2-590/2010
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 грудня 2010 року Новоархангельський районний суд Кіровоградської області
в складі головуючого судді: Партоліної І.П.
при секретарі: Довгій С.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Новоархангельськ цивільну справу за позовом Публічного акціонерного товариства “Всеукраїнський Акціонерний Банк” до ОСОБА_2 про стягненне заборгованості по кредитному договору,-
В С Т А Н О В И В :
Публічне акціонерне товариство “Всеукраїнський Акціонерний Банк” (далі по тексту-Банк) звернулось до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості по кредитному договору, посилаючись на те, що 29.01.2008 року між сторонами був укладений кредитний договір, відповідно до якого відповідачу був наданий кредит в сумі 9000 грн зі сплатою відсотків за користування кредитом у розмірі 24 % річних на термін до 28.01.2011 року.
Банк свої зобов'язання виконав, а боржник порушив свої зобов'язання щодо місячного повернення частини кредитних коштів, сплати відсотків за користування кредитом, а також за обслуговування кредиту і таким чином загальна сума заборгованості становить 11223 грн 56 коп, з яких 7301,58 грн- заборгованість за кредитом, 2657,91- заборгованість по відсоткам і 1264,07 плата за пропуск платежів.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, подав заяву про розгляд справи за відсутності представника, проти ухвалення заочного рішення не заперечує, позовгні вимоги підтримує.
Відповідач в судове засідання не з'явився, судова повістка та матеріали позову направлені на адресу за якою зареєстрований ОСОБА_2, повернулася до суду з відміткою «Адресат не проживає» і відповідно до частини 5 статті 74 ЦПК України відповідач вважається належним чином повідомленим про день, час та місце розгляду справи.
Оскільки відповідач про час і місце судового засідання повідомлявся належним чином, зі згоди представника позивача, яка зазначена у заяві, суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
Дослідивши матеріали в сукупності, суд приходить до висновку про задоволення позову з наступних підстав.
Як встановлено в судовому засіданні 29.01.2008 року між відкритим акціонерним товариством “Всеукраїнський Акціонерний Банк” та ОСОБА_2 був укладений договір про надання грошового кредиту в сумі 9000 гривень на строк до 28 січня 2011 року зі сплатою за користування кредитними коштами в розмірі 24 відсотків річних.
19.08.2010 року проведено реєстрацію змін до установчих документів Відкритого акціонерного товариства “Всеукраїнський Акціонерний Банк” і вданий час банк має офіційне найменування- Публічне акціонерне товариство “Всеукраїнський Акціонерний Банк”.
Згідно до п.2.2 договору для облікових цілей банк відкриває позичальнику позичковий рахунок, який є для позичальника остаточним та обов'язковим для обліку руху сум, які позичальник повинен повернути банку.
Відповідно до п. 2.4.1 договору позичальник зобов'язується щомісячно до дати, встановленої у графіку поновлювати свій поточний рахунок шляхом внесення грошових коштів через касу банку або безготівковим перерахуванням, у сумі не меншій суми чергового погашення відповідної частини кредиту, процентів, встановлених у графіку
Також відповідно до умов п.3.2.6 договору банк має право вимагати дострокового повернення кредиту та сплати процентів за користування ним у випадку невиконання або неналежного виконання позичальником своїх зобов'язань за договором, а згідно п.4.3 договоруза несвоєчасне повне чи часткове повернення кредитних коштів та за несвоєчасну повну чи часткову сплату процентів позичальник сплачує банку штраф у розмірі 25 % від суми неповерненого кредиту та несплачених процентів, строк яких настав.
Наданим банком розрахунком заборгованості підтверджується, що станом на 08.07.2010 року заборгованість становить 11223 грн 56 коп, з яких 7301,58 грн- заборгованість за кредитом, 2657,91- заборгованість по відсоткам і 1264,07 плата за пропуск платежів.
Відповідно до ст.ст. 526, 530 ЦК України зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та у строк, визначений в договорі.
Відповідно до ст.527 ЦК України боржник зобов'язаний виконати свій обов'язок, а кредитор-прийняти виконання особисто. Кожна із сторін у зобов'язанні має право вимагати доказів того, що обов'язок виконується належним боржником або виконання приймається належним кредитором чи уповноваженою на це особою, і несе ризик наслідків непред'явлення такої вимоги.
Статтею 610 ЦК України передбачено, що порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Згідно ст.1054 Цивільного кодексу України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти.
Відповідно до ст. 1050 ч. 2 ЦК України якщо договором встановлений обов'язок позичальника повернути позику частинами (з розстроченням), то в разі прострочення повернення чергової частини позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики, що залишилася, та сплати процентів, належних йому відповідно до ст. 1048 ЦК України.
А тому, оскільки відповідач взяті на себе боргові зобов'язання не виконав належним чином згідно умов кредитного договору, тому з нього підлягають стягненню сума заборгованості по взятому кредиту.
Згідно ч.1 ст. 88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати .
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 526, 527, 530, 610, 1050, 1054 ЦК України, ст.ст. 213, 214, 215, 224-226 ЦПК України, суд,
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити .
Стягнути з ОСОБА_2 на користь Публічного акціонерного товариства “Всеукраїнський Акціонерний Банк” заборгованість за кредитним договором № 42/2008/Б від 29.01.2008 року в сумі 11223 (одинадцять тисяч двісті двадцять три) грн.56 коп., судовий збір в сумі 112 грн.,24 коп., та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120 грн.00 коп.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Кіровоградської області через Новоархангельський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня отримання копії рішення.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя:
- Номер: 2/709/11
- Опис: про визнання права власності на автомобіль та звільнення його з-під арешту
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-590
- Суд: Новоселицький районний суд Чернівецької області
- Суддя: Партоліна Ірина Прокопівна
- Результати справи: в позові відмовлено
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 15.06.2011
- Дата етапу: 27.09.2011