Судове рішення #12732303

 

№ 2-8161/10

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ       УКРАІНИ

/заочне/

21 грудня 2010 року                                                                            м. Запоріжжя

 Шевченківський районний суд м. Запоріжжя у складі:

      головуючого  судді                             Дмитрюк О.В.,  

      при секретарі                                       Прохорові Р.С.,

 розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, СГІРФО Шевченківського РВ ЗМУ ГУ МВС України в Запорізькій області про усунення перешкод у здійсненні права власності шляхом визнання осіб такими, що втратили право користування житловим приміщенням та зняття з реєстрації, -  

 В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2, ОСОБА_3, СГІРФО Шевченківського РВ ЗМУ ГУ МВС України в Запорізькій області про усунення перешкод у здійсненні права власності шляхом визнання осіб такими, що втратили право користування житловим приміщенням та зняття з реєстрації, в якому зазначає, що йому на підставі договору купівлі-продажу, посвідченого 03.09.2010 р. приватним нотаріусом Запорізького міського нотаріального округу ОСОБА_4 за р.№ 1312, належить житловий будинок АДРЕСА_1. Після укладення договору купівлі-продажу будинок було передано йому продавцем, який знявся з реєстрації в будинку. Але до цього часу в будинку залишаються зареєстрованими відповідачі ОСОБА_2, та ОСОБА_3, які є членами сім»ї ОСОБА_5, продавця за договором купівлі-продажу. Відповідачі в придбаному ним будинку фактично не проживають, місце знаходження їх позивачу не відомо.  

За позовом ОСОБА_1 просить  усунути йому перешкоди в користуванні житловим будинком АДРЕСА_1 шляхом визнання ОСОБА_2 та ОСОБА_3 такими, що втратили право користування житлом в будинку АДРЕСА_1, та зобов»язати СГІРФО Шевченківського РВ ЗМУ ГУМВС України в Запорізькій області зняти їх з реєстрації за вказаною адресою.  

Представник позивача подала до суду заяву про розгляд справи за її відсутності, позов підтримує, проти винесення заочного рішення не заперечує.   

Відповідачі ОСОБА_2 та ОСОБА_3 у судове засідання не з’явились, про день, час та місце слухання справи були повідомлені належним чином шляхом оголошення в газеті «Запорізька правда», причини не явки суду не повідомили, заперечень не надали.  

Представник відповідача – СГІРФО Шевченківського РВ ЗМУ УМВС України в Запорізькій області в судове засідання не з”явився, до суду надійшла заява про розгляд справи за їх відсутності, рішення по справі відносять на розсуд суду.  

Суд ухвалив постановити заочне рішення на підставі наявних в матеріалах справи доказів, що відповідає вимогам ст.224 ЦПК України.

Вивчивши матеріали справи, приймаючи до уваги позицію представника позивача, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню.

У судовому засіданні встановлено, що позивачу  на підставі договору купівлі-продажу, посвідченого 03.09.2010 р. приватним нотаріусом Запорізького міського нотаріального округу ОСОБА_4 за р.№ 1312, належить житловий будинок АДРЕСА_1 (а.с.5-6,7,8).  

Після укладення договору купівлі-продажу будинок передано ОСОБА_1 продавцем, який знявся з реєстрації. Але до цього часу залишаються зареєстрованими в будинку відповідачі ОСОБА_2 та ОСОБА_3, які є членами сім»ї ОСОБА_5, продавця за договором купівлі-продажу (а.с.15).  

Ст..383 ЦК України передбачено, що власник житлового будинку має право використовувати помешкання для власного проживання, проживання членів своєї сім”ї, інших осіб.

Згідно ст.391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування або розпорядження своїм майном.  

Відповідно до ч.2 ст.386 ЦК України, власник, який має підстави передбачати можливість порушення свого права власності іншою особою, може звернутися о суду з вимогою про заборону вчинення нею дій, які можуть порушити його право, або з вимогою про вчинення певних дій для запобігання такому порушенню.  

Відповідно   до  ч. 1 ст. 156 ЖК  України  з  урахуванням  положень  ч. 1    ст. 405 ЦК України члени сім’ї власника житла, які проживають разом з ним у будинку (квартирі), що йому належить, користуються жилим приміщенням в обсязі, визначеному відповідно до угоди з власником.  

Таким чином, право члена сім’ї власника будинку (квартири) користуватися цим житлом існує лише за наявності у власника права приватної власності на це майно.  

Оцінивши наведені обставини справи у відповідності з вимогами ст.ст.10, 60, 212 ЦПК України, суд дійшов висновку про задоволення позову ОСОБА_1, оскільки, припинення права власності на квартиру попереднього власника за відсутності відповідного договору з новими власниками, за змістом ст.ст. 383, 405 ЦК України та ст.ст. 150,156 ЖК України припиняє право членів сім’ї попереднього власника на користування цим житлом.  

Частина 4 ст. 156 ЖК УРСР передбачає збереження такого права користування житлом лише для членів сім’ї, які припинили сімейні відносини з власником будинку (квартири), при умові збереження права власності на будинок (квартиру) цього ж власника, тобто при незмінності власника майна.    

 На підставі викладеного, керуючись ст. ст.3, 10, 51-61, 208, 209, 212, 213, 214, 215, 223, 224-226 ЦПК України,  ст. ст. 382-384, 386, 391, 405 ЦК України, ст..ст.150, 156 ЖК України, суд

 В И Р І Ш И В:

Позов  ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, СГІРФО Шевченківського РВ ЗМУ ГУ МВС України в Запорізькій області про усунення перешкод у здійсненні права власності шляхом визнання осіб такими, що втратили право користування житловим приміщенням та зняття з реєстрації  - задовольнити.

 Усунути перешкоди ОСОБА_1 в користуванні будинком АДРЕСА_1, визнавши ОСОБА_2 та ОСОБА_3 такими, що втратили право користування житловим будинком АДРЕСА_1, та зобов»язати СГІРФО Шевченківського РВ ЗМУ ГУ МВС України в Запорізькій області зняти ОСОБА_2 та ОСОБА_3 з реєстрації за вказаною адресою.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Запорізької області шляхом подання через Шевченківський районний суд м.Запоріжжя протягом десяти днів після проголошення рішення суду апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні  у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу  протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

    Суддя                                                                                                О.В. Дмитрюк  

     

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація