Справа №2-a-8/2007р.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
8 травня 2007 р. Куп'янський міськрайонний суд Харківської області в складі: судді Волчек О.О. при секретарі - Кравцовій В.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Куп'янську справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Державної виконавчої служби в Куп'янському районі Харківської області про визнання незаконними дії старшого державного виконавця державної виконавчої служби у Куп'янському районі Харківської області ОСОБА_2 щодо винесення постанови про відкриття виконавчого провадження по примусовому виконанню виконавчого листа № 2-239/1997 та зобов'язання посадовими особами державної виконавчої служби у Куп'янському районі Харківської області, а саме, державним виконавцем державної виконавчої служби у Куп'янському районі Харківської області ОСОБА_2. та начальником ДВС у Куп'янському районі Харківської області ОСОБА_3 чи іншу посадову особу, яка відповідно до чинного законодавства заміняла ОСОБА_4, усунути порушення у виконавчому провадженні по примусовому виконанню виконавчого листа № 2-239/1997 року, про стягнення аліментів з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_5,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся з адміністративним позовом до Державної виконавчої служби в Куп'янському районі Харківської області у якому просить визнання незаконними дії старшого державного виконавця державної виконавчої служби у Куп'янському районі Харківської області ОСОБА_2 щодо винесення постанови про відкриття виконавчого провадження по примусовому виконанню виконавчого листа № 2-239/1997 та зобов'язання посадовими особами державної виконавчої служби у Куп'янському районі Харківської області, а саме, державним виконавцем державної виконавчої служби у Куп'янському районі Харківської області ОСОБА_2. та начальником ДВС у Куп'янському районі Харківської області ОСОБА_3 чи іншу посадову особу, яка відповідно до чинного законодавства заміняла ОСОБА_4, усунути порушення у виконавчому провадженні по примусовому виконанню виконавчого листа № 2-239/1997 року, про стягнення аліментів з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_5 у розмірі % частини на утримання сина ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1 відповідно до вимог Закону України «Про виконавче провадження», Інструкції про проведення виконавчих дій, затвердженої Наказом Міністерства юстиції України за № 74/5 від 15.12.1999 р. та Положення про Єдиний державний реєстр виконавчих проваджень, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України за № 43/5 від 20.05.2003 р.
У судовому засіданні представником відповідача подано клопотання про закриття справи, у зв'язку з тим, що на підставі п.1 ст. 157 КАС України її не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства. Крім того, в клопотанні вказано, що згідно ст. 383 ЦПК України учасники виконавчого провадження та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до суду їз скаргою, якщо вважають,
2
що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи, а в свою чергу ст. 181 КАС України зазначає, що учасники виконавчого провадження,( крім державних виконавця) ти особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб, тобто позов ОСОБА_1 не належить до розгляду в порядку адміністративного судочинства, так як ЦПК України визначено порядок оскарження дій чи бездіяльності посадових органів ДВС при виконанні судових рішень.
Позивач проти задоволення клопотання заперечував, посилаючись на те, що згідно до ст. 7 Прикінцевих та перехідних положено КАС України після набрання чинності цього Кодексу скарги, що виникають з адміністративно-правових відносин, розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. Крім того, позивач вказав, що відповідно до ст. 9 Прикінцевих та перехідних положень ЦПК України заяви і скарги у справах, що виникають з адміністративно-правових відносин, подані до набрання чинності цим Кодексом за правилами, встановленими главами 29-32 ЦПК України 1963 року, розглядаються в порядку, встановленому Адміністративним процесуальним кодексом України.
Вислухавши доводи сторін, суд вважає, що клопотання підлягає задоволенню, а справа- закриттю з таких обставин.
Відповідно до ст. 49 КАС України особи, які беруть участь у справі мають право заявляти клопотання, які згідно до ст.133 вказаної норми закону вирішуються судом негайно після того, як буде заслухана думка інших присутніх у судовому засіданні осіб, які беруть участь у справі.
Особи, які беруть участь у справі, мають право звернутися з клопотанням на всіх стадіях судового розгляду, оскільки іншого порядку не передбачено.
Згідно до ч.2 ст.2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до п.1 ч.І ст.157 КАС України суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Як передбачено ст. 181 КАС України, учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи та інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішення, дій та бездіяльності таких осіб.
Як вбачається з материалів справи, ОСОБА_1 є учасником виконавчого провадження і оскаржує дії посадових осіб державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, постановленого в порядку, встановленому для вирішення цивільно-правових спорів, тобто його скарга виникла з цивільно-правових відносин.
В своєму позові ОСОБА_1 не навів жодного доводу про те, що при проведенні виконавчих дій його права, свободи та інтереси були порушені. Крім того, ст. 383 ЦПК України передбачений порядок судового оскарження дій державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби учасниками виконавчого провадження та
3
особами, які залучаються до проведення виконавчих дій, під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до вказаного Кодексу.
Таким чином, оскільки спір, за вирішенням якого ОСОБА_1 звернувся до суду, виникає з цивільно-правових відносин, і для якого цивільно-процесуальним законодавством України встановлений інший порядок судового провадження, він не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства і тому справа підлягає закриттю відповідно до п.1 ч.І ст. 157 КАС України.
Керуючись ст.ст. 133, 157, 165 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Клопотання відповідача задовольнити. Провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Державної виконавчої служби у Куп'янському районі Харківської області закрити.
Роз'яснити позивачеві його право звернутися до суду у порядку цивільно-процесуального судочинства.
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 5 днів з дня її проголошення через Куп'янський міськрайонний суд Харківської області та подачею апеляційної скарги протягом 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя О.О.Волчек