Судове рішення #12750663

Справа №2а-981-1/10

Постанова

Іменем  України

21 грудня   2010   року суддя Святошинського районного суду м. Києва Кирилюк Г.М., розглянувши у скороченому  провадженні справу за  адміністративним позовом ОСОБА_1  до Управління  Пенсійного  Фонду України  в Святошинському  районі  м. Києва про визнання  дій неправомірними та зобов’язання  вчинити  відповідні  дії ,-

   

встановив:

23.11.2010 р. позивачка   звернулася до суду з   позовом до  Управління  Пенсійного фонду  України  в Святошинському районі м. Києва про  визнання  дій неправомірними, зобов’язання   здійснити  перерахунок   пенсії за віком   з  01.06.2010  р. з застосуванням показника середньої  заробітної плати  працівників, зайнятих  у галузях економіки України,  за 2009 р. та виплатити  заборгованість  пенсійних  виплат за червень-жовтень 2010  р. з нарахуванням  компенсації  втрати  частини  пенсії  у зв’язку з порушенням  строків її виплати відповідно  до  Закону України «Про компенсацію  громадянам  втрати  частини доходів  у зв’язку з  порушенням  строків їх виплати»  в розмірі  3113 грн. 12 коп., а також виплатити  заборгованість, що буде накопичуватися з дня  подання  адміністративного  позову до суду.  

Посилається на ті підстави, що перебуває, як пенсіонер, на  обліку в Управлінні  Пенсійного  фонду України у Святошинському  районі  м. Києва,  продовжує  працювати та має право на  перерахунок  пенсії у відповідності до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

14.06.2010 р. вона звернулась до  відповідача   з заявою про  перерахунок  пенсії. Вказаний перерахунок   було проведено, але при коригуванні  заробітку  для   обчислення  нового  розміру пенсії  відповідачем  застосовано   показник середньої заробітної плати   в Україні   за 2007 рік в сумі 1197,91 грн., що не  відповідає вимогам  Закону  України «Про  загальнообов’язкове державне  пенсійне  страхування».

Представник відповідача надіслав до  суду  письмове заперечення проти  позову. Посилається на  ті підстави, що  рішенням  Конституційного Суду України від 22.05.2008  р.  зміни, що  були внесені  до статей 40, 42  Закону  України «Про загальнообов’язкове державне  пенсійне  страхування  в частині визначення   показника заробітної плати   та порядку проведення  перерахунку  пенсій були визнані  неконституційними, а рішення  щодо  відновлення  дії  зазначеної  норми  в попередній  редакції не  приймалось.

До законодавчого  врегулювання  питання  визначення  показника заробітної плати   в середньому на одну особу  в цілому по Україні, з якої  сплачено  страхові внески, перерахунок  пенсії  позивача здійснено відповідно   до п.п.3 п.11 Постанови  Кабінету Міністрів України від  28.05.2008 р. № 530  із застосуванням  показника  заробітної плати  в середньому на  одну  особу в цілому  по Україні  за  2007 рік (1197,91 грн.).

Крім цього, нормами чинного законодавства не  передбачено  механізм   нарахування та виплати індексу  інфляції, а лише  механізм  проведення  індексації  грошових  доходів  населення.

Оцінивши повідомлені  позивачем, відповідачем  обставини, дослідивши письмові докази, суддя дійшов висновку, що позов підлягає частковому  задоволенню з таких  підстав.  

Позивачка перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва та отримує пенсію за віком. Після призначення  пенсії  позивачка продовжує  працювати.

14.06. 2010  р.  позивачка  звернулась   до  відповідача з заявою про  перерахунок  пенсії  у відповідності  до  ч. 4  ст.42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

При цьому відповідачем неправомірно було  здійснено перерахунок  пенсії позивача із застуванням  показника заробітної  плати   в середньому  на одну особу в цілому  по Україні, з якої  сплачено  страхові внески та яка відповідно до  Закону  враховується для обчислення  пенсії, за 2007 рік (1197,91 грн.).  

Так, згідно ч.4 ст.42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія, або за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону.

Відповідно до п.п.3 п. 11 Постанови Кабінету Міністрів України від 28 травня 2008 р. №530 "Про деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян" у разі коли застрахована особа після призначення пенсії відповідно до Закону №1058-15 продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 Закону №1058-15, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону №1058-15 враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії.

Згідно п.п. 2 п.11 Постанови  Кабінету  Міністрів України  від  28.05.2008 р.  №530 "Про деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян" для обчислення  пенсії відповідно  до  ч. 2  ст.40 Закону  України «Про  загальнообов’язкове державне пенсійне  страхування» використовується  середня заробітна  плата (дохід) в середньому  на одну застраховану  особу в цілому  по  Україні , з якої сплачено   страхові внески  та яка  відповідно до  зазначеного  Закону  враховується  для обчислення  пенсії, за календарний рік, що передує  року звернення за призначенням пенсії.  

За  таких підстав позовні  вимоги щодо  визнання  дій відповідача неправомірними та зобов’язання здійснити  перерахунок та виплати    пенсію позивачу із застосуванням   показника середньої  заробітної  плати  (доходу) в середньому на одну особу  в цілому по Україні, з якої  сплачено  страхові внески та яка  відповідно  до зазначеного Закону  враховується  для обчислення  пенсії  за  2009 рік, який становить  1650,43  грн.  починаючи з  01.06.2010  р. є обґрунтованими та підлягають  задоволенню.

Не підлягають  задоволенню позовні  вимоги   в частині  виплати  заборгованості   пенсійних витрат  за червень-жовтень  2010  р.  з  нарахуванням  компенсації  втрати  частини  пенсії  у зв’язку з порушенням  строків її виплати в сумі 3113,12 грн.  

Згідно  ст.3 Закону  України «Про компенсацію  громадянам  втрати  частини  доходів у зв’язку з  порушенням  строків їх виплати»   від  19.10.2000 р., сума компенсації  обчислюється  шляхом  множення  суми нарахованого, але не виплаченого  громадянину  доходу  за  відповідний місяць (після утримання  податків і обов’язкових   платежів) на  індекс інфляції в період  невиплати  доходу (інфляція місяця, за  який виплачується  доход, до  уваги не  береться).

Згідно  ст. 4 цього Закону  виплата громадянам суми компенсації  провадиться  у тому ж місяці, у якому здійснюється   виплата заборгованості  за  відповідний місяць.

Відповідно  до  ст.94  КАС України суд  вважає  необхідним стягнути з  Державного  бюджету України  на  користь  ОСОБА_1   судові витрати  по сплаті судового  збору  в сумі 3 грн. 40 коп.

На підставі викладеного, керуючись 40, 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", ст.ст. 9, 69-71, 158-163, 183-2 КАС України, -  

    Постановив:    

Позов  задовольнити частково.

Визнати дії  Управління  Пенсійного фонду  в Святошинському  районі  м. Києва  щодо перерахунку  пенсії  ОСОБА_1 з  застосуванням  показника заробітної плати   в середньому на одну особу в цілому по України  за 2007  рік неправомірними.

Зобов'язати  Управління Пенсійного  фонду України в Святошинському  районі  м. Києва здійснити з 01.06.2010 р. перерахунок та виплатити  пенсію ОСОБА_1    відповідно  до  ч.4 ст.42 Закону України " Про  загальнообов'язкове державне пенсійне  страхування" із застуванням  показника  середньої заробітної плати  працівників у середньому на  одну особу в цілому по Україні, з якої  сплачено страхові внески та яка  враховується  для обчислення  пенсії, за 2009 рік -1650,43 грн.

Стягнути з  Державного  бюджету України  на  користь  ОСОБА_1 судові витрати  по  справі в сумі 3 грн. 40 коп.

В решті позову -  відмовити.

Апеляційна скарга  на постанову суду  подається  протягом десяти  днів  з дня отримання  її копії.

Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація