Судове рішення #1274191

 

                                                           Р І Ш Е Н Н Я

                                            І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И                     Справа № 2-710/07 р.

     

10 жовтня  2007 року                                Хорольський районний суд Полтавської області

в складі: головуючого судді - Миркушіної Н.С.

   при секретарі - Пойді  Т.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Хоролі справу за позовом ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до Ковалівської сільської ради Хорольського району Полтавської області про встановлення  належності майна спадкодавцю на праві приватної власності та визнання права власності на жилий будинок з господарськими будівлями в порядку спадкування,

 

В С Т А Н О В И В:

 

            Позивачі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулися до суду з позовом до Ковалівської сільської ради Хорольського району Полтавської області про встановлення факту належності майна спадкодавцю на праві приватної власності та визнання права власності на жилий будинок з господарськими будівлями в порядку спадкування.

В позовній заяві вказували, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_3, що доводиться копією свідоцтва про його смерть НОМЕР_1, який є їхнім батьком, що підтверджується копією свідоцтва про народження ОСОБА_1  НОМЕР_2, копією свідоцтва про народження ОСОБА_2  НОМЕР_3 та копією свідоцтва про її одруження НОМЕР_4.

Після  смерті батька  залишилося спадкове майно :  жилий будинок з господарським будівлями АДРЕСА_1, - на який відсутній правовстановлюючий документ, який підтверджує право власності спадкодавця ОСОБА_3 на нього,у зв'язку з чим неможливо оформити право власності на спадкове майно у нотаріуса.

Позивач ОСОБА_1вказував , що він вчасно подав заяву про прийняття спадщини після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3, у зв'язку з чим відкрита спадкова справа за № 410 від 20 липня 2002 року, що доводиться довідкою Хорольської держнотконтори  від 13.08.2007 рокуза № 637, а також відповідно до ст.1272 ЦК України він не заперечує проти прийняття спадщини свого батька його сестрою, позивачкою ОСОБА_2.

Позивачі вказували, що належність спадкового майна : жилого будинку з господарським будівлями АДРЕСА_1 на праві власності покійному ОСОБА_3 доводиться рішенням виконавчого комітету Ковалівської сільської ради Хорольського району Полтавської області від 28.02.2007 року за № 15. Згідно довідки-характеристики від 20.03..2007 року, виданої КП „Лубенське МБТІ”, вартість вказаного домоволодіння становить 23 165 грн.

Згідно листа Міністерства юстиції України від 21.02.2005 року за № 19-32/319 у разі смерті власника нерухомого майна, первинна реєстрація права власності на яке не була проведена і правовстановлюючий документ відсутній, питання визначення належності цього майна попередньому власнику та наступного його власника (спадкоємця) повинно вирішуватися у судовому порядку.

Позивачі вказували, що вони відповідно до ст.1261 ЦК України є спадкоємцями першої черги за законом свого померлого батька ОСОБА_3, тому  мають право на його майно,тобто жилий будинок з господарським будівлями, розташований АДРЕСА_1, в порядку спадкування.

Позивачі просили встановити факт належності нерухомого майна, жилого будинку з господарськими будівлями, розташованогоАДРЕСА_1, - на праві приватної власності спадкодавцю ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , і визнати за кожним з них, спадкоємнцем за законом, право власності на Ѕ частину жилого будинку з господарськими будівлями АДРЕСА_1, що належав ОСОБА_3.

В судовому  зсіданні позивач ОСОБА_1 відмовився від належної йому частини спадкового майна покійного батька ОСОБА_3 на користь позивачки ОСОБА_2 і просив визнати за нею,ОСОБА_2, право власності на весь жилий будинок з господарськими будівлями, розташований АДРЕСА_1, який належав  спадкодавцю ОСОБА_3.

В судовому засіданні позивачка ОСОБА_2позовні вимоги підтримала,збільшивши їх, і просила визнати за нею право власності на весь жилий будинок з господарськими будівлями, розташований АДРЕСА_1, який належав  спадкодавцю ОСОБА_3.

 Представник відповідача ,Ковалівської сільської ради Хорольського району Полтавської області,в судове засідання не з'явився, але направив суду письмове повідомлення, в якому вказується, що сільрада позов визнає , не заперечує проти встановлення факту належності спадкового майна ОСОБА_3 ,визнання за позивачкою ОСОБА_2 права власності на жилий будинок з господарськими будівлями, розташований АДРЕСА_1, який належав спадкодавцю ОСОБА_3,і просить справу розглянути за відсутності її представника.

Факт належності нерухомого майна, житлового будинку з господарськими будівлями АДРЕСА_1 батьку позивачів, ОСОБА_3, на праві приватної власності підтверджується ксерокопією технічного паспорта на житловий будинок, виданого на його  ім'я, довідкою - характеристикою, виданою КП “Лубенське МБТІ” на ім'я позивачки ОСОБА_2на предмет оформлення права власності на спадковий житловий будинок, ксерокопією рішення виконкому Ковалівської сільської ради від 28.02.2007 року № 15 про підтвердження належності на праві приватної власності житлового будинку з господарськими будівлями ОСОБА_3 , довідкою , виданою виконкомом Ковалівської сільради Хорольського району про те, що ОСОБА_3 постійно проживав і був зареєстрований в с.Ковалі Хорольського району  до дня своєї смерті

Отже, суд, заслухавши показання позивачів, дослідивши вищевказані матеріали справи та ксерокопію свідоцтва про одруження батьків позивачів,ксерокопію свідоцтва про народження позивача ОСОБА_1, ксерокопію свідоцтва про народження позивачки ОСОБА_2 ,ксерокопію свідоцтва про одруження позивачки і ОСОБА_4, ксерокопію свідоцтва про смерть матері позивачів, ксерокопією свідоцтва про смерть батька позивачів, ксерокопії аркушів паспорта позивачів, довідку Хорольської держнотконтори  від 13.08.2007 року за № 637 про відкриття спадкової справи після смерті ОСОБА_3,письмову заяву позивача ОСОБА_1 від 08.10.2007 року про відмову від спадщини на користь позивачки ОСОБА_2, і давши належну оцінку всім зібраним по справі доказам в їх сукупності, приходить до висновку про наявність всіх підстав для задоволення позову.

Судом встановлено, що жилий будинок з господарськими будівлями, розташований АДРЕСА_1, -дійсно належав на праві приватної власності ОСОБА_3,який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 . Позивач ОСОБА_1 , який вчасно подав заяву про прийняття спадщини після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3, у зв'язку з чим відкрита спадкова справа за № 410 від 20 липня 2002 року, що доводиться довідкою Хорольської держнотконтори  від 13.08.2007 року за № 637, в судовому засіданні відмовився від належної йому частини спадкового майна покійного батька ОСОБА_3 на користь позивачки ОСОБА_2, а тому відповідно до ст.ст.1261,1272 ЦК України слід визнати за позивачкою право власності на спадкове майно,  весь жилий будинок з господарськими будівлями АДРЕСА_1, що належав ОСОБА_3.

 

Керуючись ст. ст. 10, 60. 212, 213, 215, 256 ЦПК України, згідно ст.ст.1261,1272 ЦК України ,

 

 Р І Ш И В :

 

Позов ОСОБА_2 до Ковалівської сільської ради Хорольського району Полтавської області про встановлення факту належності майна спадкодавцю на праві приватної власності та визнання права власності на весь жилий будинок з господарськими будівлями в порядку спадкування  задовольнити повністю.

Встановити факт належності нерухомого майна,жилого будинку з господарськими будівлям, розташованого АДРЕСА_1, - на праві приватної власності  спадкодавцю ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Визнати за ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, спадкоємницею за законом, право власності на спадкове майно , весь жилий будинок з господарськими будівлями АДРЕСА_1, що належав ОСОБА_3.

        Протягом десяти днів з дня проголошення рішення суду може бути подана заява про його апеляційне оскарження в судову палату по цивільних справах апеляційного суду Полтавської області через Хорольський районний суд. Протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження на рішення суду подається апеляційна скарга .

 

                                                                         Головуючий:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Відповідно до ст.549 ЦК України ( в редакції 1964 р.) визнається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном.

Відповідно до ст.529 ЦК України ( в редакції 1964 р.) при спадкоємстві за законом спадкоємцями першої черги є, в рівних частках, діти, дружина і батьки померлого.

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація