Судове рішення #12750662

+

Справа №2а-974-1/10

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

24 грудня   2010 р.                             м. Київ

Суддя Святошинського районного суду м. Києва  Кирилюк Г.М., розглянувши в порядку   скороченого  провадження  справу за адміністративним позовом ОСОБА_1  до  Управління  праці та соціального захисту населення Святошинської районної  у м. Києві   державної адміністрації, Київського міського  центру  по нарахуванню та здійсненню  соціальних виплат про  визнання  дій неправомірними, зобов’язання вчинити  відповідні  дії ,-

встановив:

В листопаді   2010 року позивач  звернувся до суду з  позовом, в якому просить   визнати  неправомірними дії   відповідачів щодо  нарахування  та виплати  щорічної допомоги на оздоровлення, як особі,  яка постраждала   внаслідок  Чорнобильської катастрофи, з порушенням   вимог Закону  України «Про  статус і соціальний захист громадян, які постраждали  внаслідок  Чорнобильської катастрофи». Також просить  зобов’язати Управління  праці та соціального захисту населення Святошинської районної  у м. Києві   державної адміністрації усунути порушення  і провести  перерахунок  згідно ст.. 48 цього  Закону щорічної допомоги на  оздоровлення  у розмірі  4 мінімальних  заробітних плат за 2007,  2008, 2009  роки,  а Київський міський  центр  по нарахуванню та здійсненню  соціальних виплат – здійснити  відповідні  виплати.

Позовні  вимоги  в частині  нарахування  та виплати допомоги на оздоровлення  за  2010  рік позивачем  не  заявлено.

Крім цього, позивач просить зобов’язати  відповідачів  призначити (встановити) йому, як  постраждалому внаслідок  Чорнобильської катастрофи 1 категорії, 3 групи інвалідності,щорічну  допомогу  на  оздоровлення   згідно  вимог  ст..48 Закону  України «Про  статус і соціальний захист громадян, які  постраждали  внаслідок Чорнобильської  катастрофи».

В обґрунтування позову  зазначив,  що  є інвалідом  3 групи, першої категорії, внаслідок  захворювання, пов’язаного  з впливом  аварії  на Чорнобильській АЕС та відповідно  до  ст. 48  Закону  України  «Про статус і соціальний захист  громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 р. має право на  отримання  щорічної  допомоги на  оздоровлення в розмірі  чотирьох  мінімальних  заробітних плат.

Проте, вказану  допомогу  він отримує  в значно  нижчому розмірі,  ніж передбачено  законом, в зв’язку з  чим він  звернувся до Управління  праці та соціального захисту  населення  в Святошинському районі  м. Києва з заявою про проведення  перерахунку  розміру нарахованої  щорічної допомоги на оздоровлення  відповідно  до положень вищевказаного Закону.

Управління  праці та соціального  захисту населення  в Святошинському районі  м. Києва відмовляє  у проведенні  перерахунку та повідомляє, що нарахування  проводиться правильно, на підставі Постанови Кабінету Міністрів України №562 від  12.07.2005  року.

Відмову у проведенні нарахування  та  перерахунку  вважає  протиправною, оскільки   за конституційними нормами, виходячи з пріоритетності  законів  над підзаконними актами, при визначенні  розміру допомоги на оздоровлення    застосуванню підлягає   стаття 48 Закону України  «Про статус і соціальний захист  громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», а не Постанова Кабінету Міністрів України  №562 від 12.07.2005 р., яка істотно  звужує обсяг встановлених законом  прав.

Ухвалою від 07 грудня  2010  р.  позов в частині визнання  дій протиправними та  зобов’язання  здійснити  перерахунок  та виплату допомоги на оздоровлення    за період 2007  р. -  2009  р. залишено без розгляду.  

Представники відповідачів проти  позову   заперечують. Посилаються на те, що  позивач перебуває на обліку як інвалід  3 групи ЧАЕС та має  статус постраждалого  внаслідок  Чорнобильської  катастрофи 1 категорії.  Останньому нараховується та виплачується  допомога на  оздоровлення   відповідно  до   Закону  України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали  внаслідок  Чорнобильської катастрофи».      

Суддя, оцінивши  повідомлені позивачем, відповідачами обставини, дійшов висновку, що  позов щодо  зобов’язання  відповідачів  призначити (встановити) позивачу, як постраждалому  внаслідок  Чорнобильської катастрофи  1 категорії, 3 групи інвалідності, щорічної допомоги на  оздоровлення  згідно  вимог  ст. 48  Закону  України «Про   статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» задоволенню не підлягає  з таких підстав.

Судом  встановлено, що позивач  перебуває  на обліку в Управлінні  праці та соціального  захисту населення  Святошинської районної  у м. Києві  державної  адміністрації як інвалід  3 групи  ЧАЕС  та має статус постраждалого внаслідок Чорнобильської  катастрофи  1 категорії та отримує  допомогу на  оздоровлення, призначену  відповідну  до   ст..48  Закону  України «Про  статус і соціальний захист громадян, які постраждали  внаслідок  Чорнобильської катастрофи».

Право позивача на дану соціальну виплату встановлено законом та не  заперечується відповідачами.

Порушення відповідачами цього права позивача шляхом відмови у призначенні вказаної соціальної виплати судом не встановлено.

Відповідно до ч.1 ст.2 Кодексу адміністративного  судочинства України завданням  адміністративного  судочинства є захист прав,  свобод та інтересів  фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб  у сфері  публічно-правових відносин від порушень з боку органів  державної  влади, органів місцевого  самоврядування,їхніх  посадових  і службових  осіб,  інших  суб’єктів  при здійсненні  владних  управлінських  функцій на основі законодавства, в тому числі  на виконання  делегованих  повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного  розгляду  адміністративних справ.

Без встановлення  такого  порушення, лише  допускаючи  неправомірність поведінки суб’єкта владних повноважень, відсутні  повноваження  для захисту прав позивача   в адміністративному судочинстві  у майбутньому.

Керуючись   ст. 48   Закону України  «Про статус і соціальний захист  громадян , які постраждали  внаслідок Чорнобильської катастрофи» від  28.02.1991 р.  №796-ХІІ, ст. ст. 2, 9, 69-71, 183-2, 159-163  КАС України, суд,-

постановив:

ОСОБА_1 в задоволенні  позову до Управління  праці та соціального захисту населення Святошинської районної  у м. Києві   державної адміністрації, Київського міського  центру  по нарахуванню та здійсненню  соціальних виплат про зобов’язання  призначити позивачу, як постраждалому  внаслідок  Чорнобильської катастрофи  1 категорії, 3 групи інвалідності, щорічну допомогу на  оздоровлення  згідно  вимог  ст. 48  Закону  України «Про   статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» відмовити.

Постанова судді, прийнята у скороченому провадженні, може бути оскаржена в апеляційному порядку. Апеляційна скарга на постанову судді подається протягом десяти днів з моменту отримання її копії. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова судді, прийнята у скороченому провадженні, набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова судді, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.  Ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.  

Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація