Справа № 6-50 /10
У Х В А Л А
28 грудня 2010р. Вільногірський міський суд Дніпропетровської області
у складі головуючого судді Болоніної М.Б.
при секретарі Шараповій О.О.,
за участю заявника ОСОБА_1
представника заінтересованої особи КП «ВО ЖКГ» Тогоєвої О.М.
представника заінтересованої особи ВДВС Нечай Л.А.
заінтересованої особи ОСОБА_4.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Вільногірськ цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про заміну сторони виконавчого провадження по стягненню заборгованості по оплаті житлово-комунальних послуг,
В С Т А Н О В И В:
До суду звернувся ОСОБА_1 із заявою, де зазначає, що згідно судового наказу, виданого Вільногірським міським судом 30.06.2009р., з нього на користь КП «ВО ЖКГ м. Вільногірська» стягнуто заборгованість по оплаті житлово-комунальних послуг у сумі 4000грн. та у відшкодування судових витрат 43грн.75коп., стягнення за судовим наказом проводиться примусово з його заробітної плати за місцем роботи. У жилому приміщенні, по якому виник борг по комунальних платежах, заявник проживав нетривалий час, а саме з 23.05.2008р. по 14.11.2008р., тобто у період, який зазначено у судовому наказі, він послуг стягувача не отримував. У той же час квартирою постійно користується його колишня дружина ОСОБА_4, яка є споживачем послуг, у зв’язку з чим сторону у виконавчому провадженні необхідно замінити на іншого боржника – ОСОБА_4, яка проти цього не заперечує.
Заявник вважає, що він, як сторона виконавчого провадження, вибув внаслідок відсутності боргових зобов’язань, тому ОСОБА_4 є правонаступником боржника і повинна нести усі обов’язки по відшкодуванню заборгованості.
У судовому засіданні заявник свою заяву підтримав, суду пояснив, що перебував у зареєстрованому шлюбу з ОСОБА_4 до 2008р., влітку 2010р. з квартири виписався, квартирою не користується і не має наміру користуватись.
Представник заінтересованої особи КП «ВО ЖКГ м.Вільногірська» заперечувала проти задоволення заяви, вважаючи, що законних підстав для заміни боржника не існує, ОСОБА_4 не є правонаступником заявника щодо сплати заборгованості, оскільки у період, за який нараховано борг, заявник та члени його сім’ї споживали комунальні послуги.
Представник заінтересованої особи відділу ДВС Вільногірського міського управління юстиції висловила думку, що заява не підлягає задоволенню, ОСОБА_1 є належним боржником, з якого повинна стягуватись заборгованість.
Заінтересована особа ОСОБА_4 заперечень проти заяви не надала.
Дослідивши матеріали справи, у тому числі договір найму жилого приміщення у АДРЕСА_1, укладений з ОСОБА_1 (ар.с.5-6), довідки про паспортну реєстрацію членів сім’ї заявника (ар.с.7,21), витяг з особового рахунку по нарахуванню заборгованості (ар.с.8), рішення виконавчого комітету Вільногірської міської ради від 28.09.2008р. №696 «Про зміну договору найму жилого приміщення АДРЕСА_2 на вимогу членів сім’ї наймача», згідно якого з ОСОБА_1 укладено договір найму 3-кімнатного жилого приміщення у АДРЕСА_1 та відкрито окремий особистий рахунок (ар.с.9), заяву ОСОБА_1 від 22.09.2008р. щодо розподілу заборгованості по комунальних послугах, яка нарахована по кватирі №187-188 станом на 01.10.2008р. (ар.с.10), судовий наказ Вільногірського міського суду від 30.06.2009р. на стягнення з ОСОБА_1 заборгованості по оплаті житлово-комунальних платежів у сумі 4000грн. (ар.с.11), фотокопії аркушів паспорту ОСОБА_1, згідно яких його шлюб з ОСОБА_4 зареєстровано 01.07.2006р., розірвано 05.08.2009р., 23.05.2008р. він зареєстрований у квартиру у АДРЕСА_3, знятий з реєстрації 14.11.2008р., цією ж датою зареєстрований у квартиру у АДРЕСА_4, знятий з реєстрації 18.05.2010р. (ар.с.31), довідки бухгалтерії філії «ВГМК» ЗАТ «Кримський ТИТАН» щодо утримання заборгованості з заробітної плати ОСОБА_1 (ар.с.32,33), суд доходить висновку, що заява задоволенню не підлягає.
У відповідності до ст.378 ЦПК України та ст.11 Закону України «Про виконавче провадження» у разі вибуття однієї з сторін виконавчого провадження суд за заявою сторони вирішує питання про заміну сторони її правонаступником.
Під час судового розгляду справи з пояснень учасників процесу та письмових матеріалів було встановлено, що заборгованість по житлово-комунальних платежах, яка підлягає стягненню з ОСОБА_1, нарахована стягувачем за період з вересня 2006р. по травень 2009р., у цей період ОСОБА_1 перебував у шлюбі з ОСОБА_4, з травня 2008р. зареєстрований у жилому приміщенні у АДРЕСА_1, у вересні 2008р. прийняв на себе борг по квартирі за попередні роки, тобто його ствердження, що він не був споживачем комунальних послуг, позбавлені підстав.
Крім того, не можна вважати вибуття заявника з квартири на інше місце проживання як вибуття сторони виконавчого провадження, питання щодо розподілу боргу між ним та його колишньою дружиною ОСОБА_4 заявник має право вирішити шляхом пред’явлення позову до неї.
Керуючись ст.ст.209,210 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В:
У задоволенні заяви ОСОБА_1 про заміну сторони виконавчого провадження по стягненню заборгованості по оплаті житлово-комунальних послуг відмовити.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до апеляційного суду Дніпропетровської області через Вільногірський міський суд протягом 5 днів з дня її проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення ухвали, можуть подати апеляційну скаргу протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Копію ухвали в порядку ст.222 ЦПК України направити учасникам процесу, які не були присутні в судовому засіданні під час проголошення ухвали.
СУДДЯ М.Б. БОЛОНІНА