Справа № 2-11393/ 2010 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 грудня 2010 року Мелітопольський міськрайонний суд в складі:
головуючого – судді Міщенко Т.М.
при секретарі – Раюшкіній І.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Мелітополі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, виконавчого комітету Мелітопольської міської ради про визнання угоди дійсною, визнання права власності на житловий будинок і самочинно збудовані споруди,
в с т а н о в и в:
Позивач звернувся до суду з позовною заявою, в якій просить визнати дійсним договір купівлі-продажу житлового будинку АДРЕСА_1, укладеного 20.08.2010 р. між ним та ОСОБА_2 та визнати за ним право власності на житловий будинок АДРЕСА_1. Визнати за ним право власності на прибудову (аі-1) розміром 7,27х8,90м., навіс (а-4) розміром 4,83х8,90м., які розташовані на земельній ділянці по АДРЕСА_1. Також зобов’язати КП «ММБТІ» зареєструвати за ним право власності на житловий будинок АДРЕСА_1.
Від позивача надійшла заява з проханням слухати справу у його відсутність, на позові наполягає.
Від представника відповідача виконавчого комітету Мелітопольської міської ради надійшла заява з проханням слухати справу у його відсутність та прийняти рішення по матеріалам, які є в справі.
Від відповідачки ОСОБА_2 надійшла заява з проханням слухати справу у її відсутність, з позовом згодна.
Від третіх осіб ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 надійшли заява з проханням слухати справу у їх відсутність, з позовом згодні.
Від представника третьої особи КП «ММБТІ» надійшло клопотання з проханням розглянути справу за наявними матеріалами, за відсутності представника підприємства, у зв’язку з великою завантаженістю в роботі.
Суд, вивчивши матеріали справи, вважає, що позовну заяву слід задовільнити повністю.
ОСОБА_2 на праві власності належить будинок АДРЕСА_1 на підставі договору купівлі – продажу житлового будинку від 29.11.2006 р. /а.с. 11-12/.
У серпні 2010 р. позивач дізнався, що ОСОБА_2 продає житловий будинок і він домовився з нею про купівлю-продаж будинку. Договір нотаріально оформити вони не змогли , бо не була готова технічна документація на будинок. Позивач купив у ОСОБА_2 житловий будинок за 35000 доларів США, що підтверджується розпискою від 20.08.2010 р. про одержання коштів та про те, що договір купівлі – продажу нотаріально буде укладено до 01.12.2010 р. /а.с. 7/.
Цей житловий будинок обслуговується земельною ділянкою пл. 2026 кв.м., яка зареєстрована на підставі рішення Мелітопольської міської ради від 18.02.1953 р., про що вказано у технічному паспорті на житловий будинок /а.с. 20/.
На вказаній земельній ділянці позивач самочинно збудував прибудову (аі-1) розміром 7,27х8,90м., навіс (а-4) розміром 4,83х8,90м., вартість самочинно збудованих споруд складає 135819 грн., що підтверджується актом КП «ММБТІ» № 1187 від 30.10.2010 р. /а.с. 15/.
Згідно технічного висновку КП «Проектно – виробниче архітектурно – планувальне бюро» погодженого з архітектором м. Мелітополя, таке визнання права власності можливе при умові узгодження з власником суміжного домоволодіння, самочинно збудовані будівлі та споруди знаходяться у задовільному стані.
Власники суміжних домоволодінь по АДРЕСА_1 ОСОБА_4 та ОСОБА_5 та власник будинку АДРЕСА_2 ОСОБА_3 дали свою згоду на оформлення прибудови, про що написали заяви, які є в матеріалах справи.
На даний час ОСОБА_2 не з’являється у нотаріальну контору для оформлення договору купівлі – продажу нотаріально і позасудовим порядком визнати договір купівлі – продажу житлового будинку дійсним та визнати право власності на самочинно збудовані споруди не можливо.
Згідно ст. 657 ЦК України договір купівлі – продажу земельної ділянки, єдиного майнового комплексу, житлового будинку (квартири) або іншого нерухомого майна укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню та державній реєстрації.
Договір купівлі – продажу від 20.08.2010 р. укладений між позивачем та ОСОБА_2 нотаріально посвідчений не був та був укладений у простій письмові формі.
Відповідно до ч. 2 ст. 220 ЦК України якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним. У цьому разі наступне нотаріальне посвідчення договору не вимагається.
З часу купівлі житлового будинку АДРЕСА_1 він знаходиться у розпорядженні позивача, бо ОСОБА_2 передала його позивачу.
На підставі вищевикладеного, суд вважає, що позивач придбав житловий будинок на законних підставах і є повноправним його власником, тому слід визнати договір купівлі – продажу житлового будинку АДРЕСА_1 Запорізької області, укладеного 20.08.2010 р. між ним та ОСОБА_2 дійсним, визнати за ним право власності на житловий будинок АДРЕСА_1 Запорізької області. Також визнати за ним право власності на прибудову (аі-1) розміром 7,27х8,90м., навіс (а-4) розміром 4,83х8,90м., які розташовані на земельній ділянці по АДРЕСА_1 та зобов’язати КП «ММБТІ» зареєструвати за ним право власності на житловий будинок АДРЕСА_1.
Керуючись ст. ст. 3, 10, 212 ЦПК України, ст. ст. 220, 657 ЦК України, суд
вирішив:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2, виконавчого комітету Мелітопольської міської ради про визнання угоди дійсною, визнання права власності на житловий будинок і самочинно збудовані споруди – задовольнити.
Визнати дійсним договір купівлі-продажу житлового будинку АДРЕСА_1 Запорізької області, укладений між ОСОБА_1 та ОСОБА_2.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок АДРЕСА_1 Запорізької області.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на прибудову (аі-1) розміром 7,27х8,90м., навіс (а-4) розміром 4,83х8,90м., які розташовані на земельній ділянці по АДРЕСА_1.
Зобов’язати КП «ММБТІ» зареєструвати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок АДРЕСА_1 Запорізької області.
На рішення може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Запорізької області через Мелітопольський міськрайонний суд протягом 10 днів з дня проголошення рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя: