Судове рішення #12744719

Справа №3-2762/2010

КРАСНОАРМІЙСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

   

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

    8 грудня 2010 року                             м. Красноармійськ

    Суддя Красноармійського міськрайонного суду Донецької області Заруцька Г.М. розглянувши матеріали, які надійшли від Красноармійської об’єднаної державної податкової адміністрації про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродження м. Владимир, громадянина України, який працює начальником Красноармійської дистанції колії ДП «Донецька залізниця», мешкає за адресою: АДРЕСА_1,

    за ст.163-1 ч.1 КУпАП,

В С Т А Н О В И В :

    Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 30 листопада 2010 року   ОСОБА_1, який працює начальником Красноармійської дистанції колії ДП «Донецька залізниця», будучи відповідальним за фінансово-господарську діяльність у період з 11 квітня 2006 року по 1 жовтня 2010 року, за період з 01.10.2008 р. по 30.06.2008 р. допустив завищення суми скоригованих валових витрат на загальну суму 445,39 грн., та завищення податкового кредиту на загальну суму 16440 грн., чим порушив пп.5.2.5 п.5.2 ст.5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» та пп.7.4.4 п.7.4 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість», за що відповідальність встановлена ч.1 ст.163-1 КУпАП, що було встановлено плановою виїзною перевіркою Красноармійської дистанції колії з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.10.2008 р. по 30.06.2010 р., валютного та іншого законодавства за вказаний період, яка проводилася у період з 17.09.2010 р. по 28.10.2010 р., про яку складено акт від 29.10.2010 р. № 1232-23-2/01076212 (а.с.1, 3-34, 39).

    ОСОБА_1 своєї вини у вчиненні правопорушення, передбаченому ч.1 ст.163-1 КУпАП, не визнав, справу просив розглядати без його участі, про що надав заяву, яка приєднана до справи.

    Не визнаючи своєї вини у вчиненні даного правопорушення ОСОБА_1 обґрунтовував це тим, що Красноармійська дистанція колії не є платником податку на додану вартість, так само як і платником податку на прибуток, про що у справі маються його письмові пояснення (а.с.2).

    Крім того, ОСОБА_1, на підтвердження своїх доводів щодо невизнання вини у вчиненні адміністративного правопорушення, разом із заявою про розгляд справи без його участі, надав копії Свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість №40378953, з якого вбачається, що платником податку зареєстровано Державне підприємство «Донецька залізниця», довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України серії АБ №НОМЕР_1, з якої вбачається, що Красноармійська дистанція колії «Державного підприємства «Донецька залізниця» має правовий статус суб’єкта без права юридичної особи та Положення про Красноармійську дистанцію колії, з якого також вбачається, що дане підприємство не є юридичною особою.

    Встановивши обставини, що підлягають з’ясуванню при розгляді справи про адміністративне правопорушення та з’ясувавши інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи, приходжу до наступного.

    За правилами частини першої статті 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

    Частина перша статті 163-1 КУпАП встановлює адміністративну відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.

    Підпунктом 5.2.5 пункту 5.2 ст.5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28 грудня 1994 року №334/94-ВР суми внесених (нарахованих) податків, зборів (обов’язкових платежів), установлених Законом України «Про систему оподаткування» (крім тих, що прямо не визначені у переліку податків, зборів (обов’язкових платежів), визначених зазначеним Законом), включаючи акцизний збір та рентні платежі, а також збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на електричну та теплову енергію, за винятком податків, зборів (обов’язкових платежів), передбачених підпунктами 5.3.3, 5.3.4, та пені включаються до складу валових витрат.

    Згідно пп.2 ст.2 Закону №334/94-ВР платниками податку на прибуток, одержаний від господарської діяльності залізничного транспорту, є управління залізниці.

    Платників податку на додану вартість, об’єкти, базу та ставки оподаткування, перелік неоподатковуваних та звільнених від оподаткування операцій, особливості оподаткування експортних та імпортних операцій, поняття податкової накладної, порядок обліку, звітування та внесення податку до бюджету визначає Закон України «Про податок на додану вартість» від 3 квітня 1997 року № 168/97-ВР.

    У відповідності з пп.7.4.4 п.7.4 ст.7 Закону № 168/97-ВР якщо платник податку придбаває (виготовляє) матеріальні та нематеріальні активи (послуги), які не призначаються для їх використання в господарській діяльності такого платника, то сума податку, сплаченого у зв’язку з таким придбанням (виготовленням), не включається до складу податкового кредиту.

    Враховуючи вищенаведене, Красноармійська дистанція колії «Державного підприємства «Донецька залізниця» не є платником податку на додану вартість та платником податку на прибуток.

    Доказів, які б спростували такий висновок суду, при вивченні матеріалів справи не встановлено.

    Таким чином, подія і склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП, відсутні, що відповідно до п.1 ч.1 ст.247 цього Кодексу є обставиною, що виключає провадження в справі про адміністративне правопорушення, у зв’язку з чим розпочате у ній провадження підлягає закриттю.

    На цих підставах та, керуючись ч.1 ст.163-1, п.1 ч.1 ст.247, 280, 283-284 КУпАП, суддя, -

П О С Т А Н О В И В :

    Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.163-1 КУпАП щодо ОСОБА_1 закрити.

    Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Донецької області або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня її винесення, шляхом подання апеляційної скарги або протесту через Красноармійський міськрайонний суд Донецької області.  

     

    Суддя (підпис).

    З оригіналом згідно.

    Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація