Судове рішення #128130
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

 

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

Господарський суд Чернігівської області

________________________________________________________________________________________________

14000 м. Чернігів, проспект Миру 20                                        Тел. 7-99-18, факс 7-44-62

 

Іменем України

ПОСТАНОВА

 

 "12" вересня 2006 р.                                                  Справа № 2/219а

           10 год. 33 хв.

 

За позовом:          державної податкової інспекції у Городнянському районі

                              15100, м. Городня. вул. Леніна, 4

до :                        суб'єкта підприємницької діяльності   ОСОБА_1

                              АДРЕСА_1                                         

Про припинення підприємницької діяльності.

                                                                                Суддя Михайлюк С.І.

                                                                                Секретар Фетисова Ю.А.

Представники сторін:

Від позивача: Кузнєцов М.В. д. 1 від 03.04.2006 р. держподатінспектор

Від відповідача: не з'явився

 

Заявлено позов  про припинення підприємницької діяльності суб'єкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1  у зв'язку з тим,  що останній не звітує до податкового органу з моменту реєстрації - 15.03.2004 р.,  та про  зобов'язання  вчинити дії для здійснення процедури державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.

У судовому засіданні представник позивача позов підтримав.

Відповідачем надіслано заяву про розгляд справи без його присутності, заперечень стосовного позовних вимог не подано.

Дослідивши надані докази , суд

ВСТАНОВИВ :

ОСОБА_1 зареєстрований в якості суб'єкта підприємницької діяльності  Городнянською районною державною адміністрацією 26.02.2004 р. за адресою: АДРЕСА_1,    на облік  платника податків взятий 15.03.2004 р.

Згідно з ч. 8 ст. 19 ГК України усі суб'єкти господарювання зобов'язані здійснювати первинний (оперативний) та бухгалтерський облік  результатів  своєї роботи,   складати   статистичну   інформацію,  а  також  надавати відповідно до вимог  закону  фінансову  звітність  та  статистичну інформацію   щодо   своєї  господарської  діяльності,  інші  дані, визначені   законом.

У відповідності з вимогами чинного законодавства, зокрема ст. 4, п.п. 2,3 ч. 1  ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування” від 25.06.1991р. №1251 - ХІІ (далі Закон1251-ХІІ), платник податків зобов'язаний вести бухгалтерський облік, подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів) та сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Згідно з довідкою позивача від 28.07.2006 р.  відповідач заборгованості перед бюджетом не має, не звітує з моменту реєстрації.

У відповідності до ч. 1 ст. 51 ГК України підприємницька діяльність може бути припинена на підставі рішення суду  у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законами.

Відповідно до ч. 2 ст. 46 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців” від 15.05.2003р. № 755-ІV (далі -Закон 755-ІV), неподання фізичною особою -підприємцем протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону, є підставою для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності такої особи.

У разі постановлення відповідного судового рішення проводиться державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи -підприємця (ч. 1 ст. 46 Закону 755-ІV).

Згідно ч. 1 ст. 49 Закону № 755-ІV, суд, який постановив рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, в день набрання таким рішенням законної сили направляє його копію державному реєстратору за місцем реєстрації фізичної особи - підприємця для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.

          Враховуючи викладене, а також керуючись ст.ст.   160-163, 167 п. 6 Прикінцевих та перехідних положень  Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

п о с т а н о в и в:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Припинити підприємницьку діяльність суб'єкта підприємницької діяльності  - фізичної особи ОСОБА_1  (АДРЕСА_1    ідентифікаційний номер НОМЕР_1).

3. В день набрання постановою законної сили направити її копію державному реєстратору  Городнянської районної державної адміністрації.

4. Зобов'язати суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 вчинити дії щодо здійснення процедури державної реєстрації  припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця, передбачені ч. 5 ст. 49, ч.ч. 9, 11 ст. 47 Закону України  “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців”.

 

Постанова  набирає законної сили після  закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано  заяву  про  апеляційне  оскарження,  але апеляційна  скарга  не  була  подана  у встановлений  строк,  постанова  суду    набирає законної сили після закінчення цього строку.

У  разі  подання  апеляційної скарги судове рішення,  якщо його  не  скасовано,  набирає  законної  сили   після   закінчення апеляційного розгляду справи.

          Якщо  строк  апеляційного  оскарження  буде поновлено,  то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.

Постанова  може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду.

Про апеляційне оскарження рішення  суду  першої  інстанції спочатку  подається  заява.  Обґрунтування  мотивів  оскарження  і вимоги до суду апеляційної інстанції  викладаються  в 

апеляційній скарзі.

Заява  про  апеляційне  оскарження  та  апеляційна  скарга подаються до адміністративного суду  апеляційної  інстанції  через суд  першої  інстанції,  який  ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія

апеляційної скарги одночасно  надсилається  особою,  яка  її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява  про  апеляційне  оскарження  постанови  суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення,  а в разі   складення   постанови  у  повному  обсязі  відповідно  до статті 160 цього Кодексу -  з  дня  складення  в  повному  обсязі. Апеляційна  скарга  на  постанову  суду першої інстанції подається протягом  двадцяти  днів  після  подання  заяви   про   апеляційне оскарження.

Апеляційна   скарга  може  бути  подана  без  попереднього подання заяви про апеляційне оскарження,  якщо скарга подається  у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява  про  апеляційне  оскарження  чи  апеляційна скарга, подані  після  закінчення  строків,  встановлених  цією   статтею, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

 

Суддя                                                                                                                        С.І. Михайлюк

         

В повному обсязі постанова виготовлена 12.09.2006р.

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація