Справа № 2-1301/2010р.
Вх№13887 від 17.09.2010р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне)
11 листопада 2010 року.
Кіровський міський суд Луганської області у складі:
головуючого судді - Максюта І.О.,
при секретарі - Нікітіній М.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровську цивільну справу за позовом малого приватного підприємства «Схід» до ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про стягнення витрат на утримання будинку та спонукання до укладення договору,
в с т а н о в и в:
17.09.2010р. позивач звернувся до суду з позовом до відповідачів про стягнення витрат на утримання будинку та спонукання до укладення договору, посилаючись на те, що відповідачка ОСОБА_1 є квартиронаймачем жилого приміщення по АДРЕСА_1 а відповідач ОСОБА_2 – членом її сім»ї, у зв'язку з чим вони є споживачами житлово-комунальних послуг. Однак у порушення п.3.1. ст.20 ЗУ « Про житлово-комунальні послуги» обидві добровільно не бажають укладати договір про надання житлово-комунальних послуг, та ст. 68 ЖК України сплачувати дані послуги, тому позивач просить зобов'язати відповідачів укласти з позивачем договір про надання послуг з утримання будинків і споруд та при будинкових територій і стягнути витрати на утримання будинку у сумі 1636 грн. 06 коп., та стягнути судові витрати.
У судовому засіданні представник позивача вимоги, викладені у позовній заяві, пітримав у повному обсязі.
Відповідачі у судове засідання не з»явилися, причини неявки не повідомили, хоча були проінформовані належним чином про місце та час проведення судового засідання, а саме шляхом направлення судової повістки рекомендованою поштою за місцем реєстрації, про що свідчить поштове повідомлення. Суд не має відомостей про причини неявки відповідачів, тому справа розглянута на підставі наявних у ній доказів.
Суд, вислухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступних підстав, встановлених у судовому засіданні:
У судовому засіданні встановлено, що відповідачка ОСОБА_1 є квартиронаймачем жилого приміщення по АДРЕСА_1 а відповідач ОСОБА_2 – членом її сім»ї, зареєстровані у вказаному житлі. (а.с.14, 23).
Згідно розрахунку нарахування плати за надані послуги з утримання будинків та при будинкових територій вбачається, що відповідачеві нарахована плата за надані послуги з утриманню будинку та прибудинкової території за період з квітня 2007р. по квітень 2010р. у сумі 1636 грн. 06 коп. і оплата послуг не проводилася (а.с.4);
Розмір тарифів з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій встановлений рішеннями виконавчого комітету Кіровської міської ради Луганської області, у тому числі № 583 від 28.11.2008р., від 10.10.2006р.(а.с.5-8); рішенням Кіровської міської ради №126 від 10.10.2006р.(а.с.9-11); Рішенням виконавчого комітету Кіровської міської ради Луганської області від 06.03.2007р. № 167 визначено, що виконавцем житлово-комунальних послуг на об»єкті жилого фонду АДРЕСА_1 є позивач (а.с.12).
Суд дійшов висновку, що комунальні послуги з утримання будинку та при будинкової території за вказаний у позові період позивачем надаються, оскільки суду надані наступні докази: договір про надання послуг з утримання будинку і споруд та прибудинкової території (а.с.15); перелік та вартість основних робіт з технічної експлуатації житловий приміщень, включених у тариф на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій (а.с.7-8,21).
Із оглянутих у судовому засіданні заяв про надання послуг з утримання будинку, поданих жителями будинку №2 по кв.Центральному, виходить, що позивач виконував роботи з освітлення сходів у під»їзді, ремонту водопроводу та каналізації, ремонту даху, складав акти щодо спричинення шкоди внаслідок залиття квартир жителів водою та ін.
Відповідно до ст. 13 Закону України від 24 червня 2004 р. N 1875-IV "Про житлово-комунальні послуги" залежно від функціонального призначення житлово-комунальні послуги поділяються на: 1) комунальні послуги (централізоване постачання холодної та гарячої води, водовідведення, газо- та електропостачання, централізоване опалення, а також вивезення побутових відходів тощо); 2) послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, санітарно-технічне обслуговування, обслуговування внутрішньобудинкових мереж, утримання ліфтів, освітлення місць загального користування, поточний ремонт, вивезення побутових відходів тощо); 3) послуги з управління будинком, спорудою або групою будинків (балансоутримання, укладання договорів на виконання послуг, контроль виконання умов договору тощо); 4) послуги з ремонту приміщень, будинків, споруд (заміна та підсилення елементів конструкцій та мереж, їх реконструкція, відновлення несучої спроможності несучих елементів конструкцій тощо). Примірні переліки житлово-комунальних послуг та їх склад залежно від функціонального призначення визначаються центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства.
Статтями 20, 21 цього самого Закону визначені права та обов'язки споживача й виконавця житлово-комунальних послуг. Зокрема, правом споживача є одержання вчасно та відповідної якості житлово-комунальних послуг згідно із законодавством та умовами договору на надання житлово-комунальних послуг, а обов'язками - укласти договір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору; оплата житлово-комунальних послуг у строки, встановлені договором або законом. Обов'язком виконавця - надання послуг вчасно та відповідної якості згідно із законодавством та умовами договору, а також підготовка та укладення із споживачем договору про надання житлово-комунальних послуг з визначенням відповідальності за дотримання умов його виконання згідно з типовим договором.
Аналогічна норма міститься і у Житловому кодексі України, а саме відповідно до ст.. 68 Житлового Кодексу України наймач зобов’язаний своєчасно вносити квартирну плату та плату за комунальні послуги. Квартирна плата та плата за комунальні послуги в будинках державного і громадського житлового фонду вносяться щомісяця в строки, встановлені Радою Міністрів Української РСР.
В силу ст.. 64 Житлового Кодексу України члени сім'ї наймача, які проживають разом з ним, користуються нарівні з наймачем усіма правами і несуть усі обов'язки, що випливають з договору найму жилого приміщення. Повнолітні члени сім'ї несуть солідарну з наймачем майнову відповідальність за зобов'язаннями, що випливають із зазначеного договору. До членів сім'ї наймача належать дружина наймача, їх діти і батьки. Членами сім'ї наймача може бути визнано й інших осіб, якщо вони постійно проживають разом з наймачем і ведуть з ним спільне господарство. Якщо особи, зазначені в частині другій цієї статті, перестали бути членами сім'ї наймача, але продовжують проживати в займаному жилому приміщенні, вони мають такі ж права і обов'язки, як наймач і члени його сім'ї.
У судовому засіданні встановлено, що позивачем надаються послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, санітарно-технічне обслуговування, обслуговування внутрішньобудинкових мереж, утримання ліфтів, освітлення місць загального користування, поточний ремонт, вивезення побутових відходів тощо) та послуги з управління будинком, спорудою або групою будинків (балансоутримання, укладання договорів на виконання послуг, контроль виконання умов договору тощо), а відповідачка отримує дані послуги для задоволення власних потреб.
Пунктом 35 Правил користування приміщеннями жилих будинків і прибудинкових територій, що затверджені постановою Кабінету Міністрів України N 572 від 8 жовтня 1992 р., встановлено, що власники, наймачі та орендарі жилих приміщень зобов'язані своєчасно вносити плату за обслуговування і ремонт будинку, плату за найом чи оренду квартири, комунальні та інші послуги.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне стягнути солідарно витрати на утримання будинку з ОСОБА_1 та ОСОБА_2, а також зобов»язати ОСОБА_1, оскільки вона є квартиронаймачем, укласти з позивачем договір про надання послуг з утримання будинку, споруд і прибудинкової території.
При поданні позовної заяви позивачем оплачені витрати на інформаційно – технічне забезпечення у розмірі 30 грн., які підлягають стягненню з відповідачів, солідарно, на користь позивача.
На підставі викладеного, п.1 ст.19 та п.3.1. ст.20 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги», ст.. 68,64 Житлового Кодексу України, керуючись ст.10,11,60,212-215, 373 ЦПК України,
в и р і ш и в:
Позовні вимоги малого приватного підприємства «Схід» до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про стягнення витрат на утримання будинку та спонукання до укладення договору задовольнити у повному обсязі.
Стягнути солідарно з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на користь Малого приватного підприємства «Схід», розрахунковий рахунок 260073001306, МФО 364207, код 20151037 філії Первомайського відділення «Ощадбанк» - 1 636 (одну тисячу шістсот тридцять шість) гривень 06 копійок як витрати на утримання будинку за період з квітня 2007р. по квітень 2010 року включно , а також витрати на інформаційно – технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 30 (тридцяти) гривень.
Зобов»язати ОСОБА_1 укласти з малим приватним підприємством «Схід» договір про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій на умовах, розроблених малим приватним підприємством «Схід».
Стягнути солідарно з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 судовий збір у розмірі 51 (п»ятьдесят однієї) гривні на користь держави.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення. Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Луганської області.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя І.О. Максюта