№ 3 – 4289/10
П О С Т А Н О В А
06.09.2010 року іменем України м. Харків
Суддя Московського районного суду м. Харкова Харченко А.М., розглянувши матеріали, які надійшли від начальника Управління Державтоінспекції ГУМВС в Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Харкова, громадянина України, мешкає в АДРЕСА_1
за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 07 .08.2010 р. о 11.00 год., керуючи автомобілем „Рута „ д.н. НОМЕР_1, рухаючись по вул.. Ак. Павлова, при зміні напрямку руху не переконався в тому що це буде безпечно та допустив зіткнення з автомобілем „Міцубіші” д.н. НОМЕР_2, під керуванням водія ОСОБА_2, чим порушив вимоги ПДР України.
В судове засідання ОСОБА_1 не з’явився , хоч а про місце та час був сповіщений належним чином.
Підтвердженням обставин ДТП є протокол про адміністративне правопорушення, протокол огляду місця дорожньо – транспортної пригоди, та схема ДТП, пояснення водіїв.
Враховуючи вищенаведене, суд вважає, що дорожньо – транспортна пригода відбулась, в зв’язку з недотриманням водієм ОСОБА_1 вимог п. 10.1 ПДР України, де зазначено “... . Перед початком руху, перестроюванням та будь-якою зміною напрямку руху водій повинен переконатися, що це буде безпечним і не створить перешкод або небезпеки іншим учасникам руху....„ та вимог п. 10.4. ПДР України, де вказано : „...Перед поворотом праворуч, ліворуч або розворотом водій має завчасно зайняти відповідне крайнє положення на проїзній частині, призначеній для руху в цьому напрямку, крім випадків, коли здійснюється поворот у разі в'їзду на перехрестя, де організовано круговий рух, напрямок руху визначено дорожніми знаками чи дорожньою розміткою або рух можливий лише в одному напрямку, встановленому конфігурацією проїзної частини, дорожніми знаками чи розміткою....” що підтверджується як кожним з доказів окремо так і їх сукупністю .
З урахуванням особи винного та ступеню вини суд вважає за можливе призначити покарання у вигляді штрафу.
На підставі викладеного, та керуючись ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
П О С ТА Н О В И В
ОСОБА_1 - піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу у розмірі 340 грн. у доход держави.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником до Апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через суд першої інстанції, або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дні винесення постанови.
Відповідно до ст.. 308 КпАП України – у разі несплати накладеного штрафу впродовж 15 діб, його розмір збільшується вдвічі.
Суддя Харченко А.М.
З оригіналом згідно. Постанова набрала законної сили.
Суддя