Судове рішення #12757621

Справа  № 2 -1334/2010р.

Вх.№15176 від 29.10.2010р.                                                                                                                                              

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

   22 листопада 2010 року

Кіровський міський суд Луганської області в складі:

головуючого судді Максюта І.О.

при секретарі Нікітіній М.М.,

           розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Кіровську цивільну справу за позовом  ОСОБА_1 до  відділу виконавчої дирекції  Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань України в м.Кіровську Луганської області,  про встановлення факту, що має юридичне значення, а саме факту нещасного випадку на виробництві, та зобов"язання  видати направлення  для  проходження МСЕК,

в с т а н о в и в :

ОСОБА_1  звернувся до суду із заявою про встановлення факту, що має юридичне значення, а саме факту  нещасного випадку на виробництві, посилаючись на те, що 16 вересня  1994р. під час виконання  трудових обов"язків на підприємстві Кіровське УЖКГ  виробничого  об"єднання "Стахановвугілля" з ним трапився нещасний випадок, а саме: під час   спущення  плити  перекриття  траншеї   краєм плити  забило  2  пальці  правої руки.16 вересня 1994 року  був складений  акт  за формою Н-1 №5.

Позивач   звернувся  у  відділення   виконавчої дирекції  Фонду СНС України  у м.Кіровську  для  отримання  направлення  на МСЕК.

               У  позові ОСОБА_1  посилається на те, що в акті   мають місце  наступні   порушення:

- у  п. 1  повністю не  вказано  найменування  власника   підприємства  -  згідно  запису  у трудовій книзі  ним було виробниче управління "Стахановвугілля" МУП;

- не вірно вказана  професія -  згідно трудової книжки,  на момент  нещасного випадку позивач  працював слюсарем  по ремонту  теплотрас;

- у п.9.2  не вказаний  час навчання  за професією,  при виконанні  фукцій якої   трапився нещасний випадок;

- у п. 9.4 не вказано час  проведення  перевірки знань (для  робот  підвищеної   небезпеки);

- у п.11.1  не   вказаний  вид  випадку;

-  у п.11.5 не вказано   знаходження   постраждалого  у стані  алкогольного чи наркотичного  сп"яніння;

- у п. 13 не визначені  працівники, які  припустили  порушення  законодавчих  та  ін  норматичних актів  з охорони  праці;

-  у п.  13.1 не вказано  підприємство,  працівниками  якого є особи,  які припустили порушення  законодавчих та інших  нормативних  актов  з охорони  праці;

-   у п. 13.2 не вказано  наявність  вини  потерпілого,  підприємства,  сторонніх осіб;

-  акт підписаний двумя посадовими особами,  у той час, коли склад  повинен  бути  не менш  трьох   осіб;

-  відсутня дата затвердження  акту керівником  підприємства.

 Встановлення даного факту необхідно  ОСОБА_1,  оскільки  необхідно встановити   відсоток  втрати працездатності. Оскільки на   сьогоднішній  день  підприємство   вже   ліквідовано,  іншим шляхом  встановити  факт нещасного  випадку  на підприємстві неможливо, що і змусило    ОСОБА_1  звернутися  до суду   із позовом.

       У судовому засіданні позивач  підтримав заявлену вимогу, надав пояснення, аналогічні тим, що містяться у позові,  просив позов задовольнити та встановити факт, що має юридичне значення, а саме факт нещасного випадку на виробництві, та зобов"язати відділ виконавчої дирекції  Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань України в м.Кіровську Луганської області надати йому направлення на проходження МСЕК та визнати за ним право на отримання страхових виплат. Представник відповідача не заперечувала  проти задоволення  вимог щодо встановлення фату нещасного випадку та зобов"язання видати направлення для проходження МСЕК, щодо визнання права на отримання страхових виплат - заперечувала.

Суд, вислухавши  учасників  процесу,  дослідивши матеріали справи, дійшов висновку, що заявлені вимоги є обґрунтованими частково, виходячи з наступних підстав:

-  згідно  акта   №5 про нещасний випадок на виробництві  від 16 вересня 1994р.,        ОСОБА_1  був направлений на теплотрасу для  підчистки  траншеї.  Під час  опускання  плити до  траншеї   позивачеві   плитою   придавило  два  пальці   правої руки   (а.с.16-17);

- згідно  епікриза №4782,   ОСОБА_1,  ІНФОРМАЦІЯ_1,  знаходився   на  лікуванні у  хірургічному відділенні з  травмою  кісті  правої руки (а.с.7-9).

-  згідно  трудової книжки  на ім"я ОСОБА_1,  з 1993  року по 1995  рік  позивач дійсно працював   у  Кіровському УЖКГ   виробничого об"єднання "Стахановвугілля" (а.с.13).

