справа № 1-113/10/1605
В И Р О К
І М ’ Я М У К Р А Ї Н И
13 грудня 2010 року м. Гребінка
Гребінківський районний суд Полтавської області у складі: головуючого судді Радзівона О.І., при секретарі Кузуб В.В., за участю помічника прокурора Юрченка С.Л., представника потерпілої ОСОБА_1, підсудних ОСОБА_2 та ОСОБА_3, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Гребінці кримінальну справу по обвинуваченню:
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Гребінка, Гребінківського району, Полтавської області, українця, громадянина України, одруженого, на утриманні має двоє малолітніх дітей, освіта базова загальна середня, працюючого різноробочим СФГ «Нове-2», проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, раніше не судимого, у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 185, ч. 1 ст. 122 КК України;
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_5, уродженця с. Блажево, Рокитнівського району, Рівненської області, українця, громадянина України, одруженого, на утриманні дітей не має, освіта базова загальна середня, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_2, в силу ст. 89 раніше не судимого, у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
10 травня 2010 року близько 10 годин 00 хв. підсудній ОСОБА_2, за попередньою змовою з підсудним ОСОБА_3, таємно викрали з пилорами металевий візок, вартість якого згідно висновку товарознавчої експертизи від 27.05.2010 року становить 1030,92 грн., розпорядившись ним на власний розсуд, - здали пункт прийомки металобрухту, спричинивши при цьому ВАТ «Гребінківське» матеріальної шкоди на загальну суму 1030,92 гривень. В ході дізнання викрадене майно було повернуто власнику.
Окрім цього, 10 травня 2010 року, близько 21 год. 00 хв., підсудний ОСОБА_2, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, по місцю свого проживання в АДРЕСА_1, на грунті особистих неприязних відносин, які виникли під час сварки, наніс кулаками та дерев’яною палицею численні удари в різні частини тіла гр. ОСОБА_4, спричинивши їй при цьому тілесні ушкодження, які згідно судово-медичної експертизи № 111 від 30.06.2010 року відносяться до тілесних ушкоджень середнього ступеня тяжкості, як такі, що спричинили тривалий розлад здоров’я.
В судовому засіданні підсудні свою вину визнали повністю, дали щирі покази, у скоєному каються, просять суворо не карати.
На підставі ст. 299 КПК України, за згодою всіх учасників судового процесу, суд визнав недоцільним дослідження доказів стосовно тих фактичних обставин справи допитом підсудних та наявними матеріалами кримінальної справи.
Виходячи з досліджених у судовому засіданні і наявних у справі доказів та показань підсудних, суд вважає, що вина у вчинені інкримінованих злочинів органами досудового слідства повністю доведена, а їх дії вірно кваліфіковані:
-ОСОБА_2 – за ознаками злочинів, передбачених ч. 3 ст. 185 КК України, як таємне викрадення чужого майна(крадіжка), що поєднане з проникненням у житло; та ч. 1 ст. 122 КК України, як умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження, тобто умисне ушкодження, яке не є небезпечним для життя і не потягло за собою наслідків, передбачених у ст. 121 цього Кодексу, але таке, що спричинило тривалий розлад здоров’я.
-ОСОБА_3 – за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України, як таємне викрадення чужого майна(крадіжка), що поєднане з проникненням у житло.
З метою призначення покарання, необхідного і достатнього для виправлення підсудних та попередження у майбутньому нових злочинів, у відповідності до ст. 323 КПК України, суд оцінював докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об’єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом, враховуючи відповідно до ст. 65 КК України ступінь тяжкості вчиненого злочину, особи винних та обставин, що пом’якшують та обтяжують покарання.
Підсудний ОСОБА_2, в силу ст. 89 КК України раніше не судимий, за місцем проживання та роботи характеризується посередньо, на обліку Гребінківського РП Пирятинського МРВ КВІ УДДУ ПВП у Полтавській області не перебуває, у лікарів психіатра та нарколога на обліку не перебуває, примусового лікування не потребує, на протязі 2009-2010 року два рази притягувався до адміністративної відповідальності Гребінківським РВ ГУМВС України в Полтавській області, на утриманні має дві малолітні дитини.
Обставини, що пом’якшують покарання підсудного, суд визначив його явку з повинною, щире каяття та добровільне відшкодування завданої шкоди.
Обставини, що обтяжують покарання підсудного, судом визначено вчинення злочину групою осіб за попередньою змовою та вчинення злочину у стані алкогольного сп’яніння.
Підсудний ОСОБА_3, в силу ст. 89 КК України раніше не судимий, за місцем проживання характеризується посередньо, на обліку у лікаря психіатра не перебуває, до адміністративної відповідальності не притягувався, на обліку Гребінківського РП Пирятинського МРВ КВІ УДДУ ПВП у Полтавській області не перебуває, перебуває на обліку у лікаря нарколога з діагнозом ППР-А, але примусового лікування не потребує, на утриманні немає.
Обставинами, що пом’якшують покарання підсудного, суд визначив його явку з повинною, щире каяття та добровільне відшкодування завданої шкоди.
Обставиною, що обтяжує покарання підсудного, судом визначено вчинення злочину групою осіб за попередньою змовою.
Судові витрати по справі відсутні. Питання про речові докази вирішено у відповідності до ст. 81 КПК України. Заявлено цивільний позов.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 81, 323-324 КПК України, суд, -
З А С У Д И В:
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за ст. 69, ч. 3 ст. 185 КК України до 1 року позбавлення волі, за ч. 1 ст. 122 КК України до 1 року позбавлення волі. В силу вимог ст. 70 К Ураїни за сукупністю злочинів шляхом часткового складання призначених покарань вважати остаточно засудженим до 1 року 2 місяців позбавлення волі. На підставі ст. ст. 75,76 КК України звільнити від покарання з випробувальним терміном на 1 рік, якщо протягом іспитового терміну він не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов’язки:
- не виїжджати за межі України без дозволу кримінально-виконавчої інспекції;
- повідомляти органам кримінально-виконавчої інспекції про зміну місця проживання та роботи;
- періодично з’являтись для реєстрації в органах кримінально-виконавчої інспекції.
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_5 за ст. 69, ч. 3 ст. 185 КК України до 1 року позбавлення волі. На підставі ст. ст. 75,76 КК України звільнити від покарання з випробувальним терміном на 1 рік, якщо протягом іспитового строку він не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов’язки:
- не виїжджати за межі України без дозволу кримінально-виконавчої інспекції;
- повідомляти органам кримінально-виконавчої інспекції про зміну місця проживання та роботи;
- періодично з’являтись для реєстрації в органах кримінально-виконавчої інспекції.
Запобіжний захід підсудним ОСОБА_2 та ОСОБА_3 – підписку про невиїзд – до набрання вироком законної сили залишити без змін.
Речові докази по справі – повернути власнику (ВАТ «Гребінківське»).
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_4 1600 (одну тисячу шістсот) гривень у відшкодування матеріальної шкоди та 900(дев’ятсот) гривень у відшкодування моральної шкоди.
Вирок може бути оскаржений до Апеляційного суду Полтавської області через Гребінківський районний суд Полтавської області учасниками процесу протягом 15 діб з моменту його проголошення, а засудженим в той же строк з моменту вручення його копії.
Суддя підпис О.І. Радзівон
Копія вірно
Ст.секретар
Гребінківського районного суду
Полтавської області В.А.Черниш
- Номер:
- Опис:
- Тип справи: на кримінальну справу (кримінальне провадження), скаргу приватного обвинувачення
- Номер справи: 1-113/10/1605
- Суд: Гребінківський районний суд Полтавської області
- Суддя: Радзівон Олексій Іванович
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 26.07.2010
- Дата етапу: 26.07.2010