Судове рішення #12729612

Справа №2-10057/2010

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М     У К РА Ї Н И

23 грудня 2010 року Луцький міськрайоний суд Волинської області в складі:

головуючого – судді Лівандовської-Кочури Т.В.

при секретарі –  Лаць А.В.

з участю позивача- Губарик Л.І.

відповідача-Губарика О.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Луцьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,

                                                        в с т а н о в и в :

           22.11.2010 року позивач звернулася в суд з позовом до відповідача про стягнення аліментів на утримання. Покликається на те, що з 02 квітня 2006 року перебуває з відповідачем в зареєстрованому шлюбі. Від шлюбу в них народилася дочка-ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.  Позивач вказує, що дитина знаходиться на її утриманні та вихованні. Відповідач в добровільному порядку не надає матеріальної допомоги на утримання дитини. Покликаючись на викладене, просить стягувати в її користь аліменти на утримання дочки в розмірі 1000 грн. щомісячно, починаючи з дня подання заяви до суду та до досягнення дитиною повноліття.

            Позивач в судовому засіданні позовні вимоги, з підстав наведених в позовній заяві, підтримала в повному обсязі, просила позов задовольнити.

            Відповідач в судовому засіданні позов не визнав, просив суд зменшити розмір аліментів, який просить стягувати позивач на утримання дитини.

             Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підставні та підлягають до часткового задоволення з наступних підстав.

            Судом встановлено, що сторони перебувають в шлюбі з 02 квітня 2006 року, зареєстрованого Маяковською сільською радою, Луцького району, Волинської області, актовий запис за №06. (а.с.4)

            Згідно копії свідоцтва про народження НОМЕР_1 батьком малолітньої ОСОБА_3 є ОСОБА_2. (а.с.5).

           Дитина проживає з матір’ю, і знаходиться на її повному утриманні та вихованні.

Враховуючи те, що відповідач не має постійного місця роботи, стягнення коштів на утримання дитини, слід присудити в твердій грошовій сумі від його доходу.

Таким чином, проаналізувавши зібрані і досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що слід стягувати з відповідача в користь позивача на утримання ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 аліменти в розмірі 400 грн. щомісячно, починаючи з дня подання позовної заяви, до досягнення ОСОБА_3 повноліття.

    При визначенні частки розміру аліментів суд врахував стан здоров’я та матеріальне становище малолітньої дитини; стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів, а також те, що у відповідача на утриманні інших осіб немає.

    З відповідача стягнути в дохід держави судові витрати.

   

        Керуючись ст.ст.6, 10, 11, 58, 60, 213, 214, 215 ЦПК України та на підставі ст.ст. ч.2 ст.104, ч.3 ст.105, ч.1 ст. 110, 111, 112, 180, 181, 182, 183, 192 ч.1 Сімейного Кодексу України, суд,

В и р і ш и в :

          Позов задовольнити частково.

    Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця АДРЕСА_1, Волинської області в користь ОСОБА_1 аліменти на утримання ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 в розмірі 400 (чотириста) грн. щомісячно, починаючи з 22 листопада 2010 року, до досягнення ОСОБА_3 повноліття.

           Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави 51 (п’ятдесят одну) грн. судового збору та на рахунок ТДСА у Волинській області  120 (сто двадцять) грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області через Луцький міськрайонний суд Волинської області шляхом подання апеляційної скарги на рішення суду протягом десяти днів з дня його проголошення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили.

Суддя                                                                                    Т.В.  Лівандовська-Кочура

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація