Судове рішення #12747897

Справа № 2-344/10

2010 рік

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

" 08" липня 2010 року                                     м. Люботин

Люботинський міський суд Харківської області у складі:

головуючого судді                                    Дем'яненко І.В.,

при секретарі                                           Скворцової Л.А.,

розглянув у попередньому відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Люботин Харківської області справу за позовом ОСОБА_1 до Люботинської міської ради Харківської області, третьої Другої державної нотаріальної контори Харківського району Харківської області про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування за законом,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Люботинської міської ради Харківської області, третьої Другої державної нотаріальної контори Харківського району Харківської області про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування за законом.

В обґрунтування своїх позовних вимог ОСОБА_3 зазначив, що згідно договору на право забудування ділянки землі від 09 листопада 1932 року, реєстрований номер 858/2, батькові позивача – ОСОБА_4 було надано земельну ділянку під будівництво житлового будинку в АДРЕСА_1 В 1933 році ОСОБА_4 побудував житловий будинок літ. «А-1» з верандою літ. «А» на вищевказаній земельній ділянці. 03 серпня 1934 року батько позивача зареєстрував шлюб з матір’ю позивача – ОСОБА_5, про що свідчить актовий запис № 120, виконаний Яловенківською радою Харківського району. ІНФОРМАЦІЯ_2 померла матір позивача – ОСОБА_5, про що свідчить актовий запис № 99, виконаний Люботинською міською радою Харківського району. В період з 1976 по 1985 р.р. ОСОБА_4 побудував сарай літ. «Б», сарай літ. «Г», сарай літ. «Д», літню кухню літ. «Е», душ літ. «З», колонку літ. «К» в АДРЕСА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 помер батько позивача – ОСОБА_4, що підтверджується актовими записами № 52, виконаним Люботинською міською радою. Після його смерті позивач є єдиним спадкоємцем за законом. В шестимісячний термін після смерті ОСОБА_4 позивач подав заяву про прийняття спадщини до Другої державної нотаріальної контори Харківського району Харківської області. В другій державній нотаріальній конторі Харківського району Харківської області позивачу було відмовлено оформити свої спадкові права, в зв’язку з тим, що право встановлювальний документ на зазначений житловий будинок з надвірними будівлями, а саме: Договір на право забудування ділянки землі, посвідчений в Харківській державній нотаріальній конторі 29 листопада 1932 року за реєстровим № 858\2 не зареєстрований в органах бюро технічної інвентаризації.

.

У зв’язку з наведеним позивач просив позов задовольнити та визнати за ним права власності на житловий будинок з надвірними будівлями, які розташовані за адресою: АДРЕСА_2 в порядку спадкування за законом, після смерті батька.

Позивач ОСОБА_1 в попередньому судовому засіданні підтримав свої позовні вимоги, просив позов задовольнити.

Відповідач Люботинська міська рада з позовом згоден повністю, про час і місце розгляду справи повідомлений своєчасно і належним чином, направив до суду лист в якому просив розглядати справу у відсутності їх представника.

Третя особа Друга державна нотаріальна контора Харківського району Харківської області з позовом згоден повністю, про час і місце розгляду справи повідомлений своєчасно і належним чином, направив до суду лист в якому просив розглядати справу у відсутності їх представника.

Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 ЦПК України. Згідно з ч.4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Суд, вислухав позивача, дослідивши матеріали справи та оцінивши зібрані докази по справі, вважає, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню повністю по наступним обставинам.

Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

    Відповідно до договору на право забудування ділянки землі від 09 листопада 1932 року, реєстрований номер 858/2, батькові позивача – ОСОБА_4 було надано земельну ділянку під будівництво житлового будинку в АДРЕСА_1

В 1933 році ОСОБА_4 побудував житловий будинок літ. «А-1» з верандою літ. «А» на вищевказаній земельній ділянці, що підтверджується технічним паспортом.

03 серпня 1934 року батько позивача зареєстрував шлюб з матір’ю позивача – ОСОБА_5, про що свідчить актовий запис № 120, виконаний Яловенківською радою Харківського району.

ІНФОРМАЦІЯ_2 померла матір позивача – ОСОБА_5, що підтверджується свідоцтвом про смерть виданий Люботинською міською радою Харківського району, на підставі актового запису № 99.

В період з 1976 по 1985 р.р. ОСОБА_4 побудував сарай літ. «Б», сарай літ. «Г», сарай літ. «Д», літню кухню літ. «Е», душ літ. «З», колонку літ. «К» в АДРЕСА_3, що підтверджується технічним паспортом.

ІНФОРМАЦІЯ_1 помер батько позивача – ОСОБА_4, що підтверджується свідоцтвом про смерть виданий виконавчим комітетом Люботинської міської ради народних депутатів Харківського району Харківської області, на підставі актового запису № 52.

Після його смерті позивач є єдиним спадкоємцем за законом. Як вбачається з повідомлення Харківського обласного державного нотаріального архіву № 1966/01-21 від 22 червня 2010 року після смерті ОСОБА_4, який на момент смерті мешкав за адресою: АДРЕСА_2 11 липня 1985 року до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини звернувся позивач.

Як вбачається з повідомлення Люботинського БТІ від 17 листопада 2009 року № 537 житловий будинок, розташований за адресою: АДРЕСА_2 належить повністю ОСОБА_4, про що свідчить договір на право забудування земельної ділянки від 25 листопада 1932 року та Висновок про реєстрацію, складений міським житловим управлінням від 17 грудня 1954 року. В матеріалах технічної інвентаризації на зазначене вище домоволодіння – перелічені документи – відсутні, у зв’язку із чим право власності не зареєстровано.

Враховуючи, щоІНФОРМАЦІЯ_3 померла матір позивача – ОСОБА_5І , а батько позивача - ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_1, тобто в період дії Цивільного кодексу України 1963 року, суд вважає за доцільне керуватися нормами ЦК України в редакції 1963 року, так як відповідно до п. 4 Перехідних положень ЦК України в редакції 2003 року, Цивільний кодекс України 2003 року застосовується до цивільних відносин, що виникли після набрання ним чинності. Відносно цивільних правовідносин, які виникли до вступу в силу Цивільного кодексу України в редакції 2003 року, його положення застосовуються до тих прав і обов’язків, які виникли та продовжують існувати після вступу його в силу. В зв’язку з тим, що вказані правовідносини виникли та продовжували існувати до 01 січня 2004 року, тобто до вступу в силу Цивільного кодексу України в редакції 2003 року, суд вважає за необхідне застосувати до правовідносин між сторонами по справі правові норми, передбачені Цивільним кодексом України в редакції 1963 року.

Відповідно до ст. 529 ЦК України (в редакції 1963 року) при спадкоємстві за законом спадкоємцями першої черги є діти, дружина, батьки померлого. Відповідно до ст. 549 ЦК України 1963 року спадкоємець, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо він на протязі шести місяців з дні відкриття спадщини фактично вступив в управління або володіння спадковим майном.

На підставі аналізу зібраних по справі доказів, суд вважає за необхідне визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок з надвірними будівлями, які розташовані за адресою: АДРЕСА_2 в порядку спадкування за законом, після смерті батька ОСОБА_4

Судові витрати судом не стягуються з позивача, так як він сплатив державне мито та витрати на інформаційне технічне забезпечення розгляду справи при пред'явленні позову до суду.

Відповідно до ст. ст. 10, 11,60,  88, 209, 212, 213, 214, 215, 218 ЦПК України, ст. ст. 524, 529, 549 Цивільного кодексу України в редакції 1963 року, суд

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 – задовольнити повністю.

Визнати за ОСОБА_1, право власності на житловий будинок з надвірними будівлями, які розташовані за адресою: АДРЕСА_2 в порядку спадкування за законом, після смерті батька ОСОБА_4

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Харківської області через Люботинський міський суд Харківської області. Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана на протязі десяти днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга має бути подана на протязі двадцяти днів після подачі заяви про апеляційне оскарження.

Суддя         (підпис)                             І.В. Дем'яненко

З оригіналом  вірно:

Суддя                                         І.В. Дем'яненко

Рішення набрало чинності. Оригінал рішення знаходиться в матеріалах справи в суді.

Суддя:                                         І.В. Дем'яненко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація