Справа № 2-522 2007 року
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
Іменем України
03 квітня 2007 року м. Оріхів
Оріхівський районний суд Запорізької області в складі:
головуючого судді Галчанського С.В.,
при секретарі Вискрєбєнцевій А.О.,
за участю:
позивача ОСОБА_1.
розглянув у відкритому судовому засіданні, в залі суду, справу за позовом ОСОБА_1ни до ОСОБА_2про стягнення аліментів,
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулася до суду з цим позовом в якому зазначає, що:
1)з відповідачем мають одну неповнолітню дитину, яка проживає разом з нею і повністю знаходиться на її утримані;
2) відповідач ніяк не утримує дитину;
3) стан здоров'я та матеріальне становище дитини потребує присудження з відповідача аліментів;
4) стан здоров'я та матеріальне становище відповідача дозволяють присудження з відповідача аліментів;
5) у відповідача нема інших дітей, непрацездатних дружини, батьків;
6) посилаючись на ці обставини, просить за рішенням суду присудити з відповідача на її користь кошти на утримання дитини (аліменти) достатні для задоволення розумних потреб дитини в розмірі 1/4 частини від доходу відповідача.
У судовому засіданні позивачка підтримала свої вимоги з підстав, викладених в позові, наполягала на присудженні аліментів з відповідача.
Відповідач, повідомлений належним чином, у судове засідання не з'явився і не повідомив суд про причину неявки. Оскільки суд не має відомостей про причину неявки відповідача, повідомленого належним чином, відповідно до вимог ч.4 ст. 169 ЦПК України суд вирішує справу на підставі наявних у ній доказів.
Суд, вислухавши пояснення позивача, дослідивши письмові докази, приходить до наступних висновків.
В судовому засіданні, відповідно до відомостей свідоцтва про народження дитини встановлено, що сторони мають одну неповнолітню дитину доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1року народження.
Дитина проживає разом з мамою позивачкою і повністю знаходиться на її утримані.
Відповідач батько дитини ніяк не утримує дитину.
Стан здоров'я та матеріальне становище дитини потребує присудження з відповідача аліментів.
Стан здоров'я та матеріальне становище відповідача дозволяють присудження з відповідача аліментів.
У відповідача нема інших дітей, непрацездатних дружини, батьків.
Відповідно до ст. 180 Сімейного Кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідно до ч.3 ст. 181 Сімейного кодексу України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
Відповідно до ст.179 Сімейного кодексу України аліменти, одержані на дитину, є власністю того з батьків, на ім'я кого вони виплачуються, і мають використовуватися за цільовим призначенням.
Відповідно до ч.1 ст. 182 Сімейного кодексу України при визначенні розміру аліментів суд враховує: 1) стан здоров'я та матеріальне становище дитини; 2) стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; 3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; 4) інші обставини, що мають істотне значення.
Відповідно до ч.2 ст. 182 Сімейного кодексу України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж ЗО відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 цього Кодексу.
Відповідно до ч.1 ст. 184 Сімейного кодексу Украйни, якщо платник аліментів має нерегулярний,
мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істо
тне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій
грошовій сумі.
Відповідно до ч.3 ст, 184 Сімейного кодексу України якщо розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, менше мінімального розміру, передбаченого частиною другою статті 182 цього Кодексу, то дитині призначається відповідно до закону державна допомога в розмірі різниці між визначеним розміром аліментів і ЗО відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Відповідно до ст. 191 Сімейного кодексу України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову.
Таким чином, з'ясувавши фактичні обставини виконання батьків обов'язку утримувати дитину, дійсні причини позову, беручи до уваги стан здоров'я та матеріальне становище дитини, стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів, відсутність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних дружини, батьків та інші обставини, що мають істотне значення, суд приходить до висновку про задоволення позову.
Відповідно до ч.4 ст. 169 Цивільно процесуального кодексу України якщо суд не має відомостей про причину неявки відповідача, повідомленого належним чином, або причину неявки буде визнано неповажною, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів (постановляє заочне рішення).
Відповідно до ч.1 ст.224 Цивільно процесуального кодексу України у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло повідомлення про причини неявки або якщо зазначені ним причини визнані неповажними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
Відповідно до п.1 4.1 ст.367 Цивільного процесуального кодексу України суд допускає негайне виконання рішень у справах про стягнення аліментів - у межах суми платежу за один місяць.
На підставі викладеного, керуючись ст.179, ст.ст. 181-184, ст.191 Сімейного Кодексу України, ч.4 ст.169, ч.1 ст.224, ст.ст.60, 208, 209, 212-215, 224-226, п.1 ч.1 ст.367 ЦПК України, суд,
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2на користь ОСОБА_1ни аліменти на утримання неповнолітньої дитини доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1року народження в розмірі 1/4 частини від заробітку (доходу) щомісячно, але не менше, ніж ЗО відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і не більше 50% сукупного доходу платника аліментів, починаючи з 15 березня 2007 року і до досягнення дитиною повноліття.
Допустити негайне виконання рішення у межах суми платежу за один місяць.
Стягнути з ОСОБА_2державне мито в розмірі 51 грн. в доход держави.
Стягнути з ОСОБА_2витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи в розмірі 07 грн. 50 коп.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яка повинна відповідати по формі та змісту вимогам, передбаченим ст.229 ЦПК України. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Заочне рішення набирає законної сили відповідно до загального порядку, встановленого Цивільно-процесуальним кодексом України, а саме після закінчення строку подання заяви про перегляд заочного рішення.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку. У цьому разі строк, протягом якого розглядається заява, не включається до строку на апеляційне оскарження рішення.
В загальному порядку, встановленому Цивільно-процесуальним кодексом України, рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в двадцятиденний строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. В разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня
проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після
подання заяви про апеляційне оскарження.