Справа № 2-2681/10
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 грудня 2010 року Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області, у складі:
головуючої судді Сороки О.В.,
секретаря Черкасової М.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Новомосковського міськрайонного суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення майнової та моральної шкоди, -
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2, в якому просить стягнути з відповідача спричинену йому майнову шкоду, завдану в результаті дорожньо-транспортної пригоди у розмірі 22306,22 грн., моральну шкоду у розмірі 9080 грн., а також судові витрати.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач вказує, що 29.09.2007 року о 011 годині 20 хвилин в м.Дніпропетровську на пр.ім.газети Правди біля будинку № 107 сталася дорожньо-транспортна пригода з вини водія автомобіля «Шевроле», номерний знак НОМЕР_1, під керуванням водія ОСОБА_3 Відносно ОСОБА_3 складено протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП, на нього накладене адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави. В результаті дорожньо-транспортної пригоди позивачу спричинена матеріальна шкода, яка складається з вартості відновлювального ремонту автомобіля Деу Ланос, державний номер НОМЕР_2 у розмірі 22306,20 грн. Вказана вартість визначена автотоварознавчим дослідженням, на яке запрошувався і відповідач, однак останній не з’явився. Крім того, позивачем було сплачено 500 грн. за проведення автотоварознавчої експертизи. Також позивач зазначає, що в результаті неправомірних дій відповідача, йому було спричинено моральну шкоду, яка виразилася в тому, що він переніс сильний емоційний стрес, оскільки на місце ДТП приїхали його батьки, і до того, як приїхали працівники ДАІ сталася ще одна дорожньо-транспортна пригода, в якій батьки позивача загинули. Після цих подій він втратив спокій, а відповідач відмовився в добровільному порядку відшкодувати спричинену майнову шкоду, тому ОСОБА_1 просить стягнути з відповідача спричинену майнову шкоду у розмірі 90800 грн.
В судове засідання позивач не з’явився, надав заяву про розгляд справи у його відсутність, одночасно позов підтримав, просить задовольнити у повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з’явився, про час слухання повідомлений належним чином, а тому у відповідності до ст. 224 ЦПК України, суд з погодження позивача, вирішив заочно розглядати справу на підставі доказів, що є в справі.
Суд, дослідивши матеріали справи дійшов наступного висновку.
Згідно постанови по справі про адміністративне правопорушення на ОСОБА_3 було накладене адміністративне стягнення по справі про адміністративне правопорушення, передбачене ст.. 124 КУпАП, за те, що останній 29.09.2007 року о 1 годині 20 хвилин в м.Дніпропетровську на пр.імені газети правди, керуючи автомобілем Шеврове, державний номер НОМЕР_1, при зміні напрямку руху ліворуч, не впевнився в безпеці свого маневру, внаслідок чого допустив зіткнення з автомобілем Деу Ланос, державний номер НОМЕР_2 (а.с. 5).
Зазначені обставини в силу ч.3 ст. 60 ЦПК України не підлягають доказуванню при розгляді цієї справи.
У відповідності до ч.2 ст.1187 ЦК України, шкода, завдана джерелом підвищеної небезпеки, відшкодовується особою, яка на відповідній правовій підставі володіє транспортним засобом, використання якого створює підвищену небезпеку.
В судовому засіданні встановлено, що власником автомобіля «Шевроле», номерний знак НОМЕР_1 є відповідач .
Згідно висновку автотоварознавчої експертизи від 02.11.2007 року матеріальна шкода, спричинена автомобілю «ДЄУ-Ланос», державний номер НОМЕР_2, який належить позивачу, в результаті пошкоджень при дорожньо транспортній пригоді складає 22306,20 грн. (а.с.8-37).
У відповідності до ст. 1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Таким чином, суд приходить до висновку, що позов обґрунтований та підлягає задоволенню, а з відповідача на користь позивача повинна бути стягнена спричинена матеріальна шкода у розмірі 22306,20 грн.
У відповідності до ст. 1167 ЦК України моральна шкода, спричинена фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями або бездіяльністю відшкодовується особою, що її спричинила.
Суд вважає, що діями відповідача ОСОБА_3 позивачу дійсно була спричинена моральна шкода, яка виразилась в його переживаннях, оскільки він деякий час не міг користуватися автомобілем, що був є засобом пересування, крім того, він дійсно змушений був витрачати свій вільний час для надання пояснень в органах ДАІ, в суді, що порушило його звичний образ життя, а тому суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь позивача спричинену моральну шкоду у розмірі 2000 грн., і такий розмір моральної шкоди суд вважає достатнім у даній спірній ситуації для поновлення позивачем свого попереднього становища.
Крім того, відповідно до ст. 88 ЦПК України відповідач повинен відшкодувати на користь держави: судовий збір у розмірі 228 грн. 06 коп., витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 120 грн., а також з відповідача на користь позивача належить стягнути понесені ним витрати, пов’язані з залученням спеціаліста у розмірі 500 грн. (а.с. 38, 45-47).
На підставі викладеного, керуючись ст. 10, 60, 88, 213, 214, 224, 226 ЦПК України, 1166, 1187, 1192 ЦК України суд, -
в и р і ш и в:
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити частково.
Стягнути ОСОБА_3 на користь ОСОБА_1 майнову шкоду, завдану в результаті дорожньо-транспортної пригоди, у розмірі 22306,20 грн., моральну шкоду у розмірі 2000 грн., сплачені позивачем судові витрати, а саме: витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 228,060 грн., судовий збір у розмірі 120 грн., витрати, пов’язані із залученням спеціаліста у розмірі 500 грн., а всього 25154,26 грн. (двадцять п’ять тисяч сто п’ятдесят чотири грн., 26 коп.).
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвали, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів після отримання його копії.
Рішення може бути оскаржене в апеляційний суд Дніпропетровської області в слідуючому порядку: апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 10 днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати скаргу протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя О.В. Сорока.
- Номер: 6/758/664/18
- Опис: заміна сторони правонаступником
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-2681/10
- Суд: Подільський районний суд міста Києва
- Суддя: Сорока Ольга Володимирівна
- Результати справи: скасовано
- Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 29.11.2018
- Дата етапу: 14.05.2019