Відповідно до ст.ст. 13, 14, 21, 30, 35 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності"   страховий ризик - обставини, внаслідок яких може статися страховий випадок.

Страховим випадком є нещасний випадок на виробництві або професійне захворювання, що спричинили застрахованому професійно зумовлену фізичну чи психічну травму за обставин, зазначених у статті 14 цього Закону, з настанням яких виникає право застрахованої особи на отримання матеріального забезпечення та/або соціальних послуг.

Підставою для оплати потерпілому витрат на медичну допомогу, проведення медичної, професійної та соціальної реабілітації, а також страхових виплат є акт розслідування нещасного випадку або акт розслідування професійного захворювання (отруєння) за встановленими формами.

Нещасний випадок - це обмежена в часі подія або раптовий вплив на працівника небезпечного виробничого фактора чи середовища, що сталися у процесі виконання ним трудових обов'язків, внаслідок яких заподіяно шкоду здоров'ю або настала смерть.

Перелік обставин, за яких настає страховий випадок, визначається Кабінетом Міністрів України за поданням спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади.

У разі настання страхового випадку Фонд соціального страхування від нещасних випадків зобов'язаний у встановленому законодавством порядку, у тому числі, своєчасно та в повному обсязі відшкодовувати шкоду, заподіяну працівникові внаслідок ушкодження його здоров'я або в разі його смерті, виплачуючи йому або особам, які перебували на його утриманні.

Ступінь втрати працездатності потерпілим установлюється МСЕК за участю Фонду соціального страхування від нещасних випадків і визначається у відсотках професійної працездатності, яку мав потерпілий до ушкодження здоров'я. МСЕК установлює обмеження рівня життєдіяльності потерпілого, визначає професію, з якою пов'язане ушкодження здоров'я, причину, час настання та групу інвалідності у зв'язку з ушкодженням здоров'я, а також визначає необхідні види медичної та соціальної допомоги.

Огляд потерпілого проводиться МСЕК за умови подання акта про нещасний випадок на виробництві, акта розслідування професійного захворювання за встановленими формами, висновку спеціалізованого медичного закладу (науково-дослідного інституту профпатології чи його відділення) про професійний характер захворювання, направлення лікувально-профілактичного закладу або роботодавця чи профспілкового органу підприємства, на якому потерпілий одержав травму чи професійне захворювання, або робочого органу виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків, суду чи прокуратури.

             У  суду немає жодних сумнівів про те, що 16.09.1994р. при виконанні трудових обов"язків у  Кіровському УЖКГ   виробничого об"єднання "Стахановвугілля" із   ОСОБА_1 мав місце нещасний випадок,  під час якого позивач отримав травму кисті правої руки.

               Акт про нещасний випадок є підставою для отримання направлення для проходження МСЕК з метою встановлення ступеня втрати працездатності.

             Щодо позовної вимоги про визнання за позивачем права на отримання страхових виплат, передбачених законодавством на підставі вказаного акту по формі  Н-1 № 5 від 16 вересня 1994р., то суд вважає дану вимогу передчасною і на момент розгляду справи не обґрунтованою, оскільки особа має право на отримання страхових виплат при наявності втрати працездатності,  що визначається МСЕК, а  наявність втрати працездатності на даний час не встановлено.

              На підставі викладеного, ст..ст. 13, 14, 21, 30, 35 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності", ст.ст. 209- 215 ЦПК України, суд  

В И Р І Ш И В :

               Позовні вимоги    ОСОБА_1  задовольнити частково.

Встановити факт, що має юридичне значення, а саме факт нещасного випадку на виробництві, що мав місце  16.09.1994р., який стався з  ОСОБА_1 на підприємстві "Кіровське УЖКГ"  виробничого  об"єднання "Стахановвугілля", наслідком якого був травма кісті правої руки

    Зобов"язати   відділення виконавчої дирекції  Фонда СНС України  у м.Кіровську Луганської області  видати ОСОБА_1  направлення  на проходження МСЕК з метою встановлення ступеня працездатності.

      В іншій частині у задоволенні позовних вимог відмовити.

                   Рішення  може бути  оскаржене  в апеляційному порядку до апеляційного  суду  Луганської області  через Кіровський  міський суд шляхом  подачі  в десятиденний  строк з дня  отримання  копії  рішення  апеляційної скарги.

 

                     Суддя                                                  Максюта І.О.

  • Номер: 22-ц/794/382/17
  • Опис: визнання права власності на спадкове майно
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-1334
  • Суд: Апеляційний суд Чернівецької області
  • Суддя: Максюта Ірина Олександрівна
  • Результати справи: позов (заяву, скаргу) задоволено; Ухвалено нове рішення по суті позовних вимог у зв'язку із:
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 27.02.2017
  • Дата етапу: 19.04.2017
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація