Судове рішення #12764587

Справа №  22ц – 5427/10                                                                                                   Головуючий у 1інстанції Бойчук П.Ю.

Категорія –67                                                                                                                                               Доповідач – Киця С.І.

                                     

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ   ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

І М Е Н Е М       У К Р А Ї Н И

23 грудня 2010 року

Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Волинської області

 в складі: головуючого - судді  Киці С.І.,

 суддів Матвійчук Л.В.,  Антонюк К.І.

 при секретарі Гнепі П.М.

        за участю заявника ОСОБА_2

                 

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку цивільну справу за заявою ОСОБА_2 про встановлення факту, що має юридичне значення за апеляційною скаргою заінтересованої особи – управління Пенсійного Фонду України в Ковельському районі на рішення Ковельського міськрайонного суду від 8 листопада 2010 року,

В С Т А Н О В И Л А :

Рішенням Ковельського міськрайонного суду від 8 листопада 2010 року заяву ОСОБА_2 про встановлення факту, що має юридичне значення задоволено повністю. Встановлено факт, що має юридичне значення, а саме: ОСОБА_2 з грудня 1995 року по серпень 1996 року включно була нарахована заробітна плата, яка обраховувалась в мільйонах карбованців, а саме: грудень 1995 року – 5890000 українських карбованців, січень 1996 року - 5890000 українських карбованців, лютий 1996 року - 102430000 українських карбованців, березень 1996 року - 5890000 українських карбованців, квітень 1996 року - 8840000 українських карбованців, травень 1996 року - 1261000 українських карбованців, червень 1996 року - 8840000 українських карбованців, липень 1996 року - 5765000 українських карбованців, серпень 1996 року - 13260000 українських карбованців.

Заінтересована особа – управління Пенсійного Фонду України в Ковельському районі подало апеляційну скаргу. Посилається на те, що рішення суду прийняте з порушенням норм матеріального та процесуального права. Просить постановити ухвалу про скасування рішення суду і закрити провадження у справі або залишити без розгляду.

Апеляційна скарга підлягає до часткового задоволення з наступних підстав.

 Відповідно до ст. 256 ЦПК України та роз’яснень Пленуму Верховного Суду України, викладених у п. 1 постанови від 31 березня 1995 року № 5 “Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення”, у судовому порядку можуть бути встановлені факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.  

Звертаючись з заявою до суду про встановлення факту, що має юридичне значення, ОСОБА_2 мотивувала її тим, що при оформлені пенсії було виявлено нарахування в період з грудня 1995 року по серпень  1996 року заробітної плати в українських карбованцях, однак не в розряді мільйонів, а в розряді тисяч. Ця обставина впливає на розмір її пенсії. Отже, в даному випадку ОСОБА_2 не погоджується із розміром заробітної плати, який був взятий заінтересованою особою – управлінням Пенсійного Фонду України у Ковельському районі, для обчислення пенсії.

У листі головного управління Пенсійного Фонду України у Волинській області від 19 серпня 2010 року № 121/С-05 на ім’я заявника зазначено, що територіальним управлінням проведена зустрічна перевірка достовірності видачі довідок про заробіток для призначення пенсії і встановлено, що вказані суми відповідають первинним документам. Рішення про відмову про задоволення вимог викладених у зверненні заявник може оскаржити в судовому порядку.

Згідно з п.17 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» довідка про заробітну плату  (дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією де працювала особа, яка звертається за пенсією. Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ чи організацій або архівними установами. Установлення заробітку для обчислення пенсії на підставі показів свідків не допускається.

Отже, законодавством визначений порядок видачі довідки про заробітну плату.  

Вимога про встановлення розміру заробітної плати за період з грудня 1995 року по серпень 1996 року не є встановленням факту, що має юридичне значення від якого залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав особи і не підлягає розгляду в суді в порядку цивільного судочинства, оскільки не відноситься до компетенції суду.

Заявник вправі звернутись з адміністративним позовом про оскарження неправомірних дій органів пенсійного забезпечення при обчислені  пенсії.  

Пунктом 1 ч. 1 ст. 205 ЦПК України передбачено, що суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.  А тому, ухвалене у справі судове рішення слід скасувати та закрити провадження у справі.      

            Керуючись ст.ст. 205, ч.1 п.1, 307, 310, 313, 315 ЦПК України, колегія суддів –

У Х В А Л И Л А:

Апеляційну скаргу заінтересованої особи – управління Пенсійного Фонду України в Ковельському районі   задовольнити частково.

Рішення Ковельського міськрайонного суду від 8 листопада 2010 року в даній справі скасувати.

Провадження у справі за заявою ОСОБА_2 про встановлення факту, що має юридичне значення закрити.

 Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили.

       Судді   - // -   підписи

З оригіналом згідно

Суддя апеляційного суду                                                                                      С.І.Киця

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація