Судове рішення #1273835
Справа №2-1789/07

Справа №2-1789/07

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ        УКРАЇНИ

28 квітня 2007 року Центрапьно-Міський районний суд міста Кривого Рогу у складі: головуючого - судді Затолочного B.C., при секретарі Ходкж О.І., за участю:

· представника позивача ОСОБА_1

· представника відповідача Мірошниченка Я.В.,

розглянувши у попередньому судовому засіданні у м. Кривому Розі цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Криворізької міської ради про поділ земельної ділянки, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2. звернувся до суду з позовом до Криворізької міської ради про поділ земельної ділянки.

Позов, на задоволені якого в попередньому судовому засіданні наполягала представник позивача, обгрунтований тим, що позивачу на праві приватної власності належить 24/25 домоволодіння по АДРЕСА_1.

Інша 1/25 частина цього домоволодіння належить ОСОБА_3., яка померла.

Після її смерті частина домоволодіння ніким не використовується.

Позивач не в змозі оформити право власності на 24/25 частини земельної ділянки, на якій розташоване домоволодіння, так як це питання не узгоджено з іншим співвласником домоволодіння.

Позивач вважає, що має право на поділ земельної ділянки і виділення йому 24/25 частини цієї ділянки відповідно до Технічного висновку і просить прийняти відповідне судове рішення.

Представник відповідача у попередньому судовому засіданні позов визнав повністю за умови подальшого збереження цільового призначення земельної ділянки.

За таких обставин суд вважає за можливе винести рішення в попередньому судовому засіданні та задовольнити позов відповідно до вимог частини 4 статті 130 та частини 4 статті 174 ЦПК України.

Як встановлено в попередньому судовому засіданні, позивачу на праві приватної власності, згідно Договору Дарування від 22.04.2005р., належить 24/25 частини домоволодіння, розташованого за адресою: АДРЕСА_1

Дане домоволодіння знаходиться в спільній частковій власності та складається з двох частин, а саме: 24/25 частини належать позивачу та 1/25 частина належать ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1

Частина будинку, яка зареєстрована за ОСОБА_3, ніким не прийнята та не використовується за призначенням, оскільки у померлої відсутні спадкоємці.

Вищезазначена частина домоволодіння (24/25) розташована на земельній ділянці, яка перейшла позивачу, як зазначено у п.1 Договору Дарування, у тимчасове користування з наступним оформленням у особисту власність згідно діючого законодавства.

З метою приватизації даної земельної ділянки позивач звернувся до відділу по приватизації приватного сектору, який направив мене до відповідача для вирішення питання щодо встановлення межі земельної ділянки з метою приватизації.

На звернення позивача до відділу житлово-комунального господарства виконкому Центрально-Міської районної ради щодо поділу землі і встановлення меж земельної ділянки в зв'язку з її приватизацією, позивачу було відмовлено, оскільки «для оформлення правовстановлюючих документів на землю необхідно отримати підпис співвласника домоволодінняАДРЕСА_1

Підпис співвласника - ОСОБА_3., необхідний для поділу землі, щоб встановити межі земельної ділянки, позивач отримати не може оскільки вона у ІНФОРМАЦІЯ_1 померла, в зв'язку з чим позивач змушений звернутися до суду. 

 

Згідно ст. 88 ЗК України володіння, користування, розпорядження земельною ділянкою, що перебуває у спільній частковій власності здійснюється за згодою всіх співвласників, і в разі незгоди - у судовому порядку.

Відповідно до ст. 158 ЗК України та п. п. 4, 7, 18 «є» постанови Пленуму Верховного Суду України від 16.04.2004 року № 7 «Про практику застосування судами земельного законодавства при розгляді цивільних справ» суди розглядають у позовному провадженні справи за спорами про межі земельних ділянок, що перебувають у власності чи користуванні громадян.

Ст. 118 ЗК України зазначає, що громадянин може приватизувати земельну ділянку, яка знаходиться в його користуванні.

Відповідно до наявного в матеріалах справи Технічного висновку поділу земельної ділянки домоволодіння АДРЕСА_1, загальна площа земельної ділянки складає 1692кв.м., ділянка загального користування - 45 кв. м.

З урахуванням частин будинку (24/25 та 1/25), спільного входу, ділянки спільного користування (45кв.м.) - поділ земельної ділянки домоволодіння АДРЕСА_1 можливий згідно Технічного висновку на дві частини:

· володільцю 24/25 ч. домоволодіння (квартири №1,№3) ОСОБА_2.- 1581,1 кв. м;

· володільцю 1/25ч. домоволодіння (квартири № 2) - 65,9 кв. м.

Даний поділ повинен бути узгоджений з володільцем 1/25 частини домоволодіння, а оскільки останній помер, і ніхто із спадкоємців дане майно не прийняв, тобто володілець даної частини взагалі відсутній, то такий поділ необхідно провести в судовому порядку без отримання згоди володільця 1/25 частини домоволодіння. Дані обставини підтверджуються листом першої Криворізької державної нотаріальної контори.

Відповідно до ст. 125 ч. З ЗК України, здійснювати використання земельної ділянки до встановлення її меж та отримання правовстановлюючих документів - забороняється.

Визначення за позивачем права користування земельною ділянкою, розміром 1581,1 кв. м, як визначено у Технічному висновку, необхідно йому для того, щоб приватизувати дану земельну ділянку та отримати правовстановлюючі документи.

В зв'язку з тим, що без згоди померлого співвласника, позивач не може узгодити поділ та межі земельної ділянки, він змушений звернутися до суду.

Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 130, 174, 212-215 ЦПК України, ст. ст. ст. 88, 116, 117, 120, 121, 158 ЗК України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_2 до Криворізької міської ради про поділ земельної ділянки задовольнити повністю.

Поділити земельну ділянку домоволодіння АДРЕСА_1 відповідно до Технічного висновку про поділ земельної ділянки по АДРЕСА_1

Визначити порядок користування земельною ділянкою домоволодіння за адресою: АДРЕСА_1

Виділити позивачу, ОСОБА_2, в користування 24/25 частини земельної ділянки, площею 1581,1 кв. м, розташованої за адресою:АДРЕСА_1, відповідно до Технічного висновку про поділ земельної ділянки по АДРЕСА_1 та встановити межі, які відмежовують дану земельну ділянку відповідно до Технічного висновку.

Рішення може бути оскаржене в Апеляційний суд Дніпропетровської області через суд

першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про

апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її

копії до апеляційного суду.        

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація