Судове рішення #12759237

2-О-46/2010

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

22 грудня 2010 року           Новоархангельський районний суд Кіровоградської області в складі головуючого судді:                                                                                 Партоліної І.П.

            при секретарі:                                                                                 Довгій С.В.

    розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Новоархангельськ цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин між громадянами, заінтересована особа — Відділ реєстрації актів цивільного стану Тальнівського районного управління юстиції Черкаської області,-

В С Т А Н О В И В:

Заявник звернувся до суду із заявою про встановлення факту родинних відносин між громадянами, мотивуючи свої вимоги тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його рідна матір ОСОБА_2. Під час оформлення спадкування стало відомо, що заявник не може оформити свідоцтво про право на спадщину на належний померлій будинок та земельну ділянку, так як не має змоги документально довести в нотаріаті родинний зв'язок з покійною матір'ю. При народженні заявнику було присвоєно материнське родове прізвище та при написанні в свідоцтві про його народження особистого імені матері використано побутову форму стародавнього імені “ОСОБА_2” та вписано “ОСОБА_2”. При виготовленні свідоцтва про народження заявника в нього було правильно внесено материнське родове прізвище - “ОСОБА_2”. В свідоцтво про смерть матері було неправильно внесено прізвище “ОСОБА_2” у зв'язку з тим, що з 1976 по 1982 роки на території СРСР відбувалась паспортизація внутрішніми паспортами зразка 1976 року, матір заявника саме в той час втратила паспорт. Для виготовлення нового паспорта вона отримувала повторно свідоцтво про її народження та, як вважає заявник, при виготовленні повторного свідоцтва для матері російською мовою прізвище всупереч українському правопису змінили на жіночий рід та записали на російський лад. В подальшому часі матір отримала радянський громадянський паспорт, потім український громадянський паспорт з таким викривленням прізвища - “ОСОБА_2”. Звернення заявника до відділу реєстрації актів цивільного стану з приводу виправлення даної помилки в прізвищі не дало позитивних результатів.

Встановлення даного факту необхідно заявнику для оформлення спадкування після смерті його матері.

В судовому засіданні представник заявника ОСОБА_3 підтримала заявлені вимоги та просила суд їх задовольнити.

Представник заінтересованої особи – Відділу реєстрації актів цивільного стану Тальнівського районного управління юстиції Черкаської області в судове засідання не з'явився, надав до суду  про розгляд справи за відсутності представника.

Свідок ОСОБА_4 суду пояснила, що вона  знає покійну із 1980 року і у селі  Майданецьке Тальнівського району Черкаської області її весь час називали ОСОБА_2 або ОСОБА_2. Заявник є її  єдиною дитиною і він їй доводиться рідним сином.

Свідок  ОСОБА_6 суду пояснила, що покійну ОСОБА_2 знає із 1972 року, так як весь час до її смерті проживали разом на одній вулиці у с.Майданецьке Тальнівського району і у неї є син ОСОБА_1 1950 року народження, який в даний час  проживає у  смт Новоархангельську.

З урахуванням наведеного у суду немає підстав ставити під сумнів достовірність і правдивість фактів, повідомлених свідками. Дані про їх заінтересованість в результаті розгляду справи відсутні, їх показання об'єктивно підтверджуються та не суперечать іншим зібраним у справі доказам.

У відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 256 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення родинних відносин між фізичними особами.

Заслухавши пояснення представника заявника, свідків,дослідивши докази в сукупності з іншими матеріалами справи, суд вважає, що заява обґрунтована та підлягає задоволенню, оскільки в судовому засіданні встановлено, що згідно копії свідоцтва про народження ОСОБА_2 народилась 14.03.1926 року.

Копією свідоцтва про смерть засвідчується, що ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Майданецьке Тальнівського району Черкаської області .

Згідно копії свідоцтва про народження ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_4 та його матір'ю записана ОСОБА_2, відомості про батька — ОСОБА_5.

Відповідно до копії довідки Майданецької сільської ради Тальнівського району Черкаської області засвідчується, що ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 дійсно постійно проживала в с. Майданецьке Тальнівського району Черкаської області до дня смерті ІНФОРМАЦІЯ_1.

Довідою Майданецької сільської ради Тальнівського району Черкаської області та  копією особового рахунку домогосподарства засвідчується, що згідно погосподарських книг сільської ради від 1955-1957 років в АДРЕСА_1 проживала ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 разом із сином ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_4 і ОСОБА_2 проживала за вказаною адресою із 1950 року до дня смерті ІНФОРМАЦІЯ_1.

За таких обставин судом достовірно встановлено, що ОСОБА_1 доводиться рідним сином покійної ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Майданецьке Тальнівського району Черкаської області і встановлення даного факту необхідно заявнику для оформлення спадкування після смерті матері як рідного сина.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 213, 214, 215, 258, 259 ЦПК України, суд,-

В И Р І Ш И В:

Заяву задовольнити.

Встановити факт, що має юридичне значення про те, що ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_4 уродженець с. Майданецьке Тальнівського району Черкаської області являється рідним сином ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 в с. Майданецьке Тальнівського району Черкаської області.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Кіровоградської області через Новоархангельський районний суд шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги, а у разі, якщо особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація