Судове рішення #12817039

   

  ЗАОЧНЕ  РІШЕННЯ  

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ   Справа № 2-2618/10  

   

15 листопада 2010 року Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі:  


головуючого судді   Рибакової В.В.  

при секретарі   Затуливітер Н.В.  

за участю позивача   ОСОБА_3.  


розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Нікополі цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до виконавчого комітету Новоіванівської сільської ради Нікопольського району Дніпропетровської області про встановлення факту родинних відносин та визнання права власності на житловий будинок, грошові вклади в порядку спадкування за законом, -  

ВСТАНОВИВ:  

  Позивач звернулася  до суду з зазначеним позовом, посилаючись на наступні обставини.  

ІНФОРМАЦІЯ_1 року  померла її мати – ОСОБА_4.  

Після її смерті залишилося спадкове майно, до якого входить домоволодіння АДРЕСА_1.  

Вона та її брат ОСОБА_5 не зверталися до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, однак прийняли спадщину фактично, так як спільно проживали зі спадкодавцем до моменту його смерті,  а після смерті вступили в управління спадковим майном.  

ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_5 помер. Після його смерті відкрилась спадщина, до якої входять Ѕ частини домоволодіння АДРЕСА_1, а також належні йому за життя грошові вклади у філії № 7898/069 ВАТ «Державний Ощадний Банк України».  

За життя ОСОБА_5 заповіту не склав. Спадкоємцем за законом є позивач, інших спадкоємців немає.  

До нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини вона не зверталась, так як не може документально підтвердити факт родинних відносин зі своєю матір’ю та братом. В її свідоцтві про народження прізвище матері вказано як ОСОБА_5, тоді як у свідоцтві про смерть  - ОСОБА_5. Це ж прізвище вказано і в свідоцтві про народження її брата ОСОБА_5 Різні прізвища пояснює тим, що її мати виходила заміж декілька разів і кожен раз змінювала прізвище.  

Посилається на те, що після смерті брата вона прийняла спадщину фактично, шляхом  вступу в управління спадковим майном.  

Просить встановити факт родинних відносин між нею та ОСОБА_4, ОСОБА_5, визнати за нею право власності на домоволодіння АДРЕСА_1 та на грошові вклади у філії № 7898/069 ВАТ «Державний Ощадний Банк України» у порядку спадкування за законом після смерті її матері ОСОБА_4 та брата ОСОБА_5  

Позивач у судовому засіданні позов підтримала та просила його задовольнити.  

Представник відповідача у судове засідання не з’явився, про час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив.  

Суд зі згоди позивача, суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.  

Вислухавши позивача, допитавши свідків ОСОБА_7, ОСОБА_8, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позовна заява обґрунтована і підлягає задоволенню з наступних підстав.  

У судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року  померла мати позивача - ОСОБА_4. (а.с.9-13,16). Після її смерті залишилося спадкове майно, до якого входить домоволодіння АДРЕСА_1, яке належало померлій на підставі свідоцтва на право власності на житловий будинок від 28.03.1988 року (а.с. 18-21,46).  

    Позивач та її брат ОСОБА_5 не зверталися до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_4, однак прийняли спадщину фактично, шляхом вступу в управління спадковим майном,  також вони проживали зі спадкодавцем до моменту його смерті (а.с.27,28).  

ІНФОРМАЦІЯ_2 року помер брат позивача – ОСОБА_5 (а.с.14,17). Після його смерті відкрилась спадщина, до якої входять Ѕ частини домоволодіння АДРЕСА_1, а також належні йому за життя грошові вклади у філії № 7898/069 Нікопольське відділення № 7898 ВАТ «Державний Ощадний Банк України» на рахунках № НОМЕР_1, № НОМЕР_2, № НОМЕР_3 (а.с.23-26,47).  

За життя ОСОБА_5 заповіту не склав. Спадкоємцем за законом є позивач, інших спадкоємців немає.  

До нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини вона не зверталась, так як не може документально підтвердити факт родинних відносин зі своєю матір’ю та братом. Оскільки в її свідоцтві про народження прізвище матері вказано як ОСОБА_5, тоді як у свідоцтві про смерть  - ОСОБА_5. Це ж прізвище матері вказано і в свідоцтві про народження її брата ОСОБА_5 (а.с. 14). Різні прізвища пояснює тим, що її мати виходила заміж декілька разів і кожен раз змінювала прізвище (а.с. 9,11,12,13,22).  

Свідки ОСОБА_8 та ОСОБА_7 у судовому засіданні, кожен окремо показали, що ОСОБА_4 за дівочим прізвищем ОСОБА_5 являється матір’ю ОСОБА_3, а ОСОБА_5 являється рідним братом останньої по лінії матері, дітей у нього немає.  

Спадкові справи після смерті ОСОБА_4, ОСОБА_5 не заводилися, свідоцтва про право на спадщину не видавалися (а.с.49-51).  

На підставі викладеного суд вважає за можливе встановити факт родинних відносин між позивачем та ОСОБА_4 визнавши останню матір’ю позивача; між позивачем та ОСОБА_5 визнавши останнього братом позивача; визнати за ОСОБА_3  право власності на житловий будинок АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті її матері ОСОБА_4 та брата ОСОБА_5; на грошові вклади з нарахованими відсотками на рахунках  № НОМЕР_1, № НОМЕР_3, № НОМЕР_2 у філії № 7898/069 Нікопольське відділення № 7898 відкритого акціонерного товариства «Державний Ощадний Банк України» в порядку спадкування за законом після смерті її брата ОСОБА_5  

Керуючись ст.ст. 10,11,60,209,212,215,224-226,256 ЦПК України, ст.ст.1218,1220-1223,1226, 1228,1261,1262,1268,1276 ЦК України, -  

    ВИРІШИВ:  

  Встановити юридичний факт, що ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року є рідною матір’ю ОСОБА_3.  

Встановити юридичний факт, що ОСОБА_5, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року є рідним братом ОСОБА_3.  

Визнати за ОСОБА_3 право власності на житловий будинок АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року та після смерті ОСОБА_5, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року.  

Визнати за ОСОБА_3 право власності в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_5, померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 року, на грошові вклади з нарахованими відсотками на рахунках  № НОМЕР_1, № НОМЕР_3, № НОМЕР_2 у філії № 7898/069 Нікопольське відділення № 7898 відкритого акціонерного товариства «Державний Ощадний Банк України».  

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії .  

На рішення може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Дніпропетровської області через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня його проголошення.  

  Суддя:  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація