Судове рішення #12801428

Справа № 2-а-686/2010р.

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М  У К Р А Ї Н И

          28 грудня 2010 року Снігурівський районний суд Миколаївської області в складі: головуючого - судді КРІЛЬ М.Д.,

             при секретарі – Коренець Н.А.,

розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Снігурівка справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Снігурівському районі Миколаївської області про визнання неправомірними дій ПФ та зобов’язання здійснити перерахунок пенсії,

В С Т А Н О В И В:

         ОСОБА_1 20 грудня 2010 року звернулася в суд з даним позовом. В заяві послалася на те, що з 2002 року отримує пенсію за віком та продовжує працювати до даного часу. В грудні 2010 року звернулася до відповідача з заявою про перерахунок пенсії на підставі Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», але їй відмовлено в перерахунку пенсії з урахуванням показника середньої заробітної плати за 2009 рік, а тому просить визнати дії пенсійного фонду щодо відмови в перерахунку пенсії неправомірними та зобов’язати відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії, виходячи з розміру середньої заробітної плати в 2009 році.

        В судове засідання позивачка не з’явилася, але надала заяву про слухання справи у її відсутність. Позовні вимоги підтримала.

        Представник відповідача до суду не з’явився, але надав суду заяву про слухання справи у його відсутність. Позовні вимоги не визнав.  

        Дослідивши докази, суд встановив слідуюче.

        ОСОБА_1 отримує пенсію за віком, яку їй призначено з 14 квітня 2002 року і довічно, що стверджується копією пенсійного посвідчення НОМЕР_1, виданого 05.08.2002 року.

        Як вбачається з записів трудової книжки на ім'я позивачки, ОСОБА_1 продовжує працювати після призначення пенсії по даний час вчителем в загальноосвітній школі. Таким чином, отримала право на перерахунок пенсії, з урахуванням страхового стажу, після її призначення.

         8 грудня 2010 року позивачка звернулася з заявою до відповідача про проведення перерахунку пенсії за період з 2008 року по 2010 рік, виходячи з розміру середньої заробітної плати за 2009 рік, але їй в цьому було відмовлено.    

         Відповідно до листа начальника УПФУ Снігурівського району від 16 грудня 2010 року за вих.№7436/01, відповідач на звернення ОСОБА_1 від 8.12.2010 року про проведення перерахунку пенсії, обґрунтував застосування показника середнього заробітку за 2007 рік відсутністю рішення щодо відновлення дії ст.ст.40,42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" після визнання неконституційними змін, внесених Законом України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" і керуванням п.п.3 п.11 Постанови КМУ від 28 травня 2008 року №530 "Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян".

        Згідно ст. 46 Конституції України, що має найвищу юридичну силу (ст.8 Конституції України) громадяни мають право на соціальний захист у випадках, передбачених законом.

        Статтею 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" №1058-IV від 09 липня 2003 року із змінами і доповненнями визначається право застрахованої особи, яка після призначення пенсії продовжувала працювати на перерахунок розміру пенсійної виплати не раніш як через два роки після попереднього перерахунку, що здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія або за періоди страхового стажу, зазначені в ч.1 ст.40 цього Закону. Порядок визначення заробітної плати  (доходу) міститься у ч.2 ст.40 цього ж Закону і включає застосування показника середньої заробітної плати за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії.

        Законом України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" зміст ст.ст. 40,42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" №1058-IV від 09 липня 2003 року із змінами і доповненнями, було викладено у новій редакції. При цьому врахування показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу у цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески за календарний рік, що передує року звернення за перерахунком для визначення розміру заробітної плати за періоди страхового стажу - не скасовувалося.

        Після рішення Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року щодо визнання неконституційними змін положень ст.ст.40,42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", внесених Законом України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" відновилася їх первина редакція.

          Крім того, п.п.3 п.11 Постанови КМУ від 28 травня 2008 року №530 "Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян", на застосування якої посилається відповідач, також передбачено, що у разі коли застрахована особа після призначення пенсії відповідно до Закону продовжувала працювати, проводиться перерахунок пенсії, у тому числі із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу у цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії.

         Відсутність в тексті частини 4 статті 42 Закону №1058-IV (в редакції, яка діє з 22 травня 2008 року) порядку визначення показника заробітної плати, на що також посилається відповідач, не перешкоджає застосуванню правил п.11 Постанови №530 та не дає право пенсійним органам самим визначати рік, за який такий показник застосовується.

         Інші нормативні документи, які б регулювали спірне питання відсутні.

        Таким чином, позивачка має право на перерахунок пенсії, за яким вона звернулася в грудні 2010 року, із застосуванням показника заробітної плати (доходу) у середньому на одну особу у цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески за 2009 рік.

        Суд вважає, що відмова відповідача провести перерахунок пенсійної виплати у відповідності до діючого законодавства є безпідставною, а отже позов є обґрунтованим і таким, що підлягає до задоволення.

              Керуючись ст.ст.122,138,158-163 КАС України, суд  -

П О С Т А Н О В И В:

       Адміністративний позов ОСОБА_1 – задовільнити.

       Визнати протиправною відмову Управління пенсійного фонду України в Снігурівському районі Миколаївської області щодо перерахунку пенсії ОСОБА_1.

        Зобов’язати Управління пенсійного фонду України в Снігурівському районі  Миколаївської області провести нарахування та послідуючу виплату розміру пенсії з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії за віком ОСОБА_1 у відповідності з положеннями ст.ст.40,42 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" №1058-IV від 09 липня 2003 року у редакції, чинній на момент звернення позивачки про проведення перерахунку пенсії.

          Стягнути з Державного бюджету на користь ОСОБА_1 судовий збір в сумі 3 (три) грн. 40 коп.

          Копію постанови направити сторонам.

         Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Одеського апеляційного адміністративного суду протягом 10-ти днів з дня її проголошення, через Снігурівський районний суд.

                       СУДДЯ:

  • Номер: 1604/16
  • Опис: поновлення пропущеного строку для звернення до суду та зобов’язання здійснити перерахунок та нарахування недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги " Дітям війни"
  • Тип справи: Адміністративна апеляційна скарга
  • Номер справи: 2-а-686/2010
  • Суд: Харківський апеляційний адміністративний суд
  • Суддя: Кріль Микола Дмитрович
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 12.03.2016
  • Дата етапу: 12.04.2016
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація