Справа № 2-4108/2010р.
УХВАЛА
27 грудня 2010 року Суддя Євпаторійського міського суду АР Крим Шилова О.М. розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 голови «Будинкового комітету «Вєралєкс» м. Євпаторії АР Крим в інтересах ОСОБА_2, зацікавлена особа Євпаторійський виконавчий комітет Євпаторійської міської Ради, 3-тя особа прокурор м. Євпаторії про усунення перешкод в користуванні власністю,
В С Т А Н О В И В:
До Євпаторійського міського суду АР Крим з позовною заявою звернулася ОСОБА_1 голова «Будинкового комітету «Вєралєкс» м. Євпаторії АР Крим в інтересах ОСОБА_2, зацікавлена особа Євпаторійський виконавчий комітет Євпаторійської міської Ради, 3-тя особа прокурор м. Євпаторії про усунення перешкод в користуванні власністю .
Позовна заява позивача підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ст. 118,119,120 ЦПК України.
Згідно з ч. 2, ч.3 ст. 119 ЦПК України позовна заява повинна містити в собі: 1) найменування суду, до якого подається заява; 2) ім’я позивача ( найменування) і відповідача, а також ім'я представника позивача, якщо заява подається представником заявника, їх місце проживання ( перебування), або місце знаходження, поштовий індекс, номер засобів зв'язку, якщо такі відомі; 3) зміст позовних вимог; 4) ціну позову відносно вимог майнового характеру; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; 6) зазначення доказів, підтверджуючих кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування; 7) перелік документів, що додаються до заяви. Позивна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її подання. Д о позовної заяви додаються документи, підтверджуючі сплату судового збору і оплату витрат на інформаційно - технічне забезпечення розгляду справи. У разі пред’явлення особами, які діють на захист прав, свобод та інтересів іншої особи, в заяві повинні бути зазначені підстави такого звернення.
Крім того, до позовної заяви додаються документи, підтверджуючі сплату судового збору і оплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 21 грудня 2005 р. № 1258 встановлені порядок плати і розміри витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільних справ не майнового характеру які визначені в розмірі 37 грн.
Згідно ст.81 ч. 3,4,5 ЦПК України не підлягають оплаті при зверненні до суду і покладаються на сторони після розгляду справи судом витрати на інформаційно-технічне забезпечення у справах про: 1) поновлення на роботі; 2) стягнення заробітної плати, компенсацій працівникам, вихідної допомоги, відшкодування за затримку їх виплати; 3) відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю фізичної особи; 4) стягнення аліментів; 5) визнання батьківства або материнства.
Не підлягають оплаті витрати на інформаційно-технічне забезпечення у справах про: 1) обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи; 2) надання неповнолітній особі повної цивільної дієздатності; 3) надання особі психіатричної допомоги в примусовому порядку; 4) обов'язкову госпіталізацію до протитуберкульозного закладу;5) відшкодування шкоди, завданої особі незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їх посадовою або службовою особою, а так само незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів дізнання, досудового слідства, прокуратури або суду; 6) оголошення фізичної особи померлою внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.
Не підлягають оплаті витрати на інформаційно-технічне забезпечення у справах, в яких, у випадках, встановлених законом, представництво інтересів громадянина або держави в суді здійснює
прокурор.
Не підлягають оплаті витрати на інформаційно-технічне забезпечення у справах про захист прав малолітніх чи неповнолітніх осіб у випадках, якщо представництво їх інтересів у суді відповідно до закону або міжнародного договору, згоду на обов’язковість якого надано Верховною Радою України, здійснюють Міністерство юстиції України та/чи органи опіки та піклування або служби у справах дітей.
Крім того, викладені в заяві обставини, якими він обґрунтовує свої доводи відносно не сплати витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільних справ не підпадають під ті які не оплачуються.
Згідно ст. 30 ЦПК України сторонами в цивільному процесі є позивач і відповідач.
Крім того, позивачу необхідно викласти обставин, якими він обґрунтовує свої вимоги з зазначення доказів, підтверджуючих кожну обставину на яку він посилається та визначитись кому і чим саме створюються перешкоди в користуванні власністю.
Згідно зі ст. 121 ЦПК України, до позовної заяви, що не відповідає вимогам ст. ст. 119, 120 ЦПК України, слід застосувати правила ч.1 ст. 121 ЦПК України, тобто залишити її без руху, надавши позивачеві термін для усунення вказаних недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 119, 120,121 ЦПК України, суддя
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 голови «Будинкового комітету «Вєралєкс» м. Євпаторії АР Крим в інтересах ОСОБА_2 Ісаєвича, зацікавлена особа Євпаторійський виконавчий комітет Євпаторійської міської Ради, 3-тя особа прокурор м. Євпаторії про усунення перешкод в користуванні власністю - залишити без руху, надавши позивачу термін, який не може перевищувати п’яти днів з дня отримання позивачем ухвали, для виправлення вказаних недоліків.
У випадку, якщо у вказаний термін недоліки позовної заяви не будуть усунені, позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернена позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня винесення ухвали апеляційної скарги.
Суддя О.М.Шилова