Судове рішення #12800837

                                                                                                  Справа № 2-2195/2010р .

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

17 грудня 2010 року Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області  в складі: головуючого  - судді  Вуїва О.В.,  при секретарі –  Кашарайло А.А.,

за участю: позивачки ОСОБА_1, відповідача ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вознесенську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ майна подружжя,

                                   

ВСТАНОВИВ:

В листопаді 2010 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про поділ майна подружжя   в якому вказувала, що з 24 січня 2003 року по 24 жовтня 2010 року вона перебувала в зареєстрованому шлюбі з відповідачем.

В період шлюбу за час спільного проживання подружжям за спільні кошти було придбане майно, а саме будинок АДРЕСА_1

Оскільки згода про добровільний поділ спірного майна сторонами не досягнута, а тому позивачка, враховуючи рівність часток подружжя, просила на підставі ст.ст. 60, 69-70 СК України, ст. 372 ЦК України розподілити майно подружжя, визнавши за нею право власності на 1/2 частку житлового будинку АДРЕСА_1

В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 свої вимоги підтримала в повному обсязі, надала пояснення, аналогічні викладеним в позові, вказуючи на відсутність іншого майна, що підлягає поділу між ними в судовому порядку.  

 Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні позовні вимоги визнав повністю, вказуючи на відсутність іншого майна, що підлягає поділу між ними в судовому порядку.  

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи   в межах заявлених позовних вимог та на підставі наданих сторонами доказів, суд прийшов до висновку про необхідність застосування наслідків визнання позову відповідачем, передбачених ст. 174 ЦПК України, оскільки таке визнання не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

Зокрема, судом встановлено, що з 24 січня 2003 року по 24 жовтня 2010 року сторони перебували в зареєстрованому шлюбі.

В період шлюбу за час спільного проживання подружжям за договором купівлі-продажу було придбане майно, а саме будинок АДРЕСА_1

Покупцем за договором купівлі-продажу спірного майна виступав ОСОБА_2.

Згідно ст. 60 СК України майно, набуте подружжям за час шлюбу належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба, тощо) самостійного заробітку (доходу).

Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя.

Пленум Верховного Суду України в своїй постанові №11 від 21 грудня 2007 року «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя» (далі – постанова Пленуму) зазначає, що спільною сумісною власністю подружжя, що підлягає поділу, можуть бути будь-які види майна, за винятком тих, які згідно із законом не можуть їм належати (виключені з цивільного обороту), незалежно від того, на ім’я кого з подружжя вони були придбані чи внесені грошовими коштами, якщо інше не встановлено шлюбним договором чи законом.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 69, ч. 1 ст. 71 СК України дружина і чоловік мають право на поділ майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності, незалежно від розірвання шлюбу, яке ділиться між ними в натурі. Поділ здійснюється за взаємною згодою подружжя, а в разі недосягнення згоди – судом.

Положення ч.ч. 1, 3 ст. 70 СК України, п. 30 постанови Пленуму вказують на те, що в разі поділу майна, що є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором.

За таких обставин, враховуючи рівність часток подружжя, суд вважає, що позивачка має право на 1/2 частку спірного майна, а тому її вимоги є обгрунтованими та підлягають повному задоволенню.

Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 174, 209, 212, 213, 214, 215 ЦПК  України, суд,

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ майна подружжя задовольнити повністю.

Поділити спільне майно ОСОБА_2, визнавши за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1   право власності на 1/2 частку   житлового будинку АДРЕСА_1

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Миколаївської області через міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення.

Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення,  можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя:       /підпис/                                                        Вуїв О.В.      

Згідно з оригіналом: суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація