Судове рішення #12817436

Справа № 22-12865/2010                   Головуючий у 1 Інстанції – Завгородній Є.В.

Категорія                           Доповідач в П інстанції – Єгорова С.М.

У Х В А Л А

                                       

16 грудня 2010 р.      Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Кіровоградської області в складі:

      головуючого:  Єгорової  С.М.

           суддів:   Дуковського О.Л.,  Савченко С.О.

           при  секретарі: Дімановій Т.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Кіровограді апеляційну скаргу Відкритого акціонерного товариства «Державний Ощадний банк України»  на ухвалу Кіровського районного суду м.Кіровограда від 19 жовтня 2010 року в справі за позовом ВАТ «Державний Ощадний банк України» до ОСОБА_2  про відшкодування шкоди, заподіяної несплатою заборгованості по кредитному договору, -

В С Т А Н О В И Л А:

    Ухвалою Кіровського районного суду м.Кіровограда від 19 жовтня 2010 року  закрите провадження в цивільній справі за позовом ВАТ «Державний Ощадний банк України» до ОСОБА_2, Приватного багатогалузевого підприємства «Долорес»  про відшкодування шкоди, заподіяної несплатою заборгованості по кредитному договору.

     ВАТ «Державний Ощадний банк України»  звернулося  з апеляційною скаргою на дану ухвалу,  в якій зазначає, що закривши провадження в справі з підстав непідсудності спору між юридичними особами, суд не вирішив спір між Банком та фізичною особою ОСОБА_2 щодо відшкодування збитків, заподіяних внаслідок злочинних дій по неповерненню кредитних коштів. Просить ухвалу скасувати та ухвалити рішення про задоволення позову і стягнення з ОСОБА_2 на користь Банка 849496 грн. шкоди, заподіяної несплатою заборгованості по кредитному договору.  

            Колегія   суддів, заслухавши  доповідача, пояснення представника позивача, який підтримав свою скаргу, відповідача ОСОБА_2, який заперечував проти неї та вважав ухвалу законною, дослідивши матеріали справи та перевіривши наведені в скарзі доводи, дійшла висновку, що апеляційна скарга  підлягає  задоволенню з таких підстав.

             З матеріалів справи вбачається, що ВАТ «Державний ощадний банк» звернувся з даним позовом, мотивуючи свої вимоги тим, що внаслідок злочинних дій ОСОБА_2, який діяв як керівник ПБП «Долорес» , банку було заподіяно збитки в сумі 849496 грн.  через неповернення кредитних коштів. Відповідно до постанови Ленінського районного суду м.Кіровограда від 19.02.2009 р. ОСОБА_2 звільнено від кримінальної відповідальності за ч.2 ст.367 КК України в зв»язку з амністією, а цивільний позов Банку до ОСОБА_2 у кримінальній справі залишено без розгляду.  Тому ВАТ «Державний Ощадний банк України» звернувся з позовом в порядку цивільного судочинства про відшкодування збитків, заподіяних злочином.

             Ухвалою Кіровського районного суду м.Кіровограда від 16 червня 2009 року до участі в справі як співвідповідача було залучено Приватне багатогалузеве підприємство «Долорес».

             Закриваючи провадження в справі, суд зазначив, що при укладенні спірного кредитного договору між ВАТ «Державний ощадний банк України» і ПБП «Долорес»  та при його виконанні ОСОБА_2  діяв  як директор  підприємства. Тому за шкоду, заподіяну ним як службовою особою,  повинне відповідати ПБП «Долорес», з яким він перебував у трудових відносинах. Тобто існує спір між двома юридичними особами, який підлягає вирішенню в порядку, передбаченому ГПК України, а провадження в цивільній справі  підлягає закриттю.

             З такими висновками суду не можна погодитись.

             Відповідно до ст..ст.10, 11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи в межах  заявлених  позивачем  вимог  та зазначених і доведених ним обставин.  Відповідно до  статті  19 Конституції України, статті 1 ЦПК та  з  урахуванням  положення  частини четвертої  статті 10 ЦПК вийти за межі заявлених вимог (вирішити  незаявлену  вимогу,  задовольнити  вимогу  позивача   у більшому  розмірі,  ніж  було  заявлено)  суд  має  право  лише  у випадках,  прямо передбачених законом.

             З оскаржуваної ухвали вбачається, що суд з власної ініціативи змінив сторони спору і позовні вимоги, закрив провадження в справі за позовом, який не було заявлено ВАТ «Державний Ощадний банк України», проте не вирішив спір між позивачем та ОСОБА_3

            В разі, якщо суд дійшов висновку про безпідставність позовних вимог до ОСОБА_2, то відповідно до вимог ст..ст.208, 213-215 ЦПК України   він повинен був закінчити розгляд справи відносно вказаного відповідача ухваленням рішення про відмову в позові частково або повністю.

             За таких обставин ухвала Кіровського районного суду про закриття провадження  в справі не  є законною і обґрунтованою, тому вона  підлягає скасуванню з направленням справи для продовження розгляду.

    Керуючись  ст..ст.303, 307, 311, 312,313, 314, 315 ЦПК України,  колегія суддів, -   

У  Х  В  А  Л  И  Л  А :

    Апеляційну  скаргу Відкритого акціонерного товариства «Державний Ощадний банк України» задовольнити частково.

                  Ухвалу Кіровського районного суду м.Кіровограда від 19 жовтня 2010 року скасувати, а справу направити до того ж суду для продовження розгляду іншим суддею.   

                   Ухвала набирає  законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів з наступного дня.  

Головуючий:      

Судді:        

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація