Справа № 2-4957/10
Рішення
Іменем України
(заочне)
14 жовтня 2010 року Жовтневий районний суд м. Харкова у складі:
головуючого судді - Срокіної І.І.,
за участю секретаря – Скрипка О.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів на дитину,–
встановив:
В липні 2010 року ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів на утримання дитини.
В обґрунтування позовних вимог зазначала, що 12 червня 2009 року, з відповідачем зареєстрували шлюб у відділі реєстрації актів цивільного стану Жовтневого районного управління юстиції міста Харкова за реєстровим № 233. Свідоцтво про одруження НОМЕР_1.
Мають неповнолітню доньку – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, батьком якої є відповідач.
З осені 2009 року стали виникати сварки, внаслідок того, що кожен із них має різні погляди на сімейне життя та ведення домашнього господарства.. З квітня 2010 р. спільне господарство не ведеться, шлюбно-сімейні стосунки не підтримують з січня 2010 р., спільне майно поділили добровільно. Винним у розпаді сім,ї вважає відповідача, оскільки він зловживає спиртними напоями. Вважає, що родина розпалася остаточно та відновленню не підлягає.
Просить розірвати шлюб з відповідачем та стягнути з нього на її користь на утримання дитини аліменти у розмірі ? частини з усіх видів доходів.
У судовому засіданні позивач підтримала позовні вимоги та надала пояснення аналогічні вищевикладеним. Доповнила, що строк для примирення не потрібен, так як при укладанні шлюбу вона не змінювала прізвище, після розірвання шлюбу прохає залишити їй прізвище «ОСОБА_1». З дитиною відповідач спілкується, надає їй матеріальну допомогу, але не в повному обсязі, після звернення до суду заборгованість погасив, тому просить стягували аліменти з листопада 2010 року.
Відповідач в судове засідання не з’явився, про час та місце слухання справи повідомлений належним чином. Надав до суду заяву про розгляд справи без його участі, проти позовних вимог не заперечує, та просить позов задовольнити в повному обсязі, надав суду довідку про доходи.
За згодою позивача суд ухвалює заочне рішення, відповідно до вимог ст. 224 ЦПК України.
Суд, вислухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку що позов ОСОБА_1 підлягає задоволенню, виходячи з наступних обставин:
Як вбачається із матеріалів справи, згідно із свідоцтвом про одруження НОМЕР_1 сторони уклали шлюб 12 червня 2009 року зареєструвавши шлюб у відділі реєстрації актів цивільного стану Жовтневого районного управління юстиції міста Харкова за реєстровим № 233. Видано свідоцтво про (а.с. 6).
Сторони мають неповнолітню доньку – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, батьком якої згідно із свідоцтвом про її народження є відповідач у справі (а.с. 7), і яка залишається на вихованні та утриманні позивача.
. З квітня 2010 р. спільне господарство не ведеться, шлюбно-сімейні стосунки не підтримують з січня 2010 р., спільне майно поділили добровільно. Вважає, що родина розпалася остаточно та відновленню не підлягає.
На думку суду викладене свідчить про те, що сім’я дійсно перестала існувати та носить в теперішній час формальний характер, доказів іншого суду не надано.
У відповідності зі ст. 104 СК України, шлюб припиняється внаслідок його розірвання.
Частиною 3 ст. 105 СК України передбачено, що шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, відповідно до ст. 110 СК України.
Відповідно до п.3 ст.109 Сімейного Кодексу України, суд ухвалює рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що заява про розірвання шлюбу відповідає дійсному волевиявленню подружжя та після розірвання шлюбу не будуть порушені їх особисті та майнові права, а також їх дітей.
Згідно із ст. 110 СК України шлюб скасовується в судовому порядку, якщо буде встановлено, що подальше спільне проживання чоловіка й жінки із збереженням родини неможливо.
Відповідно до ст.112 СК України, суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення. Будь-яких сподівань на відновлення сім,ї не встановлено, а тому заходи щодо примирення цього подружжя суд вважає недоцільним.
Яких-небудь сподівань на її відновлення немає, а тому заходи щодо примирення цього подружжя не потрібні.
Відповідно до вимог ст. 180 СК України батьки зобов’язані утримувати своїх неповнолітніх дітей. При ухиленні їх від цього обов’язку кошти на утримання дітей стягуються у судовому порядку.
Таким чином суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.5,8,9,10,11,60,15,57,61,88,158,197,208,213-215 ЦПК України, ст.ст.104,105,112,180,181 Сімейного Кодексу України, суд –
Вирішив:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини – задовольнити.
Розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований 12 червня 2009 року у відділі реєстрації актів цивільного стану Жовтневого районного управління юстиції міста Харкова реєстровий № 233.
Після набрання чинності судового рішення про розірвання шлюбу залишити позивачу прізвище „ ОСОБА_1”.
Стягнути із ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця м. Харкова , який мешкає: АДРЕСА_1 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання доньки ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1/4 частки від заробітку (доходу) відповідача, але не менше 30% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку щомісячно починаючи з 01 листолпада 2010 року і до досягнення дитиною повнолітнього віку.
Стягнути із ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 17 ( сімнадцять) грн. 00 коп
Стягнути із ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 30 ( тридцять) грн. 00 коп
Стягнути із ОСОБА_2 на користь держави судовий збір у розмірі 34 ( тридцять чотири) грн. 00 коп
Рішення у межах суми рахунку за місяць підлягає негайному виконанню.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня його отримання.
Позивачем рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через суд першої потягом 10 днів з дня його проголошення.
Після набрання рішенням законної сили надіслати його копію до органу державної реєстрації актів цивільного стану у Жовтневому районі м. Харкова для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян
Головуючий, суддя І.І.Срокіна
Справа № 2-4918/10
Рішення
Іменем України
( вступна та резолютивна частини)
11 жовтня 2010 року Жовтневий районний суд м. Харкова у складі:
головуючого судді - Срокіної І.І.,
за участю секретаря – Скрипка О.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_5 про розірвання шлюбу та
стягнення аліментів на утримання дитини,– :
встановив:
Суд вважає за можливе проголосити вступну та резолютивну частини рішення на підставі ч. 3 ст. 209 ЦПК України, відклавши виготовлення повного рішення на п’ять днів,-
Вирішив:
Позов ОСОБА_4 до ОСОБА_5 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів на дитину – задовольнити частково.
Розірвати шлюб між ОСОБА_4 та ОСОБА_5, зареєстрований 31 жовтня 2008 року у відділі реєстрації актів цивільного стану Червонозаводського районного управління юстиції міста Харкова за реєстровим № 472.
Після набрання чинності судового рішення про розірвання шлюбу залишити позивачу шлюбне прізвище „ ОСОБА_4”.
Стягнути з ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3 народження, уродженця м. Харкова, який мешкає у АДРЕСА_2 аліменти на користь ОСОБА_4 на утримання неповнолітньої доньки ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_4 року народження у твердій грошовій сумі у розмірі 300( триста) грн. щомісячно, починаючи з 23 липня 2010 року до досягнення дитиною повноліття.
Рішення у межах суми рахунку за місяць підлягає негайному виконанню
Стягнути з ОСОБА_5 на користь ОСОБА_4 судові витрати у розмірі 38 (тридцять вісім) грн. 50 коп.
Стягнути з ОСОБА_5 на користь держави витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у сумі 37 ( тридцять сім) грн..
Стягнути з ОСОБА_5 на користь держави судовий збір у розмірі 8 ( вісім) грн. 50 коп
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10 денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.
Після набрання рішенням законної сили надіслати його копію до органу державної реєстрації актів цивільного стану Червонозаводського району м. Харкова для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян
Головуючий, суддя І.І.Срокіна
Головуючий, суддя І.І.Срокіна
№2-4957/10 ОСОБА_2
15.10.2010р. АДРЕСА_3
каб-16
Жовтневий районний суд м. Харкова надсилає на Вашу адресу копію заочного рішення від 14.10.2010р.
Додаток: копія рішення на 1 арк.
Суддя
Жовтневого районного суду
м. Харкова Срокіна І.І.
№2-4957/10 ОСОБА_2
15.10.2010р. АДРЕСА_3
каб-16
Жовтневий районний суд м. Харкова надсилає на Вашу адресу копію заочного рішення від 14.10.2010р.
Додаток: копія рішення на 1 арк.
Суддя
Жовтневого районного суду
м. Харкова Срокіна І.І.
Органу державної реєстрації актів цивільного стану Жовтневого районного управління юстиції міста Харкова
61020, м. Харків, пр. Ілліча, 77
№2- 4957/10
К-16
Жовтневий районний суд міста Харкова направляє на Вашу адресу копію рішення від 14.10.2010 року, що набрало законної сили, для виконання.
Додаток: копія рішення на 1 арк.
Суддя І.І.Срокіна
Органу державної реєстрації актів цивільного стану Жовтневого районного управління юстиції міста Харкова
61020, м. Харків, пр. Ілліча, 77
№2- 4957/10
К-16
Жовтневий районний суд міста Харкова направляє на Вашу адресу копію рішення від 14.10.2010 року, що набрало законної сили, для виконання.
Додаток: копія рішення на 1 арк.
Суддя І.І.Срокіна