Судове рішення #12760230

Справа № 2-8288/10

З А О Ч Н Е     Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М         У К Р А Ї Н И

17 грудня 2010 року Малиновський районний суд м. Одеси в складі:

головуючого судді Дрішлюка А.І.,

при секретарі судового засідання – Алманової І.Г.,  

розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Одесі цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя  особа – ЖБК «Жовтневий – 6» про визнання права власності в порядку спадкування за заповітом, –

В С Т А Н О В И В :

В Малиновський районний суд м. Одеси звернулася ОСОБА_1 з позовною заявою до ОСОБА_2, третя  особа – ЖБК «Жовтневий – 6» про визнання права власності в порядку спадкування за заповітом (а.с. 3-4).

В обґрунтуванні своїх вимог вона зазначила, що після смерті її чоловіка – ОСОБА_3, вона є єдиним спадкоємцям спадкового майна, оскільки на її ім’я  померлим був зроблений заповіт. Але при звернені до нотаріальної контори з питанням прийняття спадщини її було відмовлено в зв’язку з  відсутністю, належним чином оформлених, правоустановчих документів, тому вона змушена звернутися до суду.

Представник відповідача у судове засідання не з’явився, подав заяву про визнання позовних вимог та розгляд справи у його відсутності   (а.с. 41).  Суд у зв’язку з неявкою відповідача в судове засідання в порядку статті 169 ЦПК України, зі згоди позивача ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.

Суд, перевіривши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

У судовому засіданні встановлено, що чоловік позивачки – ОСОБА_3, який був членом ЖБК «Жовтневий - 6» з 1989 року,  повністю виплатив пай за квартиру АДРЕСА_1, що підтверджується довідкою ЖБК «Жовтневий - 6» (а.с.10) . Згідно технічного паспорту на зазначену квартиру, її загальна площа складає 61,7 кв.м. Згідно висновку експертів ТОВ „Інтерконсалт Плюс” квартира АДРЕСА_1 відповідає будівельним, протипожежним та санітарним нормам. Згідно зі ст.15 Закону України „Про власність”, який має зворотню силу в часі, член житлового, житлово-будівельного, дачного, гаражного чи іншого кооперативу або товариства, який повністю  вніс свій пайовий внесок за квартиру, дачу, гараж, іншу будівлю або приміщення, надані йому в користування, набуває права власності на це майно.

22 серпня 2008 року ОСОБА_3  склав заповіт за №3-3219, згідно якого усе своє майно, де б воно не знаходилось, та з чого б воно не складалось він заповів ОСОБА_1 (а.с.8) . Цей заповіт був посвідчений державним нотаріусом Сьомої Одеської державної нотаріальної контори – Михалковою Л.І. .

ОСОБА_3  помер 19.05.2010 року, про що в Книзі реєстрації смертей 20.05.2010 року було зроблено відповідний актовий запис за №2279 та Першим Приморським в ідділом реєстрації актів цивільного стану Одеського міського управління юстиції було видано Свідоцтво про смерть (а.с.7).  

Згідно зі ст. 1223 ЦК України право на спадкування мають особи, визначені у заповіті. Відповідно до  ст.ст. 1233, 1236 ЦК України заповітом є особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті, а заповідач має право охопити заповітом права та обов’язки, які йому належать на момент складення заповіту, а також ті права та обов’язки, які можуть йому належати у майбутньому. Заповідач має право скласти заповіт щодо усієї спадщини або її частини.  Згідно зі ст. 1268 ЦК України спадкоємець,  який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини,  вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку,  встановленого статтею 1270  цього  Кодексу, він не заявив про відмову від неї. Позивачка   на час відкриття спадщини постійно проживала зі спадкодавцем та не заявляла про відмову від неї.

Як вбачається з відповіді Сьомої одеської державної нотаріальної контори (а.с.44),  позивачка у встановлений законом строк   звернулася із заявою про прийняття спадщини за заповітом, але в зв’язку з відсутністю правоустановчого документу  їй було відмовлено.

Згідно зі ст. 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути, зокрема визнання права. Таким чином, суд  вважає, що зібрані по справі докази та встановлені судом фактичні обставини справи, дозволяють задовольнити позов ОСОБА_1 в повному обсязі.  

Згідно зі ст. 217 ЦПК України суд,  який  ухвалив  рішення,  може визначити порядок його виконання,  вжити заходів  для  забезпечення  його  виконання,  про  що  зазначає  в рішенні.

Керуючись  ст.ст.16, 1218, 1223, 1258, 1261, 1262  ЦК України, ст.ст. 1, 3, 10, 11, 60,  130, 208, 209, 212, 213-215, 217  ЦПК України,  суд –  

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя  особа – ЖБК «Жовтневий – 6» про визнання права власності в порядку спадкування за заповітом – задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на квартиру АДРЕСА_1, яка складається з: 6 - житлова кімната, площею 17,2 кв.м., 7- житлова кімната, площею 13,8 кв.м., 4 – кухня, площею 6,1 кв.м., 3 – ванна кімната, площею 2,8 кв.м., 1- коридор, площею 4,3 кв.м., 2- коридор, площею 1,5 кв.м., 5 – веранда, площею 10,1 кв.м., 8 – веранда, площею 5,9 кв.м., загальною площею 61, 7 кв.м.,   в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_3, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1

Встановити порядок виконання рішення, визначивши, що це рішення є підставою для реєстрації за ОСОБА_1 права власності на квартиру АДРЕСА_1, яка складається з: 6 - житлова кімната, площею 17,2 кв.м., 7- житлова кімната, площею 13,8 кв.м., 4 – кухня, площею 6,1 кв.м., 3 – ванна кімната, площею 2,8 кв.м., 1- коридор, площею 4,3 кв.м., 2- коридор, площею 1,5 кв.м., 5 – веранда, площею 10,1 кв.м., 8 – веранда, площею 5,9 кв.м., загальною площею 61, 7 кв.м.,  в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_3, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії, позивачем в загальному порядку, тобто рішення суду позивачем може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції  шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.

Відповідно до статей 231, 232 ЦПК України оскарження заочного рішення відповідачем в апеляційному порядку може мати місце лише в разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення та в разі ухвалення повторного заочного рішення судом першої інстанції. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.

.

ГОЛОВУЮЧИЙ                                         А.І. ДРІШЛЮК      

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація