Справа № 2-6176/10 р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 листопада 2010 року Ленінський районний суд м. Донецька у складі:
головуючого судді: Стародубцева
при секретарі: Совенко А.В.
за участю сторін, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Донецька цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини , -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулася до суду з позовом до відповідача про стягнення аліментів на своє утримання в період навчання.
В судовому засіданні позивачка підтримуючи позов зазначила, що її батьки ОСОБА_3 та ОСОБА_2 знаходяться у зареєстрованому шлюбі, але однією сім»єю не мешкають. Вона проживає з матір’ю та повністю знаходиться на її утриманні, так як навчається у Донецькому інституті психології та підприємництва на другому курсі. Заробіток матері маленький, тому вони залишились у дуже скрутному матеріальному становищі. Вважає, що відповідач має можливість надавати їй матеріальну допомогу в розмірі 1/4 частини з усіх видів прибутку. Просила стягнути з відповідача на її користь щомісячно аліменти у розмірі 1/4 частини з усіх видів доходів до досягнення нею 23-х років.
Відповідач у судовому засіданні позовні вимоги визнав частково, не заперечував проти стягнення з нього аліментів на користь доньки на її утримання у розмірі 1/6 частини від його усіх видів доходу, до закінчення нею навчання.
Суд, вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що батьками позивачки є ОСОБА_3 та ОСОБА_2 (а.с.5), які знаходяться у зареєстрованому шлюбі. З серпня 2009р. вони не мешкають однією сім»єю. Позивачка навчається у Донецькому інституті психології та підприємництва на другому курсі.(а.с.6).
Згідно ст. 199 СК України, якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв’язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов’язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.
З урахуванням матеріального становища позивачки та відповідача, суд вважає, що на утримання позивачки на її користь з відповідача необхідно стягнути аліменти в розмірі 1/6 частини від усіх видів заробітку до закінчення навчання, але не більше чим до досягнення двадцяти трьох років.
У відповідності зі ст. 88 СК України, ст. 3 Декрета Кабінету Міністрів України «Про державне мито» з відповідача на користь держави необхідно стягнути державне мито у розмірі 51 гривень, а також на витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 120,00 гривень.
На підставі ст.ст. 182, 199, 200 СК України, 88 ЦПК України та керуючись ст.ст. 213-215 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги ОСОБА_1 про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини задовольнити частково .
Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Донецька, щомісячно на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 аліменти на її утримання у розмірі ј частини з усіх видів доходу, але не менш ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 24 вересня 2010 року до закінчення навчання, але не більше чим до досягнення ОСОБА_1 двадцяти трьох років, тобто до 24 вересня 2016 р.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір у розмірі 51 гривень, а також витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 120,00 гривень.
Рішення у частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Надруковано у нарадчій кімнаті.
Суддя: