Судове рішення #12737409

  УКРАЇНА

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

                                                                                       

У Х В А Л А

Іменем України

12 серпня  2010 року

Колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Житомирської області у складі:

          головуючого – судді:         Широкової Л.В.,

                                  суддів :         Снітка С.О., Кашапової Л.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі апеляційну скаргу  Управління Пенсійного фонду України в Богунському районі Житомирської області  на постанову Богунського  районного суду м.Житомира  від 30 вересня  2009 року

по цивільній справі за позовом ОСОБА_2  до Управління Пенсійного фонду України в Богунському районі м.Житомира про визнання дій неправомірними та зобов’язання сплатити кошти, передбачені Законом України „Про соціальний захист дітей війни”,

в с т а н о в и л а:

 

    В липні 2009 року ОСОБА_2 . звернувся до суду з вказаним  позовом, посилаючись на неправильне нарахування та виплату надбавки до пенсії, передбаченої ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» (далі – Закону).

    Постановою  Богунського  районного суду м.Житомира  від 30 вересня  2009  року позов задоволено частково. Визнано неправомірними дії Управління Пенсійного фонду України в Богунському районі м.Житомира  щодо виплати ОСОБА_2 надбавки до пенсії як дитині війни за період з 22 травня 2008 року по 31 грудня 2008 року. Зобов’язано Управління Пенсійного фонду України в Богунському  районі м.Житомира здійснити нарахування та забезпечити виплату  щомісячної державної соціальної допомоги, виплаченої ОСОБА_2 з 22.05.200року по 31.12.2008 року, виходячи з розміру 30% мінімальної пенсії за віком.

      В апеляційній скарзі Управління Пенсійного фонду України в Богунському районі м.Житомира просить постанову суду першої інстанції скасувати, посилаючись на те, що судом порушено норми матеріального та процесуального права. Відповідач посилається на те, що кошти Пенсійного фонду України не включаються до складу Державного бюджету України, і,

 відповідно, до Пенсійного фонду України не надходили кошти для проведення зазначених виплат у стягнутому судом розмірі. Крім того, відповідач зазначає, що положення статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»не можуть бути застосовані для визначення розмірів підвищення до пенсії, передбаченого ст.6 Закону.

Розглянувши справу в порядку ст.304-1 ЦПК України та  в межах, визначених ст.303 ЦПК України, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає відхиленню, виходячи з наступного.

Судом першої інстанції встановлено, що  п озивач є пенсіонером, має статус дитини війни, підвищення пенсії отримав в розмірі меншому, ніж передбачено законом.

    Задовольняючи позов частково, суд виходив з того, що Рішеннями Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року були визнані неконституційними положення Закону України «Про Державний бюджет на 2008 рік» щодо зупинення дії статті 6 Закону «Про соціальний захист дітей війни», а тому пенсійний орган мав діяти згідно ст. 6 Закону.

    Відповідно до статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» останнім пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.

    Підпунктом 2 пункту 41 розділу II Закону України від 28.12.2007 р. N 107-VI текст статті 6 Закону було викладено у новій редакції, відповідно до якої визначається, що у 2008 році дітям війни (крім тих, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту") до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, виплачується підвищення у розмірі надбавки, встановленої для учасників війни.

    Водночас визначається,  що ветеранам війни, які мають право на отримання підвищення до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, відповідно до цього Закону та Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" дане підвищення провадиться за їх вибором згідно з одним із законів.

    Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 р. N 10-рп/2008 (справа щодо предмета та змісту закону про Державний бюджет України) були  визнані неконституційними зміни, внесені підпунктом 2 пункту 41 розділу II Закону України від 28.12.2007 р. N 107-VI.     Відповідно до частини другої статті 152 Конституції України закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.

    Судом встановлено, що всупереч рішенню Конституційного Суду України, норм законодавства Управління Пенсійного фонду України в Богунському  районі м.Житомира  вказані надбавки позивачу не виплачувало з 22 травня 2008 року  по  31 грудня  2008 року.    

    Доводи апеляційної скарги про те, що поняття «мінімальна пенсія за віком», про яке йдеться в статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», застосовується виключно для визначення пенсій, що призначаються лише за цим Законом і не стосується дітей війни відповідно до статті 6 Закону, є непереконливими.

    Положення статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» не є перешкодою для застосування даної величини (мінімального розміру пенсії за віком) до обрахування інших пенсій чи доплат, пов’язаних з мінімальною пенсією за віком, оскільки чинним законодавством не встановлено іншого, крім передбаченого частиною першою статті мінімального розміру пенсії за віком.

    Посилання відповідача на відсутність коштів для забезпечення виплат доплати до пенсії не може братися до уваги, оскільки відсутність коштів не є підставою невиконання зобов’язань, покладених на управління законодавством.

    Інші доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду, викладених в постанові.

    За таких обставин, суд першої інстанції дійшов правильного висновку про часткове задоволення позову, з додержанням норм матеріального та процесуального права, тому підстав для скасування постанови немає.

Керуючись ст.ст. 303,304-1, 307, 308, 313 - 315 ЦПК України, колегія суддів –

        у х в а л и л а:

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Богунському районі м.Житомира відхилити.

Постанову Богунського  районного суду м.Житомира від 30 вересня 2009 року  залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, є остаточною і касаційному оскарженню  не підлягає

Головуючий                                               Судді                                                      

 

Справа №22 ц –5147/10                   Головуючий у 1 інст. Грибан І.О.

Категорія 57                         Суддя – доповідач:  Широкова Л.В.


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація