Справа № 2-3876-1/10
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Рядок статистичного звіту 44
1 день
24 грудня 2010 року суддя Печерського районного суду міста Києва Мельник А. В., перевіривши позовну заяву Комунального підприємства по утриманню житлового господарства Печерського району міста Києва «Печерськжитло» до ОСОБА_1 про зобов’язання звільнити земельну ділянку,
В С Т А Н О В И В:
КП УЖГ «Печерськжитло» звернулося до суду із позовною заявою в якій просить зобов’язати ОСОБА_1 власними силами та за власний рахунок звільнити земельну ділянку, шляхом знесення самовільно встановленого кіоску на прибудинковій території будинку АДРЕСА_1.
Позивач звернувся із заявою в порядку цивільного судочинства на підставі Цивільного процесуального кодексу України.
Відповідно до ч. 1 ст. 15 ЦПК України, суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Згідно статті 1 Господарського процесуального кодексу України підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб’єкта підприємницької діяльності (далі -підприємства та організації), мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, а також для вжиття передбачених цим Кодексом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням. Угода про відмову від права на звернення до господарського суду є недійсною.
Враховуючи положення вищезазначених статей, у відкритті провадження у справі слід відмовити з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 ГПК України, господарський суд порушує справи за позовними заявами: підприємств та організацій, які звертаються до господарського суду за захистом своїх прав та охоронюваних законом інтересів.
Учасниками відносин у сфері господарювання є суб’єкти господарювання, споживачі, а також громадяни, які виступають засновниками суб’єктів господарювання чи здійснюють щодо них організаційно-господарські повноваження на основі відносин власності (стаття 2 Господарського кодексу України).
Як вбачається з позовної заяви, КП УЖГ «Печерськжитло» звернулося із позовною заявою до ОСОБА_1 з вимогою про зобов’язання звільнити земельну ділянку шляхом демонтажу самовільно встановленої малої архітектурної форми на прибудинковій території по АДРЕСА_1 та зазначає, що біля будинку АДРЕСА_1 самовільно розміщено одну МАФ (кіоск), площа якого складає 30 кв.м., а його власником є суб’єкт підприємницької діяльності ОСОБА_1.
З копії свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця НОМЕР_1, виданого 14.05.2002 року вбачається, що ОСОБА_1 зареєстрована в Печерській районній у місті Києві державній адміністрації як фізична особа-підприємець (а. с. 113).
Таким чином, прихожу до висновку, що вирішення заявлених позивачем вимог відноситься до завдань господарського судочинства в порядку передбаченому ГПК України, а тому це унеможливлює розгляд даної справи у порядку цивільного судочинства.
Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 122 ЦПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.
За таких обставин, на підставі вищевикладеного і враховуючи відповідну норму цивільного процесуального закону, прихожу до висновку, що у відкритті провадження у справі слід відмовити.
Враховуючи викладене, керуючись п. 1 ч. 2 ст. 122 ЦПК України,
У Х В А Л И В:
Відмовити у відкритті провадження за позовною заявою Комунального підприємства по утриманню житлового господарства Печерського району міста Києва «Печерськжитло» до ОСОБА_1 про зобов’язання звільнити земельну ділянку.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Апеляційного суду міста Києва через Печерський районний суд міста Києва протягом п’яти днів з дня отримання її копії.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя