Справа № 2- 4041- 2010 р.
РІШЕННЯ
Іменем України
08 грудня 2010 року м. Вінниця
Замостянський районний суд м. Вінниці в складі:
головуючого судді Клапоущака С.Ю.,
при секретарі Гнасько Н.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниця справу за позовом Вінницької міської ради до ОСОБА_1 про знесення самочинно збудованої прибудови, -
В С Т А Н О В И В:
21 жовтня 2010 року позивач звернувся до суду до ОСОБА_1 про знесення самочинно збудованої прибудови.
Позовну заяву мотивовано тим, що ОСОБА_1 без належного дозволу виконавчого комітету Вінницької міської ради і виділення земельної ділянки та отримання дозволів, передбачених чинним законодавством, побудувала прибудову до квартири АДРЕСА_1 розміром 3,6 м х 5,0 м з облаштуванням окремого виходу на прибудинкову територію, цим самим здійснила самочинне будівництво прибудови до квартири.
Оскільки прибудова є самовільною, то відповідач не набуває на неї права власності.
Вказане будівництво є порушенням Закону України "Про планування і забудову територій", "Правил забудови та використання територій міста Вінниці", затверджених рішенням Вінницької міської ради № 2870 від 24.06.2010 року.
Відповідно до ст. 24 Закону України "Про планування і забудову територій" право на забудову земельної ділянки реалізується її власником або користувачем за умови використання земельної ділянки за її цільовим призначенням та відповідно до містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки, встановлених згідно з вимогами цього Закону.
Відповідно до ст.29 зазначеного Закону, для виконання будівельних робіт необхідно отримати дозвіл, який відповідач не отримала.
За результатами перевірки в ході здійснення державного контролю інспекцією Державного архітектурно-будівельного контролю у Вінницькій області 25.07.2010 року на громадянку ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ст.. 97 Кодексу про адміністративні правопорушення. Постановою № 789 від 27.07.2010 року відповідачку притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу. Підтвердженням сплати штрафних санкцій є квитанція № 2/1 від 28.07.2010 року.
Здійснення будівельних робіт на об'єктах містобудування без дозволу на виконання будівельних робіт вважається самовільним будівництвом і тягне за собою відповідальність згідно з чинним законодавством.
Правовстановлюючі документи на земельну ділянку по вул. Фрунзе, 61 в м. Вінниці ОСОБА_1 не видавались.
На даний час вказане порушення земельного законодавства не припинено, земельна ділянка по вул. Фрунзе, 61 м. Вінниці не звільнена, порушення відповідачкою не усунено. Добровільно привести в належний стан та знести самочинно збудовану прибудову до АДРЕСА_1, розміром 3,6 м ?5,0 м відповідачка не бажає.
Враховуючи вищевикладене, позивач просив винести рішення про знесення самочинно збудованої прибудови до квартири АДРЕСА_1 розміром 3,6 м х 5,0 м, повернення та приведення до первинного стану самовільно зайнятої земельної ділянки, за рахунок власниці квартири №12 ОСОБА_1.
В судове засідання представник Вінницької міської ради ОСОБА_2, що діє на підставі довіреності, не з’явилася, своєю заявою вимоги позову підтримала, просила задоволити позов в повному обсязі та винести заочне рішення по справі, посилаючись на обставини, викладені у позові.
Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання 08.12.2010 року не з’явилася, хоча була належним чином повідомлена про час та місце розгляду справи, що підтверджується повідомленням від 02.12.2010 (а.с. 22), про причини неявки суду не повідомила, заяв та клопотань про відкладення розгляду справи не надала.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 224 ЦПК України суд визнав за можливе розглядати справу та ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, оскільки позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов ґрунтується на законі, доведений матеріалами справи і підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно зі ст. 29 Закону України «Про планування і забудову територій» здійснення будівельних робіт на об'єктах містобудування без одержання дозволу відповідних рад, а також здійснення будівельних робіт не зазначених у дозволі виконавчих органів є самочинним будівництвом і тягне за собою відповідальність відповідно до законодавства.
Відповідно зі ст. 376 ч. 1, 2 ЦК України, житловий будинок, споруда, будівля, інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без належного дозволу чи належно затвердженого проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм і правил. Особа, яка здійснила або здійснює самочинне будівництво нерухомого майна, не набуває права власності на нього.
Згідно до вимог ст. 24 Закону України „Про планування і забудову територій" дозвіл на будівництво об'єкту містобудування надається особам, що мають намір здійснити будівництво об'єктів містобудування на земельних ділянках, що належать їм на правах власності або користування, і одержання дозволу є їхнім обов'язком. Виконання робіт неможливо без одержання дозволу місцевої інспекції державного архітектурно-будівельного контролю.
Згідно зі ст. 83 ЗК України, землі, які належать на праві власності територіальним громадам міст, є комунальною власністю, у комунальній власності перебувають усі землі в межах населених пунктів, крім земель приватної чи державної власності, а також земельні ділянки за їх межами, на яких розташовані об'єкти комунальної власності.
Судом встановлено, що відповідно до листа №1093 від 22.09.2010 року КП ВМ БТІ, відповідач ОСОБА_1 є власником квартири АДРЕСА_1 на підставі договору купівлі – продажу від 24.12.2009 року.(а.с.13).
В серпні 2010 році було виявлено, що ОСОБА_1 було проведене самочинне будівництво прибудови до квартири АДРЕСА_1.(а.с5).
Згідно складеного акта від 16.08.2010 року спеціалістами УМіА міської ради дана прибудова до вказаної квартири є самовільною (а.с.7). За результатами перевірки в ході здійснення державного контролю інспекцією Державного архітектурно-будівельного контролю у Вінницькій області 26.07.2010 року на громадянку ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 97 КУпАП. Постановою № 789 від 27.07.2010 року відповідачку притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу. Штраф за вказане порушення відповідач сплатила, постанову не оскаржила, що підтверджується квитанцією № 2/1 від 28.07.2010 року (а.с.9-12). Таким чином самовільно збудована прибудова відповідачкою на земельній ділянці за адресою: АДРЕСА_1 - є самочинним будівництвом.
Згідно ст. 152 ЖК України переобладнання і перепланування житлового будинку (квартири), що належить громадянинові на праві приватної власності, провадяться з дозволу виконавського комітету місцевої Ради народних депутатів.
Виконавчим комітетом Вінницької міської ради рішення про виділення земельної ділянки і переобладнання житлового приміщення квартири АДРЕСА_1 для прибудови не приймалося та дозволи, передбачені чинним законодавством на прибудову до квартири АДРЕСА_1 розміром 3,6 м х 5,0 м з облаштуванням окремого виходу на прибудинкову територію не надавалися.
Згідно ч.4 ст. 376 ЦК України якщо власник (користувач) земельної ділянки заперечує проти визнання права власності на нерухоме майно за особою, яка здійснила (здійснює) самочинне будівництво на його земельній ділянці, майно підлягає знесенню особою, яка здійснила (здійснює) самочинне будівництво, або за її рахунок.
Власник земельної ділянки Вінницька міська рада заперечує проти визнання за відповідачем права власності на самочинно побудовану прибудову, а тому позов підлягає задоволенню, а відповідач зобов'язаний привести земельну ділянку у первинний стан шляхом знесення самовільно побудованої прибудови.
За таких обставин, враховуючи те, що відповідач без належних дозволяючих документів та належно затвердженого проекту, здійснила самочинне будівництво на земельній ділянці, що належить позивачу, суд вважає позовні вимоги Вінницької міської ради обґрунтованими та задовольняє їх у повному обсязі.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст.10,11,60,88,212,213,215 ЦПК України, ст.ст.376 ЦК України, ст. 152 ЖК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовну заяву Вінницької міської ради задовольнити.
Зобов'язати ОСОБА_1 привести в первинний стан самовільно зайняту земельну ділянку, шляхом знесення самочинно збудованої прибудови до АДРЕСА_1, розміром 3,6 м на 5,0 м, за рахунок власниці ОСОБА_1.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Вінницької міської ради витрати на інформаційне-технічне забезпечення розгляду цивільної справи у розмірі 37 грн. (тридцять сім) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави у розмірі 8 грн. 50 коп.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
С У Д Д Я : підпис
З оригіналом вірно :
Суддя Замостянського
районного суду м. Вінниці С.Ю. Клапоущак
Секретар: