Відповідачі в судове засідання не з’явилися по невідомим суду причинам, хоча належним чином були повідомлені про час та місце розгляду справи.
За погодженням представника позивача, суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає вимогам ст. 224 ЦПК України.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази в справі, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що 16.02.2007 року між кредитною спілкою та відповідачем ОСОБА_2 було укладено кредитний договір №256-07 КЛн, відповідно до якого, кредитна спілка надала кредит в розмірі 6000 грн. під 0,1918 % за кожен календарний день на термін до 15 лютого 2010 року. Згідно п.1.2 договору кредит надавався на засадах строковості, зворотності, цільового характеру використання та забезпеченості. (а.с.5-6).
У якості додаткового забезпечення виконання договору було укладено договір поруки №256-07КЛн від 16.02.2007 року з ОСОБА_3 та договір поруки №256-07КЛн від 16.02.2007 року з ОСОБА_4 (а.с.7-8).
Відповідно до ст.554 ЦК України, у разі порушення боржником зобов’язання, забезпеченого порукою, боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники. Поручитель відповідає перед кредитором у тому ж обсязі, що і боржник, включаючи сплату основного боргу, процентів, неустойки, відшкодування збитків.
Вказані кошти відповідач ОСОБА_2 отримала в повному обсязі, проте, взяті на себе зобов’язання, передбачені кредитним договором, належним чином не виконала, внаслідок чого, станом на 05 жовтня 2010 року в неї перед кредитною спілкою рахується заборгованість в сумі 27525 грн., з них:3997, 74 грн. основна сума боргу, 4424, 51 грн. відсотки за користування кредитом; 19102, 75 грн. пеня, що стверджується письмовим розрахунком суми боргу. (а.с.11-14).
Таким чином, проаналізувавши зібрані і досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що з відповідачів слід стягнути солідарно на користь КС “Альянс Україна” 27525 грн., а також судові витрати по справі.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 58, 60, 213, 214, 215, 224-226 ЦПК України, ст.ст. 509, 510, 526, 554, 1046, 1047, 1050 ЦК України, суд,
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити.
Стягнути солідарно з ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 на користь кредитної спілки “Альянс Україна” 27525 (двадцять сім тисяч п’ятсот двадцять п’ять) грн. заборгованості.
Стягнути з ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 на користь кредитної спілки “Альянс Україна” по 91 (дев’яносто одній) грн. 75 коп. витрат по оплаті судового збору з кожного.
Стягнути з ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 на користь кредитної спілки “Альянс Україна” по 40 (сорок) грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Заочне рішення може бути переглянуте Луцьким міськрайонним судом за письмовою заявою ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, яку може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області через Луцький міськрайонний суд Волинської області шляхом подання апеляційної скарги на рішення суду протягом десяти днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили.
Суддя