Судове рішення #12761369

                                                                                                                      Справа № 2 - 4366 / 2010р.

Р І Ш Е Н Н Я

Іменем   України

10 грудня 2010 року         Франківський районний суд м.Львова

в складі: головуючої- судді     Мікули О.І.        

при секретарі-             Горецькій З.В.

з участю представника позивача -         ОСОБА_2

відповідача-                     ОСОБА_4

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4, ВГІРФО Франківського РВ ЛМУ ГУМВСУ у Львівській області про визнання втратившим права на користування житлом та зняття з реєстраційного обліку, суд-

в с т а н о в и в :

    Позивачка звернулася в суд з позовом до відповідачів про визнання ОСОБА_4 таким, що втратив право користування житловою площею за адресою: АДРЕСА_1 та зняття ОСОБА_4 з реєстраційного обліку. Позовні вимоги мотивує тим, що квартира АДРЕСА_1 приватизована і належить їй на праві власності згідно з договором купівлі-продажу від 28.04.2001року. Після придбання даної квартири та одруження з відповідачем 26.05.2001р. у вказану квартиру був прописаний останній 09.07.2001р., однак з 2001 року відповідач у цій квартирі не проживає, комунальні послуги не оплачує, квартиру залишив добровільно, забравши усі свої речі. Вважає, що оскільки відповідач більше шести місяців не проживає в квартирі АДРЕСА_1, тому він втратив право на користування даною квартирою, просить визнати його втратившим право на користування даною квартирою та скасувати реєстрацію відповідача у вказаній квартирі.

    В судовому засіданні представник позивачки- ОСОБА_2, яка діє згідно з дорученням /а.с.46/, підтримала позовні вимоги та пояснила, що відповідач не проживає в квартирі АДРЕСА_1 з 2001 року, комунальні послуги не сплачує, його особистих речей у спірній квартирі немає, квартиру залишив добровільно, поїхавши на роботу у Грецію. Спірна квартира була придбана позивачкою до укладення шлюбу з відповідачем. Лише після реєстрації шлюбу з позивачкою відповідач був зареєстрований у ній. Той факт, що відповідач зареєстрований у квартирі її довірительки, зумовлює необхідність оплачувати комунальні послуги ще й за відповідача, чим порушуються її права, тому просить позов задоволити.

Відповідач- ОСОБА_4 в судовому засіданні проти позову заперечив та пояснив, що він одружився з позивачкою 26.05.2001 року, квартиру позивачка придбала до укладення з ним шлюбу. Після укладення шлюбу він був зареєстрований у квартирі АДРЕСА_1, однак не проживав. У 2001 році він разом з позивачкою поїхали на роботу у Грецію. Спірну квартиру він залишив добровільно, комунальні послуги не оплачував, його особистих речей у квартирі немає, у правоохоронні органи про чинення ним перешкод в користуванні квартирою з заявами не звертався.  Шлюб з позивачкою розірвано 24.07.2007 року. Проживає за адресою: АДРЕСА_2. Разом з тим, вважає, що у задоволенні позову слід відмовити.

    Представник ВГІРФО Франківського РВ ЛМУ ГУ МВС України у Львівській області в судове засідання не з’явився, про місце, день та час розгляду справи належним чином, під розписку, був повідомлений, подали до суду заяву про слухання справи у їх відсутності /а.с.76/, а тому суд вважає за можливе розглянути справу за його відсутності на підставі наявних у справі доказів.

    Заслухавши пояснення представника позивачки та відповідача, з’ясувавши дійсні обставини справи, права та обов’язки сторін, дослідивши зібрані по справі докази у їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

    Як вбачається із свідоцтва про право власності на квартиру від 23.05.2001 року /а.с.8/, договору купівлі-продажу квартири від 28.04.2001року /а.с.5/ та  довідки ЛКП „Південне” від 19.12.2007 року /а.с.9/ квартира АДРЕСА_1 належить на праві власності ОСОБА_3.    

    Разом з тим, відповідно до довідки ЛКП „Південне” від 19.12.2007 року /а.с.9/ в квартирі АДРЕСА_1 09.07.2001р. зареєстрований ОСОБА_4.     Ч.1 ст.163 ЖК України врегульовує питання збереження права на житлову площу в квартирах, які перебувають в приватній власності, з її змісту вбачається, що у разі тимчасової відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається займане жиле приміщення у випадках і в межах строків, установлених частиною першою, пунктами 1 і 5 частини третьої і частиною четвертою статті 71 цього Кодексу.

    Відповідно до ч.1 ст.71 ЖК України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.

    Таким чином, у разі відсутності наймача в квартирі, яка перебуває в приватній власності понад шість місяців без поважних причин, він втрачає право користування вказаним житловим приміщенням.

    Згідно з актами ЛКП „Південне” від 04.12.2007 року, 22.08.2007р., 26.10.2007р. та 25.11.2010р. в квартирі АДРЕСА_1 /а.с.10-12, 78/, складених працівниками ЛКП „Південне” ОСОБА_4 зареєстрований, однак не проживає з 2001 року.

    З відповіді Франківського РВ ЛМУ ГУМВСУ у Львівській області /а.с.77/, вбачається, що відповідач ОСОБА_4 на предмет чинення перешкод в користуванні квартирою АДРЕСА_1 на протязі 2001- 2010 років не звертався.

    Відповідно до ч.2 ст.386 ЦК України власник, який має підстави передбачати можливість порушення свого права власності іншою особою, може звернутися до суду з вимогою про заборону вчинення нею дій, які можуть порушити його право, або з вимогою про вчинення певних дій для запобігання такому порушенню.

    Таким чином, суд приходить до висновку, що в судовому засіданні позивачем доведено факт відсутності відповідача в квартирі АДРЕСА_1 без поважних причин понад шість місяців; крім того, сам відповідач в судовому засіданні ствердив факт, що він добровільно залишив спірну квартину, у ній не проживав, лише був зареєстрований, особистих його речей у даній квартирі немає, комунальних послуг не сплачував, позивачка придбала квартиру до укладення з ним шлюбу, він був зареєстрований у спірній квартирі після укладення шлюбу, а тому, враховуючи усе вищенаведене, суд вважає, що позов є підставним та обґрунтованим і підлягає до задоволення.

    Керуючись ст.ст. 10, 60, 209, 212, 214-215, 224-226 ЦПК України, ст.cт. 386,405 ЦК України, ст.ст. 71, 72, 163 ЖК України, суд, -

в и р і ш и в :

    Позов задоволити.

Визнати ОСОБА_4 втратившим право на користування квартирою АДРЕСА_1 та з дня вступу рішення в законну силу знятись з реєстраційного обліку. У випадку невиконання рішення здійснити зняття ОСОБА_4 з реєстрації через відділ реєстрації та міграції громадян Франківського району м.Львова.

На рішення суду може бути подана апеляційна скарга протягом десяти днів з дня його проголошення до апеляційного суду Львівської області через районний суд.

   

    Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація