Справа № 2а-4261/10/1111
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 серпня 2010 року Ленінський районний суд м. Кіровограда у складі:
головуючого-судді: Драного В.В.
при секретарі: Босько М.В,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Кіровограді справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до інспектора ДПС Кіровоградської роти ДПС УДАІ УМВС України в Кіровоградській області Вінзіцького Сергія Олександровича про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до інспектора ДПС Кіровоградської роти ДПС УДАІ УМВС України в Кіровоградській області Вінзіцького Сергія Олександровича про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення. В обґрунтування позову зазначив, що 04 грудня 2009 року інспектор ДПС Кіровоградської роти ДПС УДАІ УМВС України в Кіровоградській області Вінзіцький С.О. склав протокол про адміністративне правопорушення та виніс постанову ВА № 070910, відповідно до якої його притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 122 КУпАП з накладенням адміністративного стягнення у вигляді штрафу розміром 425 грн. Вказану постанову вважає незаконною та такою, що винесена з порушенням норм Кодексу України про адміністративні правопорушення, в зв’язку з чим просить її скасувати, дії інспектора ДПС визнати протиправними та поновити пропущений строк звернення до суду з адміністративним позовом, оскільки постанову по справі про адміністративне правопорушення не оскаржив у встановлені законом строки через те, що про її винесення дізнався 31.05.2010 року, а копію отримав лише 10.06.2010 року.
В судове засідання позивач не з’явився, разом з тим подав заяву, в якій просив справу розглядати без його участі, позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити.
Інспектор ДПС Кіровоградської роти ДПС УДАІ УМВС України в Кіровоградській області Вінзіцький С.О. до суду не з’явився, про час і місце судового розгляду справи повідомлений належним чином, причини неявки суду не відомі, письмових заперечень проти позову не надав.
Відповідно до ч.4 ст.128 КАС України у разі неприбуття відповідача – суб’єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає позов таким, що не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що 4 грудня 2009 року інспектором ДПС Кіровоградської роти ДПС УДАІ УМВС України в Кіровоградській області Вінзіцьким С.О. винесено постанову по справі про адміністративне правопорушення серії ВА № 070910 відносно ОСОБА_1, якою його притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.122 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 425 грн., а саме за те, що 04.12.2009 року о 01 год. 20 хв., керував транспортним засобом «Фольцваген», д.н. НОМЕР_1, по вул.50 років Жовтня в м.Кіровограді рухався в крайній лівій смузі при вільній правій смузі для руху.(а.с.4)
Відповідно до п.2.3 Інструкції з оформлення працівниками Державтоінспекції МВС матеріалів про адміністративні порушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, затвердженої наказом МВС України від 26.02.2009 року №77, зареєстрованої у Мін’юсті України 24.04.2009 року за №374/16390, працівники Державтоінспекції МВС, які мають спеціальні звання, мають право від імені органів Державтоінспекції МВС розглядати справи про адміністративне правопорушення і накладати адміністративні стягнення за правопорушення, передбачені ч.ч.1 і 2 ст.122 КУпАП. Згідно п.4.1 Інструкції у разі виявлення правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху відповідно до статті 255 КУпАП працівник Державтоінспекції складає протокол про адміністративне правопорушення (додаток 5 інструкції), копія якого під підпис вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснює порушникові його права і обов'язки відповідно до статті 63 Конституції України та статті 268 КУпАП.
На виконання вимог даного пункту інспектором було складено протокол про адміністративне правопорушення та винесено постанову по справі, які позивачем на місці не отримувалися.
Згідно з ст.289 КУпАП скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.
Однак, позивач звернувся до суду з адміністративним позовом 15 червня 2010 року, вказує, що пропустив строк для подання адміністративного позову до суду через те, що про винесення постанови по справі про адміністративне правопорушення дізнався 31.05.2010 року, а копію отримав лише 10.06.2010 року.
Як вбачається з матеріалів справи копію постанови по справі про адміністративне правопорушення від 04.12.2009 року позивач отримувати відмовився в присутності свідків, але позивач в свою чергу вказує, що йому не було відомо, що відносно нього винесено постанову по справі про адміністративне правопорушення. Проте, доказів на підтвердження зазначених обставин суду не надав.
Також постанова містить порядок та строки оскарження – протягом 10-ти днів від дня її винесення.
Відповідно до ч.1 ст.100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
За таких обставин суд вважає, що адміністративний позов слід залишити без розгляду.
На підставі викладеного, керуючись Правилами дорожнього руху України, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України № 106 від 10 жовтня 2001 року, ст.ст. 122, 293 КУпАП, ст.ст. 100, 102, 158-163 КАС України, суд,-
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до інспектора ДПС Кіровоградської роти ДПС УДАІ УМВС України в Кіровоградській області Вінзіцького Сергія Олександровича про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення – залишити без розгляду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя-підпис
З оригіналом згідно
Суддя Ленінського районного суду
м. Кіровограда В.В.Драний