Судове рішення #1280662
Справа № 2-278/2007 року

Справа № 2-278/2007 року

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про задоволення позову в зв'язку з його визнанням у попередньому судовому засіданні

10 квітня 2007 року                                                                    смт. Томаківка Дніпропетровської області

Томаківський районний суд Дніпропетровської області в складі:головуючого судді - Тетеревятникова А.П., при секретарі - Мартоновій Н.В., розглянувши на попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа на стороні відповідача ОСОБА_3 - про визнання договору купівлі-продажу житлового будинку дійсним та визнання права власності, -

ВСТАНОВИВ:

позивач звернувся з позовом до суду, в якому просить визнати дійсним укладений з відповідачем 20 березня 2005 року договір купівлі -продажу житлового будинку з господарчими будівлями АДРЕСА_1 та визнати за ним право власності на вказане нерухоме майно.

Свої позовні вимоги позивач мотивує тим, що при укладенні зазначеного договору купівлі-продажу нерухомості, сторонами було досягнуто згоди щодо усіх істотних умов, передбачених чинним законодавством для даного виду правочинів. Так сторонами була обумовлена ціна предмету договору купівлі-продажу, яка склала 7500 гривень, строки передачі нерухомого майна та грошових коштів. В результаті досягнутої між ними домовленості, позивач передав відповідачу узгоджену суму вартості придбаного ним нерухомого майна, а остання у свою чергу передала йому у повне володіння житловий будинок з господарчими будівлями за вищевказаною адресою.

Таким чином, сторони було повністю виконано даний правочин, що підтверджується відповідними письмовими доказами у виді письмової розписки відповідача про отримання від позивача грошової суми вартості проданого будинку, про що останній у свою чергу отримав свідоцтво про право на спадщину за заповітом виданого на ім'я відповідачки державним нотаріусом 13 липня 2004 року, а також витяг про права власності на нерухоме майно від 13 липня 2004 року та технічний паспорт на домоволодіння індивідуального житлового фонду. Отримані ним документи, фактично підтверджували право власності відповідачки на проданий йому житловий будинок з господарчими будівлями. Крім цього, в таких документах зазначено, що співвласником придбаного позивачем нерухомого майна є також ОСОБА_3, яка залучена у справі в якості третьої особи на стороні відповідачки.

ОСОБА_3 також дала свою згоду на продаж позивачу вказаного вище житлового будинку з господарчими спорудами, підтвердженням чого є наявність у останнього свідоцтва про право на спадщину виданого на ім'я першої, державним нотаріусом 13 липня 2004 року та витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно від 13 липня 2004 року Томаківським БТІ.

Після виконання усіх істотних умов укладеного між сторонами договору купівлі-продажу житлового будинку, позивач фактично являється власником нерухомого майна і з того часу став проживати в придбаному ним житлі. На правах власника, ним були проведені ремонтні роботи, пов'язані з благоустроєм житлового будинку та прилеглої до нього території, виконана робота по забезпеченню будинку необхідним обладнанням для комунальних потреб.

На даний час у позивача виникла необхідність в оформленні відповідної документації на житловий будинок, в зв'язку з чим у нього виникли перешкоди пов'язані з тим, що згідно зі ст. 657 ЦК України, договір купівлі-продажу житлового будинку або іншого нерухомого майна повинен бути укладений у письмовій формі і нотаріально посвідчений.

Передбачені вказаною нормою істотні умови договору купівлі-продажу нерухомого майна, фактично між позивачем та відповідачем були виконані. Не виконаною залишається дія щодо нотаріального посвідчення самого правочину, що є невід'ємним чинником юридичної сили даного виду договорів купівлі-продажу нерухомого майна.

Посвідчити договір купівлі-продажу житла в нотаріальному порядку на даний час сторони не мають змоги, оскільки відповідач ухиляється від виконання необхідних дій для посвідчення у нотаріуса його волевиявлення. Крім цього, відповідач після продажу йому будинку постійно проживає в іншій місцевості. Неодноразові звернення позивача до відповідача з вимогою звернутися до нотаріальної контори, позитивних результатів не принесли, а за відсутності згаданої умови, укладений між ними договір купівлі-продажу житлового будинку вважається нікчемним. Тому він змушений був звернутися до суду посилаючись на ч. 2 ст. 220 ЦК України, яка вказує на те, що суд може визнати договір купівлі-продажу нерухомого майна дійсним, якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами.

 

Позивач на попередньому судовому засіданні підтримав свої позовні вимоги і просить розглянути позов на попередньому судовому засіданні.

Відповідач позов визнає повністю, про що надав суду письмову заяву, не заперечує проти визнання правочину дійсним та визнання за позивачем права власності на спірне майно на попередньому судовому засіданні.

Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо ухвалити при проведенні попереднього судового засідання.

Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього Кодексу. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Третя особа на стороні відповідача у своїй письмовій заяві проти позовних вимог не заперечує і також згодна про ухвалення рішення на попередньому судовому засіданні.

Вивчивши усі наявні матеріали справи та заслухавши думку кожної сторони, суд вважає можливим задовольнити позовні вимоги, оскільки вони не суперечать закону, не порушують права, свободи, інтереси інших осіб.

Крім того, суду було доведено, що 20 березня 2005 року між сторонами по справі було укладено договір купівлі-продажу житлового будинку розташованого за № 45, в селі Зелений Гай по вулиці Дзержинського Томаківського району Дніпропетровської області, що підтверджується письмовою розпискою. Така письмова розписка відповідача також вказує на те, що сторонами було виконано усі істотні умови даного правочину, обумовлено та передано суму вартості нерухомого майна, передано відповідні документи та сам житловий об'єкт позивачу.

Зважуючи на те, що сторони досягли домовленості щодо усіх істотних умов вказаного договору купівлі -продажу житлового будинку, згідно з ч. 2 ст. 220 ЦК України є підстави визнати такий правочин дійсним.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 5, 15, 60, 212, 213 ЦПК України, ст. ст. ч. 2 ст. 220, ст. ст. 655-657 ЦК України, суд-

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа на стороні відповідача ОСОБА_3 - про визнання договору купівлі-продажу житлового будинку дійсним та визнання права власності    - задовольнити.

Визнати дійсним укладений 20 березня 2005 року між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 договір купівлі -продажу житлового будинку з господарчими будівлями АДРЕСА_1.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок з господарчими будівлями АДРЕСА_1.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подачі заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Дніпропетровської області через Томаківський районний суд.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація